Строительство »

Податкові відрахування на дітей: кому покладено, розмір, документи для отримання

 1. Кому покладено податкове вирахування на дитину
 2. Розмір податкового відрахування на дитину
 3. Зменшення ПДФО на суму вирахування на дитину
 4. Документи для вирахування на дітей
 5. Приклад розрахунку суми відрахування за дітей

Податкові відрахування на дітей передбачений законодавством і працівник, при дотриманні певних умов, вправі запросити його у компанії. Розберемося, як його можна отримати і в якому розмірі. Бухгалтеру на кожен день

Стандартний податкове вирахування на дитину являє собою фіксовану суму, яка зменшує базу працівника з податку на доходи фізичних осіб. Право на відрахування на дітей передбачено статтею 218 Податкового кодексу.

Кому покладено податкове вирахування на дитину

Відрахування з ПДФО на дітей покладені працівникові:

 • який є батьком дитини і складається в законному, розведений чи неодружений;
 • чоловіком батька;
 • прийомним батьком;
 • опікуном, піклувальником або усиновлювачем.

При цьому вказане вище особа одночасно має бути резідентом.Оно має фактично знаходиться в РФ 183 календарних дня і більше протягом будь-яких 12 місяців, які йдуть підряд. Даний період не переривається, якщо людина покинула країну для навчання або лікування на термін менше 6 місяців або для роботи на морських нафтових родовищах.

У будь-якому випадку резидентами визнаються російські військовослужбовці, які служать за кордоном, і чиновники, що знаходяться в робочих відрядженнях за кордон.

Розмір податкового відрахування на дитину

сума стандартного податкового відрахування на дитину залежить від кількості дітей. З таблиці, представленої нижче, ви дізнаєтеся скільки відрахування на дитину.

Таблиця. Відрахування з ПДФО на дітей

Відрахування з ПДФО на дітей

Зменшення ПДФО на суму вирахування на дитину

Зменшити ПДФО на суму вирахування на дитину можна тільки по доходом працівника, які оподатковуються за ставкою 13%. При цьому пільгу на дітей не можна застосувати до дивідендів.

початком надання вирахування з ПДФО на дітей є місяць, в якому людина принесла в компанію підтвердження того, що дитина народилася, був узятий під опіку або усиновлена. Якщо підтвердження подано в межах поточного року, то пільгу надавайте з початку року.

Право на відрахування у співробітника зберігається до кінця року досягнення дитиною 18 років. Але ця умова не поширюється на дітей, які навчаються на очних відділеннях, які є інтернами, аспірантами, ординаторами, курсантами. При цьому вони можуть перебувати і в академічній відпустці. Відрахування на таких дітей можна отримати до кінця року досягнення ними 24 років. Місце навчання значення не має. Це може бути і закордон і РФ (лист Мінфіну № 03-04-05 / 5-263 від 15.04.2011 р).

Зверніть увагу: законодавство передбачає обмеження за розміром доходів, з якого можна отримати стандартний вирахування на дитину. Право на пільгу зберігається з початку року до місяця, коли доходи досягли 350 000 рублів. У цій сумі враховуються тільки доходи, що оподатковуються за ставкою 13%, крім дивідендів. Частково звільняються від ПДФО враховують при розрахунку тільки в оподатковуваної частини.

Таблиця. Доходи, які беруть участь в розрахунку граничного розміру

Документи для вирахування на дітей

Для отримання податкового вирахування на дитину працівникові слід до кінця податкового періоду з ПДФО (року) подати в компанію заяву в довільній формі. Повторно щороку подавати цей документ не потрібно. Єдиний екземпляр буде підтверджувати право людини на зменшення ПДФО на суму вирахування на дитину до тих пір, поки воно у нього є.

Відзначимо: важливо не вказувати в заяві конкретний податковий період. При вказівці року, наприклад, 2018, в наступному році співробітнику доведеться подати заяву із зазначенням 2019 року.

Якщо ж при наявності права на відрахування в поточному році співробітник запізниться з поданням заяви, то отримувати відрахування в наступному році за минулий йому доведеться самостійно в ИФНС за місцем проживання.

Не буде зайвим дізнатися у всіх співробітників фірми про наявність права на відрахування в січні. Можна зробити розсилку по електронній пошті з проханням принести в бухгалтерію заяву та інші необхідні документи (про них мова піде нижче). В такому випадку бухгалтеру не доведеться рахувати відрахування заднім числом.

Крім заяви працівник повинен представити документи, що підтверджують його статус батька, піклувальника або опікуна:

 • копію свідоцтва про шлюб (якщо відрахування отримує чоловік);
 • довідку ЖКГ про спільне проживання працівника з дитиною;
 • підтвердження сплати аліментів;
 • заяву про участь дружина працівника в забезпеченні дитини (якщо чоловік не має статус одного з батьків або опікуна).

За дитині потрібно подати свідоцтво про її народження. У деяких випадках можуть знадобитися:

 • для прийомних батьків - договір про передачу дитини на виховання;
 • для опікунів і піклувальників - виписка з рішення про опіку чи піклування;
 • для усиновителів - виписка з рішення суду про усиновлення.

При проживанні батьків або дитини за кордоном, будуть необхідні засвідчували особу органів іноземної держави з порядковим перекладом без завірення апостилем.

Якщо дитина від 18 до 24 років вчиться, то потрібна довідка з навчального закладу з перекладом російською мовою при закордонному навчанні. При академічній відпустці потрібно копія наказу про його надання.

Для дитини - інваліда потрібна довідка по групі інвалідності.

Таблиця. Документи, що підтверджують право на відрахування на дітей

Документи, що підтверджують право на відрахування на дітей

Заява на податкове вирахування на дітей 2019 м.Івано-Франківськ дивіться за посиланням.

Приклад розрахунку суми відрахування за дітей

Розглянемо зменшення ПДФО на суму вирахування на дитину на конкретному прикладі.

приклад

З 1 січня оклад працівника дорівнює 50 000 руб. У нього є три неповнолітніх сина і право відрахування ПДФО за ним. Документи, що підтверджують право на відрахування, працівник подав до бухгалтерії тільки в липні.

З січня по червень бухгалтер нарахував дохід в сумі: 60 000 руб. × 6 міс. = 360 000 руб.

І втримав ПДФО 360 000 руб. × 13% = 46 800 руб.

Сума вирахування в місяць становить: 1400 + 1400 + 3000 = 5800 руб.

У червні дохід перевищив 350 000 руб. Відповідно було втрачено право на відрахування. Пільгу співробітнику надали за період з січня по травень. Її сума склала 5800 руб. × 5 міс. = 29 000 руб.

Станом на 1 липня було зайво утримано ПДФО на суму: 46 800 руб. - ((360 000 руб. - 29 000 руб.) × 13%) = 3770 руб.

Бухгалтер зарахував цю суму в рахунок податку, що утримується за липень.

Таким чином, сума ПДФО, що сплачується до бюджету за період з січня по липень: (420 000 руб. - 29 000 руб.) × 13% - 46 800 руб. = 4030 руб.