Строительство »

Нові правила ввезення автомобілів з Білорусії і Казахстану

Дане положення торкнулося всіх без винятку нових і старих авто з Білорусії та Республіки Казахстан. Відповідно до Додатку № 1 Постанови Уряду Російської Федерації № 1291 від 26.12.2013 р введена пільга на сплату утилізаційного збору на деякі категорії транспортних засобів, що ввозяться ...

У цьому питанні з 2014 р є нововведення У цьому питанні з 2014 р є нововведення. На початку року Федеральна митна служба Росії пояснила, як саме з 1 січня 2014 року буде здійснюватися ввезення і розмитнення авто з Білорусії і Казахстану.

Згідно Договору про митний кодекс Митного союзу Росії, Білорусії і Казахстану від 27 листопада 2009 року і Угоди «Про порядок переміщення фізичними особами товарів для особистого користування через митний кордон митного союзу і здійснення митних операцій» встановлено, що автотранспортні засоби, ввезені після 1 січня 2010 року в Білорусію або Казахстан з третіх країн, за які мита, податки сплачені за ставками, відмінними від встановлених додатком № 5 до цієї Угоди, в Російській Фе дерации визнаються іноземними товарами: до моменту сплати митних зборів, податків у розмірі різниці сплачених сум митних зборів, податків і сум митних зборів, податків, що підлягають оплаті за ставками, зазначеними в цій Угоді, або до 1 січня 2013 року.

Таким чином, з 1 січня 2014 року, всі обмеження, зазначені в п. 1 ст. 17 зазначеної Угоди зняті, і автомобілі, оформлені за ставками, відмінних від встановлених в додатку № 5 до цієї Угоди, визнаються товарами Митного союзу.

При ввезенні на територію Російської Федерації автомобілів, зазначених у пункті 1 ст. 17 Угоди, проводиться митний контроль, за результатами якого видається Російський паспорт транспортного засобу.

Дане положення торкнулося всіх без винятку нових і старих авто з Білорусії та Республіки Казахстан. Відповідно до Додатку № 1 Постанови Уряду Російської Федерації № 1291 від 26.12.2013 р введена пільга на сплату утилізаційного збору на деякі категорії транспортних засобів, що ввозяться з території республік Білорусь і Казахстан. Так на автомобілі категорій N1 з максимальною масою не більше 3,5 тонн, призначених для перевезення вантажів, утилізаційний збір до 1 липня 2014 роки не сплачувався. Пільга поширювалася на всі ТЗ зазначеної категорії, в незалежності від дати їх митного оформлення та осіб, які подавали декларацію.

Слід зазначити, що з 1 січня 2014 року, на всій території Російської Федерації почав діяти екологічний клас ЄВРО П'ЯТЬ, що унеможливило оформлення цілого ряду транспортних засобів і техніки. Федеральне агентство з технічного регулювання і метрології (РОССТАНДАРТ) визначило категорії автомобілів, що відповідають новому екологічному класу. Це положення закріплене спільним наказом Росстандарта і Федеральною митною службою Росії.

За цим положенням, оформленню підлягають автомобілі, мотори яких відповідають стандартам, наведеним у відповідній таблиці, або переобладнані у встановленому порядку. Підтверджується наявність переобладнання відповідними документами, які видаються акредитованими організаціями. Автомобілі не старше 2010 року в., Двигуни яких вказані в таблиці, умовно можуть бути оформлені без документів про переобладнання. Всі інші транспортні засоби повинні мати і сертифікат відповідності, і документ про переобладнання двигуна.

У разі видачі паспорта транспортного засобу без підтвердження дообладнання (помилковою або навмисної), його облік за результатами перевірки може бути анульований. Причому дообладнання двигунів допускається на автомобілях не старше 2004 року випуску. Перевірки проводяться підрозділами МРЕВ ДАІ.

Відповідність автомобіля ЄВРО П'ЯТЬ можна перевірити на сайті Росстандарта. При цьому слід звернути увагу, що ніякі газові установки не є підставою для зміни екологічного класу автомобіля. Наявність сертифіката відповідності на автомобіль старше 2010 року випуску, без відповідного підтвердження переобладнання, може послужити підставою для проведення перевірки з подальшим анулюванням обліку даного транспортного засобу.

Не слід ні в якому разі сертифікаційні документи без підтвердження доробок «купувати», так як з 1 січня 2014 року всі заяви і подані документи ретельно перевіряються митними органами, а в ГИБДД, при постановці на облік проводяться додаткові експертизи, за результатами яких реєстрація може бути анульована.

У зв'язку з випадками надання необгрунтовано виданих сертифікаційних документів, термін розгляду заяв і поданих документів, збільшився до 2 місяців. Перед покупкою автомобіля ФТС Росії настійно рекомендує переконатися у відповідності автомобіля з діючими нормами і правилами його ввезення, оскільки в 2014 році через припинення дії великої кількості свідоцтв про акредитацію у недобросовісних органів з сертифікації, анульовано понад 25000 необгрунтовано виданих сертифікатів відповідності.

З великою обережністю слід ставитися до послуг фірм-посередників, що пропонують «без передоплати» оформлення Паспорта транспортного засобу. Подібні дії часто відбуваються з метою вилучення у автовласників оригіналів документів на авто з метою їх подальшого використання для створення так званих «автомобілів-двійників».

Щоб коректно оформити Паспорт транспортного засобу, в ФМС Росії радять звертатися безпосередньо до митних представникам (митним брокерам), які мають доступ до єдиної електронної бази, яка містить відомості про екологічні класах транспортних засобів та схвалених на території Російської Федерації типів транспортних засобів.