Строительство »

Як отримати податкове вирахування через роботодавця

  1. Види податкових відрахувань, які можна отримати у роботодавця
  2. Соціальні податкові відрахування у роботодавця: переваги і недоліки
  3. Процедура оформлення відрахувань за місцем роботи
  4. Чи може роботодавець від податкової повернути гроші за минулі місяці
  5. Чи можна отримати виплати в разі зміни місця роботи
  6. Як отримувати відрахування, якщо є кілька місць роботи

зміст

Види податкових відрахувань, які можна отримати у роботодавця

Соціальні податкові відрахування у роботодавця: переваги і недоліки

Процедура оформлення відрахувань за місцем роботи

Чи може роботодавець від податкової повернути гроші за минулі місяці

Чи можна отримати виплати в разі зміни місця роботи

Як отримувати відрахування, якщо є кілька місць роботи

У законодавстві РФ відбулися зміни, які суттєво вплинули на спосіб повернення відрахувань. Якщо раніше кошти поверталися через звернення до податкової служби, то зараз податкове вирахування через роботодавця - також реальність. Які переваги у такого способу відрахувань, а також які документи для цього знадобляться - обговоримо нижче

Види податкових відрахувань, які можна отримати у роботодавця

Отримання відрахувань через роботодавця, а не через податкову, змінює лише форму виплат, але не їх призначення або розмір.

Відповідно, через місце роботи можна отримати такі відрахування:

  • Соціальний відрахування. Якщо у працівника є необхідність в особистому лікуванні, або податкове вирахування на лікування через роботодавця необхідний для родичів. До соціальних обчислюватись також відносяться виплати на навчання або виховання дитини
  • Майновий. Податкові відрахування при покупці квартири через роботодавця, іншої нерухомості або автомобілів
  • Стандартний вирахування. Виходить при наявності пільги (ветерани війни, ліквідатори ЧАЕС, опікуни тощо)
  • Професійний відрахування. Підходить для категорій громадян, що працюють за авторським договором або за гонорари.

Зареєструйтеся зараз і отримаєте безкоштовну консультацію Фахівців

Соціальні податкові відрахування у роботодавця: переваги і недоліки

Головна відмінність в отриманні соціальних відрахувань через податкову службу і через роботодавця в тому, що податкова служба надає відрахування у вигляді фіксованої суми за вже сплачені до бюджету податки.

У випадку з роботодавцем - компенсація надається на майбутні виплати. Наймач після звернення працівника позбавляє його від необхідності щомісячної сплати 13% (прибуткового податку) до бюджету.

Важливо: Навіть якщо оформляти відрахування за допомогою роботодавця, контактів з податковою уникнути не вийде. Кожен календарний рік доведеться підтверджувати законні підстави на отримання коштів в податкову службу.

Головна перевага - немає необхідності чекати, коли закінчиться календарний рік для подачі заяви на відрахування (як у випадку з податкової). Отримання відрахувань відбувається за фактом виникнення права на повернення коштів.

Недолік - відсутність можливості отримати реальні кошти. Тобто якщо мова йде про відрахування на лікування - більш вигідно отримати у податковій фіксовану велику суму, ніж просто задовольнятися "надбавкою" до зарплати в 13%.

Але якщо мова йде про соціальні відрахування, наприклад, при вихованні дітей, "надбавка" у вигляді податкової пільги - буде доречніше, ніж просто сума за календарний рік. Також отримувати податкові пільги на майбутні виплати вигідніше, якщо за плечима немає стажу на офіційній роботі (відрахування через податкову компенсують кошти за останні 3 роки). Тобто на початку трудового шляху більш вигідно - оформити відрахування через роботодавця, ніж через податкову.

В цілому, переваги і недоліки кожного способу визначаються конкретними обставинами і поточною ситуацією.

Зареєструйтеся зараз і отримаєте безкоштовну консультацію Фахівців

Процедура оформлення відрахувань за місцем роботи

Щоб отримати виплати, слід надати певні документи для податкового вирахування роботодавцю. Нижче ми розглянемо поетапно процедуру оформлення

Крок 1: збір документів, які доводять право на повернення податкових виплат

Список довідок, наданих роботодавцю, не суттєво відрізняється від пакета документів для податкової. Головною відмінністю є відсутність необхідності оформлення форми 3-ПДФО. Також, необхідно надати заяву на ім'я роботодавця на податкове вирахування. Воно має типовий формат, і з прикладом його заповнення можна ознайомитися в бухгалтерії за місцем роботи.

Крок 2: Подача заяви до місцевого податкового органу

Заява подається в місцеве відділення податкової служби за місцем фактичного проживання. На обробку документів, згідно ст.220 НКРФ, у податківців є 30 днів. Після цього, заявник отримує або підтвердження в праві компенсації податкових відрахувань, або відмова.

Заяву можна подавати як поштою, так і особисто. При цьому, другий спосіб є більш пріоритетним, тому що дозволяє на місці переконатися в тому, що всі документи зібрані в правильному вигляді. При зверненні через пошту, є ризик повернення пакета документів для доопрацювання, а це значно уповільнює процес оформлення.

Крок 3: Звернення до роботодавця за компенсацією

Маючи на руках повідомлення про право на відрахування, його слід передати за місцем роботи. Заява подається в бухгалтерію разом із заявою на відрахування. Розрахунок виплат - завдання наймача. При цьому, вважати зарплату без податкових відрахувань компанія зобов'язана вже починаючи з того місяця, в який було подано повідомлення. Отримувати "підвищену" зарплату можна або до закінчення податкового вирахування, або до закінчення календарного року.

Зареєструйтеся зараз і отримаєте безкоштовну консультацію Фахівців

Чи може роботодавець від податкової повернути гроші за минулі місяці

Виходячи з описаних вище прикладів, стає ясно, що для повернення вже здійснених виплат, слід звертатися в податкову службу. Але з 2017-го року, уряд змінив свою стратегію з цього питання. Тепер, роботодавець може повертати сплачений з початку року податки. Насправді, можуть виникнути проблеми з бухгалтерією, тому що в "свіжі" нововведення не відразу інтегруються в практичне застосування. Тому, більш пріоритетним способом повернення коштів за минулі місяці є звернення до податкової за формою 3-ПДФО.

Важливо: в разі, коли відрахування були визначені на поточний календарний рік, але не були вичерпані, ви маєте право вимагати у роботодавця виплат на наступний рік. При цьому, доведеться звернутися в податкову за повідомленням, що ви можете отримувати невичерпані виплати в подальшому календарному році.

Чи можна отримати виплати в разі зміни місця роботи

Випадки, при яких працівник отримує право на відрахування, а потім змінює місце роботи - не рідкість. Тому, нерідкі і питання, як виробляти відрахування в цьому випадку.

На практиці, згідно з існуючими нормами законодавства, новий роботодавець не може здійснити виплати працівникові до початку наступного календарного року. При зміні місця роботи слід обговорити питання з адвокатом по трудовому праву .

Як отримувати відрахування, якщо є кілька місць роботи

Наявність декількох робіт спантеличує в питанні отримання відрахувань. Раніше (до 2014 р.) У працівника була можливість отримувати відрахування лише за одним місцем роботи. Ця ситуація була недостатньо справедливою, адже людина платила податки з усіх доходів, а компенсувати їх міг лише частково.

У 2014-му в податкове законодавство були внесені правки. Завдяки їм, у працівника з'явилася можливість отримувати відрахування за всіма місцями роботи одночасно. Дана норма закріплена в Податковому кодексі (ст.220, п.8).

Здійснити це можна лише через податкову службу. У разі звернення, слід вказати, що ви бажаєте розділити відрахування між усіма місцями роботи. Завдання податківців - оповістити роботодавців про наявність податкових пільг.