Строительство »

Як отримати податкове вирахування?

 1. Звідки беруться ці гроші?
 2. Хто має право отримати податкове вирахування?
 3. За що можна повернути гроші?
 4. Купівля житла, земельної ділянки
 5. іпотечні відсотки
 6. Страхування життя
 7. Платне навчання
 8. Лікування і покупка медикаментів
 9. Інвестування
 10. Куди звертатися і які документи потрібні?

Способи отримати від держави від 15 до 650 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян Способи отримати від держави від 15 до 650 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян  Фото: panthermedia / vostock-photo  Москва

Фото: panthermedia / vostock-photo

Москва. 27 липня. INTERFAX.RU - Мало хто росіяни знають, що вони мають право отримати від держави виплату в розмірі від 15 до 650 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і навіть більше. Розповідаємо, за що покладені гроші і як їх отримати.

Звідки беруться ці гроші?

Називається ця процедура - отримання податкового вирахування. По суті, вам повертають частину суми, яка йшла на податки державі.

Хто має право отримати податкове вирахування?

Громадяни та резиденти Росії з доходами, які оподатковуються 13% податком. В першу чергу співробітники з білою зарплатою, що працюють за наймом. Крім зарплати вважаються й інші доходи, за які ви відраховуєте відсоток державі: продаж цінних паперів, здача майна в оренду та інше.

За що можна повернути гроші?

Гроші можна повернути при покупці житла або земельної ділянки, з іпотечних відсотків, за страхування життя, платне навчання, за платне лікування та придбання медикаментів і навіть за інвестовані вкладення. Розглянемо кожен з випадків докладніше.

Купівля житла, земельної ділянки

Отримати майнове відрахування має право власник, чоловік або дружина (якщо житло придбане в шлюбі) і батько неповнолітнього власника за умови, що раніше він (батько) не отримував податкового вирахування.

Покладена сума становить 13% від вартості житла і витрат на ремонт, але не більше 260 тисяч рублів, так як максимальна сума, з якої обчислюється податкове вирахування, не може перевищувати 2 мільйонів рублів.

При отриманні податкового вирахування варто врахувати кілька нюансів :

 • Не можна повернути більше, ніж сума сплачених за рік податків. Решта кошти не згорають, а переносяться на наступний рік до повного отримання.
 • Скористатися податковим вирахуванням можна через рік з моменту вчинення купівлі-продажу протягом усього життя, навіть якщо ви вже не є власником житла.
 • Якщо житло куплено до 1 січня 2014, то власник може одержати відрахування тільки з одного об'єкта, якщо пізніше - з декількох.
 • Оформлення податкового вирахування виробляють, починаючи з року отримання права на відрахування, але не більше минулих 3-х років.
 • Ви не можете претендувати на отримання податкового вирахування, якщо операція була здійснена за рахунок коштів бюджету, материнського капіталу, за гроші роботодавця або між родичами.

Фото: panthermedia / vostock-photo

іпотечні відсотки

Якщо житло було придбано в кредит, власник також має право на повернення частини сплачених відсотків. Його можна оформити в рік отримання основного вирахування в повному обсязі. Якщо житло було придбано до 1 січня 2014 року, то сума вираховується з усієї суми витрат на сплату відсотків, якщо пізніше, то сума повернення не може перевищувати 390 тисяч рублів (13% від 3 мільйонів).

Тобто, в сумі при покупці квартири в іпотеку ви можете повернути до 650 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Страхування життя

Якщо ви уклали договір на страхування життя строком від 5 років, то ви можете щорічно отримувати соціальний податкове вирахування в розмірі 13% від суми страхових внесків, але не більше 15600 рублів на рік.

Платне навчання

Якщо ви оплачували власне навчання або навчання своїх братів або сестер (до 24 років), ви маєте право повернути до 120 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. В даному випадку форма навчання не має значення. Повертаються гроші не тільки за вищу освіту, а й за курси підвищення кваліфікації, автошколу, додаткову освіту. Головною умовою є наявність ліцензії у навчального закладу.

Також є можливість повернути гроші за навчання дітей та підопічних (до 24 років). В цьому випадку вам належить до 50 тисяч. Враховується не тільки навчання у ВНЗ, а й в школі, дитячому садку, школах мистецтв і так далі. Умова наявності ліцензії зберігається.

Ви маєте право отримати гроші, навіть якщо ви вчилися за кордоном.

Лікування і покупка медикаментів

Повернути гроші за лікування і медикаменти можна, тільки якщо вони є в затвердженому переліку .

Купівля медикаментів обмежується 120 тисячами рублів. При цьому ця сума є загальною для всіх соціальних виплат. Тобто, якщо ви вже отримали 120 тисяч, припустимо, за оплату навчання, то гроші за медикаменти вам не повернуть.

Розмір відрахування на дороге лікування не обмежений. Визначити, чи є лікування дорогим, можна за допомогою списку на сайті ФНС (Код "1" - лікування не є дорогим; код "2" - дороге лікування).

Визначити, чи є лікування дорогим, можна за допомогою  списку на сайті ФНС  (Код 1 - лікування не є дорогим; код 2 - дороге лікування)

Фото: panthermedia / vostock-photo

Інвестування

Якщо у вас є індивідуальний інвестиційний рахунок, ви можете повернути собі 13% від суми вкладень без будь-яких обмежень.

В цьому випадку у вас є два шляхи:

- Оформити податкове вирахування по закінченню кожного року дії договору. Прибутковість від операцій на вашу інвестиційному рахунку не враховується. Також ви зобов'язані мати дохід, оподатковуваний 13% податків в рік отримання вирахування.

- Оформити податкове вирахування по закінченню всього терміну договору. Інвестор по суті звільняється від сплати податків з прибутку, отриманого за цей період. У цьому випадку йому не обов'язково мати будь-який дохід. Цей вид пільги з'явиться у росіян тільки в 2018 році, так як має пройти 3 роки з моменту відкриття інвестиційного рахунку (така можливість з'явилася тільки в 2015 році).

Куди звертатися і які документи потрібні?

Для кожного випадку існує пакет обов'язкових документів:

Далі необхідні документи залежать від конкретного випадку. Список ви можете знайти на сайті податкової служби .

З документами звертайтеся до податкової інспекції за місцем проживання. Згідно із законом податкова інспекція має право розглядати ваші документи три місяці і ще місяць дається на перерахування грошей на ваш рахунок.

Оформлення можна надати спеціалізованим центрам. За певну суму вам не тільки заповнять всі документи, але і можуть відвезти їх до податкової.

Анастасія Коломенська

Звідки беруться ці гроші?
Хто має право отримати податкове вирахування?
За що можна повернути гроші?
Звідки беруться ці гроші?
Хто має право отримати податкове вирахування?
За що можна повернути гроші?
Куди звертатися і які документи потрібні?