Строительство »

Як отримати податкове вирахування по іпотеці в 2019 році

 1. Що являє собою податкове вирахування
 2. Хто має право на отримання майнового вирахування
 3. Податкові відрахування по іпотечному кредиту в 2019 році
 4. Отримання майнового податкового відрахування по іпотеці
 5. Повернення відсотків за іпотечною позикою
 6. Особливості податкового відрахування по іпотечному кредитуванню
 7. Отримання вирахування через роботодавця або податкову
 8. Документи для оформлення податкового відрахування по іпотеці
 9. Причини для відмови оформлення майнового відрахування
 10. Майновий вирахування коли в іпотеку купується житла на дитину
 11. На що звернути увагу при оформленні податкового вирахування при іпотеці
 12. Приклад як розраховується податкове вирахування при іпотеці

Податкові відрахування по іпотеці - відмінна можливість, яка дається платникам податків для часткової компенсації витрат на покупку своєї житлової нерухомості або для використання іпотечної позики з цією ж метою. Давайте докладніше розглянемо, яким чином отримати майновий податкове вирахування по іпотеці в 2019 році і які документи при цьому потрібно пред'явити.

У даній статті ми детально розберемося, кому покладено податкове вирахування по іпотеці, що він собою являє, і яким чином отримати майновий податкове вирахування по іпотеці.

Що являє собою податкове вирахування

Спочатку слід визначитися, як слід трактувати поняття податкове вирахування. Мова ведеться про зменшення податкової бази (зокрема, всіх доходів людини, з яких проводиться виплата ПДФО) при розрахунку податку на конкретну суму, в результаті чого в тому році, за який громадянин виявив бажання одержати відрахування він:

 • Отримує повернення надміру сплаченого ПДФО з бюджету. Це відрахування за попередні роки
 • Або не платить ПДФО в тому випадку, якщо розмова ведеться про відрахування на майбутнє час

Податковий майнове відрахування надається і в тому випадку, якщо мова йде про покупку житлової нерухомості. До того ж, за договором іпотечного кредитування громадянин має право запустити процес оформлення вирахування на відсотки, сплачені згідно з договором.

Загострити увагу, що даний відрахування за один рік з самого початку не має права перевищувати суму податку на доходи, яку громадянин сплатив за конкретний часовий відрізок. Слід зазначити, що сума, що підлягає відшкодуванню, може бути розділена. Це може статися з тієї причини, що поворотна сума не повинна бути більшою за ту, яку працююча людина сплатив у вигляді податку на отримані ним за рік доходи. Розмова йде про те, що якщо за період, в який була здійснена покупка житлової нерухомості, з доходів громадянина було утримано та перераховано прибуткового податку на суму, що дорівнює 50 000 рублям, а сума відрахування перевищує її, то першому етапі ви можете розраховувати на виплату, лише 50-ти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. І тільки в наступні роки можна претендувати на отримання коштів, що залишилися і тільки в тому випадку, якщо їх залишок знову не буде більше розміру податку на доходи, сплаченого громадянином.

Потрібно відзначити, що майнове відрахування в даному випадку громадянин може отримати лише один раз за все життя. Але на нерухомість, яка була придбана після 1 січня 2014 року можна оформити відрахування на будівництво або придбання другого житлового приміщення за умови, що перший відрахування на придбання житла було одержано на суму менше максимально можливої ​​суми відрахування, встановленої на законодавчому рівні: відрахування, отриманий раніше і оформлений знову, в сукупності не можуть бути більше максимального вирахування, що становить 2 мільйони рублів.

Хто має право на отримання майнового вирахування

На часткове відшкодування сплаченого доходу на податки мають право громадяни, які здійснюють трудову діяльність за цивільно-правовим або трудовим договорами і які сплачують податок на доходи фізичних осіб за 13-ти відсоткової ставки від розміру заробітної плати. Загострюємо увагу, що громадяни, які отримують розділену на дві складові зарплату, а саме «білу» і «чорну», сплачують прибутковий податок лише з чистого заробітку.

Відрахування надається і тим громадянам, які не мають громадянства Російської Федерації, але які отримали офіційне і юридично грамотне оформлений дозвіл на здійснення трудової діяльності на російській території. Громадяни-резиденти повинні працювати в Росії не менше 183 календарних дня і сплачувати від отриманої заробітної плати прибутковий податок.

Якщо говорити про індивідуальних підприємців, які використовують у своїй господарській діяльності спрощену систему оподаткування, або як її називають «спрощенку», або «вмененку», або «патентну систему», то дані особи в автоматичному режимі позбавляються права на отримання майнового вирахування.

Податкові відрахування по іпотечному кредиту в 2019 році

Істотну частку громадян цікавить питання, щодо суми виплат, яку можливо отримати. Тут важливо розуміти, що при розрахунку вирахування до уваги береться вартість житла, придбаного за іпотекою за фактом, яка не перевищує позначку в 2 мільйони рублів. Іншими словами, якщо ви купуєте нерухомість елітного класу, що має високу ціну, то виплата буде розрахована в межах двох мільйонів рублів, а не згідно з фактичною вартістю житла. Сума, яка буде понад згаданих 2 млн. Рублів, у разі не буде врахована при розрахунку.

Слід домовитися про те, що податкове вирахування може бути отриманий і в тому випадку, якщо покупка нерухомості була здійснена давно, але в цьому випадку сума виплати відчутно зменшиться. Тут розмова ведеться про те, що для часткової компенсації частки виплаченого податку вважається сума, рівна 1 мільйону рублів для житлової нерухомості, придбаної до 2008 року. І ця сума є максимальною.

Загострити увагу, що на законодавчому рівні ніяких обмежень по часу щодо отримання податкового вирахування не передбачено. Тобто, повернути переплачений 13-відсотковий податок громадянин має право з моменту отримання документа, який підтверджує здійснення вами оплати. Це може бути касовий чек або інший документ.

З тієї причини, що максимальний термін повернення грошових коштів з бюджету та перерахунку ПДФО дорівнює трьом рокам, ви маєте право звернутися за вирахуванням або на майбутні роки, або за минулі три календарні роки. Якщо мова йде про майбутніх періодах, то до того моменту, як відрахування в межах максимального порога буде витрачено в повному обсязі.

Отримання майнового податкового відрахування по іпотеці

Якщо мова ведеться про повернення грошових коштів, які були спрямовані на погашення іпотечної позики, то потрібно розуміти, що дане право з'являється у громадянина з того моменту, коли будуть надані офіційні папери. Серед них:

 • Документи, які підтверджують існування придбаної житлової нерухомості за фактом, як і власницьких прав на неї. Ними можуть виступати договори купівлі-продажу, акти прийому-передачі житла, свідоцтва про право власності на об'єкти нерухомості.
 • Підтверджують факт оплати за куплену нерухомість документи. Це можуть бути розписки, банківські доручення, чеки та інше.

Повернення відсотків за іпотечною позикою

Не можна проігнорувати і наявну особливість надання податкового відрахування, яка полягає в тому, що частково відшкодувати витрати можна не тільки в зв'язку з купівлею житлової нерухомості, але і за сплачені відсотки за кредитом.

Максимальний розмір відсотків, на які ви маєте право одержати відрахування, складає 3 мільйони рублів.

Відповідний відрахування на відсотки можна оформити під час отримання будь-якого цільового кредиту або процентної позики, метою якого є:

 1. Придбання земельного наділу під готовим будинком
 2. Або з дозволеним використанням під індивідуальне житлове будівництво
 3. Рефінансування цільового житлового кредиту
 4. На будівництво будинку

Особливості податкового відрахування по іпотечному кредитуванню

Говорячи про те, яким чином отримати майновий податкове вирахування по іпотеці в 2019 році, слід розуміти, що відрахування громадяни мають право оформити лише після того, коли почали сплачувати відсотки по кредиту або позики, так як тільки лише наявність платіжних документів, які підтверджують факт сплати відсотків, може виступити підставою для запуску цього процесу. З цієї причини і відрахування буде надано на суму відсотків, сплачених у звітному році. Цей момент позичальник зможе підтвердити документами, звернувшись до роботодавця за отриманням вирахування і в ИФНС.

У разі часткової оплати відсотків за рахунок якоїсь субсидії (наприклад, житловий сертифікат або материнський капітал), відрахування на дану суму надано не буде.

Отримання вирахування через роботодавця або податкову

Поширеним способом отримання податкового вирахування є особисте звернення зацікавленої особи до податкової інспекції, яка розташовується за місцем його проживання. При собі потрібно мати заяву про надання податкового відрахування і необхідний пакет документів, який потрібно в даному випадку.

Офіційні папери, надані заявником, будуть розглядатися в термін від двох до чотирьох місяців, і після цього приймається рішення про виплату вирахування в сумі, що дорівнює податку, сплаченому за минулий рік безпосередньо на банківський рахунок заявника.

Другим варіантом отримання податкового вирахування при купівлі житла в іпотеку є отримання вирахування у роботодавця, хоча в податковий орган все-таки доведеться з'їздити. Отримавши повідомлення з податкової співробітник повинен надати цей документ роботодавцю, який зі свого боку при нарахуванні заробітної плани не буде утримувати податок з доходів, які отримує найманий працівник. Це певною мірою підвищить щомісячний дохід працівника.

Документи для оформлення податкового відрахування по іпотеці

Щоб отримати податкове вирахування громадянину слід звернутися до податкового органу, маючи при собі такий пакет документів:

 • Заява встановленої форми про виплату вирахування і декларацію, заповнену за формою 3-ПДФО
 • Паспорт громадянина РФ
 • довідку форми 2-ПДФО, що підтверджує сплату податку на доходи, які були отримані
 • Документи, що підтверджують понесені за фактом витрати в зв'язку з тим, що була здійснена покупка житлової нерухомості

Згаданий вище пакет документів слід здати до відповідного відділення податкового органу, після чого залишається лише чекати рішення або про відмову у виділенні грошей, або про переведення фінансових коштів.

Причини для відмови оформлення майнового відрахування

Обов'язково потрібно загострити увагу на тому факті, що не завжди податковий орган приймає позитивне рішення про надання майнового відрахування. На законодавчому рівні встановлюється перелік підстав, згідно з якими громадянина може очікувати негативне рішення про надання вирахування:

 • Якщо покупка нерухомості, що є власністю заявника згідно з документами, поданими до податкового органу, здійснена за рахунок іншої особи, тобто заявник не поніс особисті витрати при покупці нерухомості. Іншими словами, квартира була оплачена іншою людиною.
 • Зібраний недостатній пакет документів, необхідний для надання майнового відрахування. У документах, наданих податковому органу, містяться недостовірна інформація. Зокрема це стосується розміру виплаченого податку на доходи фізичних осіб.
 • У ситуаціях, коли заявник вже раніше звертався за наданням вирахування, і виплата була нарахована в максимально можливому розмірі, і відповідні кошти вже виплачені.
 • Якщо житлова нерухомість була куплена у осіб, які перебувають у взаємозалежному стані. До даної категорії осіб можна віднести: дітей, близьких родичів заявника, дружина, роботодавця, інших осіб, які у взаєминах із заявником мають взаємний інтерес.

Згідно чинного податкового законодавства у всіх цих випадках в наданні майнового податкового відрахування заявнику буде відмовлено!

Майновий вирахування коли в іпотеку купується житла на дитину

Всім відомий факт, що батьки є законними представниками своїх дітей, до того моменту, як вони перетнуть межу повноліття. Також до 18-ти річного віку на батьках лежить обов'язок по утриманню своїх дітей. До того ж, вони можуть на користь своїх дітей купувати як нерухоме, так і рухоме майно.

Якщо ви купили своїм дітям, які не досягли повноліття, житлову нерухомість, то факт знаходження в ній частки вашої власності (тобто, безпосереднього покупця), не впливає на надання майнового відрахування.

Це означає, що ви маєте законне право розраховувати на отримання майнового вирахування з купівлі житла, в тому числі і при іпотечній угоді. Майновий вирахування при придбанні житла у власність дитини по іпотеці обмежений такими ж лімітами як і при оформленні вирахування в звичайній ситуації, тобто 13% з 2 000 000 рублів власних коштів + ​​13% від 3 000 000 рублів іпотечних платежів.

На що звернути увагу при оформленні податкового вирахування при іпотеці

На податкове вирахування за іпотечним кредитом ви маєте право претендувати в разі, якщо ви купили нерухомість або отримали житло за договором міни з доплатою, що фінансується за рахунок позикових коштів за програмою іпотечного кредитування.

Пам'ятайте, що в першому випадку сума відрахування буде рівноцінна вартості житла (не більше ніж 2 мільйони рублів). У другому випадку відрахування покладається лише на різницю доплати за житлове приміщення, яке було виміняти, якщо вона була. Щоб в даній ситуації було можливим оформити відрахування, слід підтвердити факт наявної доплати. Іншими словами, доводиться необхідність внесення додаткових коштів за фактом при міні житлової нерухомості. Ця умова в обов'язковому порядку має бути зазначено в договорі міни, при цьому факт дійсного внесення фінансових витрат теж потрібно довести - це можна зробити за допомогою платіжного доручення або розписки.

Ця умова в обов'язковому порядку має бути зазначено в договорі міни, при цьому факт дійсного внесення фінансових витрат теж потрібно довести - це можна зробити за допомогою платіжного доручення або розписки

У разі придбання об'єкта незавершеного будівництва, ви теж не втратите право на отримання майнового вирахування. Коли буде визначатися сума понесених витрат, необхідно прорахувати не тільки суму виплат за сам об'єкт нерухомості, але і витрати, які пов'язані з внутрішньою обробкою приміщень. Важливо відзначити, що у вас буде право на відрахування лише в тому випадку, якщо в договорі купівлі-продажу буде посилання на той факт, що приміщення реалізовується без внутрішньої обробки. Витрати, понесені у зв'язку з придбанням будівельних матеріалів на внутрішні роботи, а також наймання робочої сили для здійснення ремонтних робіт, в обов'язковому порядку повинні мати фактичне підтвердження. Для цього слід мати при собі чеки і договори з працівниками.

Загострюємо увагу, що Міністерство Фінансів вже висловило свою думку з даного питання, згідно з яким деякі роботи не належать до витрат, які вважаються оздоблювальними, і з цієї причини вони не повинні представлятися до податкового відрахування. Це такі роботи:

 1. Монтаж електропроводки;
 2. Установка сантехніки;
 3. Монтаж вбудованої техніки для кухні.

У випадках, коли житловий об'єкт нерухомості куплений в рівну пайову власність, законним правом на отримання вирахування будуть наділені всі власники. У більшості випадків така покупка здійснюється з другим чоловіком. У разі оформлення частини нерухомості у власність громадян, які не досягли повноліття, батьки будуть наділені правом на отримання вирахування, але тільки при виконанні наступної умови - майно було сплачено ними.

Приклад як розраховується податкове вирахування при іпотеці

Наприклад, ви прийняли рішення купити у власність приміщення для житла, вартість якого становить 3 мільйони рублів. Нерухомість ви збираєтеся купити за рахунок власних коштів у розмірі 2 000 000 рублів і отриманого іпотечного кредиту в 1 000 000 рублів, який згідно з договором укладено на термін в 10 років. За це термін, наприклад, ви заплатите відсотків по кредиту на суму в 1,67 мільйона рублів, якщо оформите іпотечний кредит в Ощадбанку за програмою «Придбання готового житла», що працює при покупці квартири, житлового будинку або іншого житлового приміщення на вторинному ринку нерухомості .

Рідко зарплата середньостатистичного громадянина Росії дає можливість повернути максимально можливий податкове вирахування за витрачені на придбання житлової нерухомості власні кошти одномоментно або навіть за одні рік.

У звичайній ситуації ви, будучи платником податків на доходи фізичних осіб, має право оформити два вирахування:

 • Податкові відрахування з витрачених коштів на придбання житлової нерухомості (максимум до 13% від 2 000 000 рублів).
 • Податкові відрахування з іпотечних платежів (максимум до 13% від 3 000 000 рублів платежів по іпотеці).

Перший відрахування на покупку житла відрахування буде надано в розмірі 13% від 2 мільйонів рублів, тобто ви отримаєте 260 000 рублів - це максимальна сума відрахування при придбанні нерухомості. Без сумніву, даний відрахування можна буде «вибирати» протягом кількох звітних податкових періодів, тобто хоч за три роки, хоч за п'ять, хоча якщо у вас велика зарплата, то може ви і за рік зможете «вибрати» весь податкове вирахування.

За тією рік, на Який оформляється Відрахування, податкова база (заробітна плата та інше) буде зменшуватіся на суму Вирахування. Например, у громадянина заробітна плата ставити 40 000 рублей на місяць, тобто в Рік вихід 480 000 рублей. Платнику податків повернуть весь податок, який був сплачений протягом 12 місяців, тобто, 13% від 40 000 * 12 місяців, що становить 62 400 рублів, так як сума відрахування при придбанні житла більше суми податку, і це означає, що податкова база скорочується до нульового значення. Повторюємо, що якщо сума не використана за рік, то на неї можна оформити відрахування в наступному році і далі, тобто до того моменту, як сума відрахування не буде «обрана» в повному обсязі. Тобто при зарплаті в 40 тисяч рублів на місяць максимальний податкове вирахування ви будете «добирати» більше 4 років.

Другий можливий податкове вирахування при оформленні іпотеки надається в сумі 13% з іпотечних відсотків, тобто в нашому прикладі 13% з 1 670 000 рублів (тобто з фактично витрачених вами коштів на оплату іпотечних відсотків). Пам'ятайте, що максимальна сума, яку можна буде отримати з податкового відрахування при іпотеці, становить 13% від 3 мільйонів рублів платежів по іпотеці.