Строительство »

Як отримати майнове відрахування

Про порядок отримання фізичною особою майнового податкового відрахування у зв'язку з придбанням кварти

Граничний розмір зазначеного відрахування не може перевищувати 2 млн. Руб. (До 01.01.2008 - 1 млн. Руб.) Без урахування відсотків за іпотечними кредитами.

Право на отримання майнового вирахування мають тільки фізичні особи, які отримали в податковому періоді (календарний рік) доходи, що обкладаються ПДФО за ставкою 13 відсотків. Якщо в календарному році майновий відрахування не використаний громадянином повністю (тобто дохід за календарний рік менший за розмір відрахування), залишок цього вирахування переноситься на наступні роки до повного його використання.

Скористатися правом на отримання майнового податкового відрахування можна одним із двох способів (п. 2 ст. 220 НК РФ):

1. У податковому органі - відрахування можна отримати після закінчення календарного року. Для цього необхідно громадянину подати до податкової інспекції за місцем проживання письмову заяву, декларацію за ф. № 3-ПДФО і додати такі документи:

• при придбанні квартири, кімнати, частки (часток) у них на підставі договору купівлі-продажу - документи, що підтверджують право власності платника податків на квартиру, кімнату або частку (частки) в них;

• при придбанні прав на квартиру (частки в ній) в споруджуваному будинку - договір пайової участі в будівництві (співінвестування), укладений в будь-якому періоді, а також акт про передачу квартири, частки (часток) у них фізичній особі;

• платіжні документи, оформлені в установленому порядку та підтверджують факт сплати грошових коштів фізичною особою за виробленим видатках (квитанції до прибуткових ордерів, банківські виписки про перерахування грошових коштів з рахунку покупця на рахунок продавця, товарні та касові чеки, акти про закупівлю матеріалів у фізичних осіб із зазначенням в них адресних і паспортних даних продавця та інші документи).

2. У роботодавця - відрахування можна отримати до закінчення календарного року. Для цього необхідно за місцем роботи представити «Повідомлення про підтвердження податковим органом права платника податків на майнове податкове вирахування», затверджене наказом ФНС Росії від 25.12.2009 № ММ-7-3 / 714 (далі - Повідомлення).

Для отримання Повідомлення слід подати до податкової інспекції за місцем проживання письмову заяву та документи, що підтверджують право на отримання майнового вирахування. Повідомлення податковою інспекцією видається протягом 30 календарних днів з дня подання громадянином зазначених документів.

Наприклад. При придбанні фізичною особою у 2010 році квартири за 1,9 млн. Руб. він має право на майнове податкове вирахування в розмірі 1,9 млн. руб. Якщо вартість придбаної квартири становить 2,5 млн. Руб., Розмір майнового відрахування складе 2 млн. Рублів. У разі отримання фізичною особою доходів, не оподатковуваних ПДФО за ставкою 13% (наприклад, державної пенсії та соціальних доплат до неї, посібників, стипендій та ін.), Він не має права на отримання майнового податкового

вирахування.

Прес-служба УФНС Росії по Амурській області.

Про порядок отримання фізичною особою майнового податкового відрахування у зв'язку з придбанням кварти   Граничний розмір зазначеного відрахування не може перевищувати 2 млн