Строительство »

Технічний план житлових і нежитлових приміщень: вимоги до підготовки та оформлення

 1. Вимоги до підготовки та оформлення документа
 2. Порядок і терміни виготовлення технічного плану приміщення
 3. Вартість підготовки документа

Замовити технічний план приміщення простіше і вигідніше в кадастровому бюро:

 • робота за договором;
 • суворе дотримання термінів;
 • прозоре ціноутворення;
 • безкоштовна постановка на кадастровий облік;
 • безкоштовне отримання кадастрового паспорта.
Вартість і терміни
складання документа ...Будь-який об'єкт нерухомості повинен мати свій «паспорт» - технічний план приміщення. Що це за документ і як його отримати?

Технічний план приміщення необхідний для постановки об'єкта на кадастровий облік. Кадастр - це всеукраїнська інформаційна база, де зберігаються відомості про всі об'єкти нерухомості.

Технічний план може знадобитися вам в самих різних ситуаціях. Зокрема, він необхідний для укладення будь-яких угод з нерухомістю - будь то купівля, продаж або обмін. Крім того, новий технічний план потрібен в тому випадку, якщо під час ремонту ви зробили перепланування приміщення. Причому масштаби змін не важливі - іноді навіть перенесення однієї стіни в квартирі змінює співвідношення житлової та нежитлової площі, і це повинно бути відображено в техплане. Технічний план приміщення необхідний також при введенні нового об'єкту в експлуатацію і зняття його з кадастрового обліку (наприклад, у випадках, коли об'єкт був зруйнований або знесений). І нарешті, цей документ стане у пригоді при розглядах у суді.

Вимоги до підготовки та оформлення документа

Яким об'єктам вимагається технічна план? Власне кажучи, будь-яким - квартирах, виробничим і офісних приміщень, приватних будинків, гаражів і складів, а також інших об'єктів. Отримати технічний план можна як на готовий об'єкт, так і на той, що ще знаходиться в стадії зведення.

Технічний план включає в себе відомості про житловий або нежитловому об'єкті і складається з двох частин - графічного плану і текстового опису.

 • Графічна частина документа - це план приміщення, він показує розташування об'єкта, в тому числі поверховість і план поверхів (при необхідності), контури приміщення і його площа.
 • Описова частина технічного плану приміщення (або групи приміщень) містить відомості про характеристики та особливості останнього, а також дані замовника і інженера, який проводив вимірювання і становив документ, список використаних в роботі документів і засобів вимірювання.

До речі
Постановці на кадастровий облік підлягають всі приміщення, а значить, для кожного з них потрібно і технічний план. Навіть якщо мова йде про гостьовому будиночку на вашій ділянці або про звичайний гаражі. Звичайно, об'єкт може існувати в реальності, хоча був відсутній в офіційних документах. Однак це, по-перше, незаконно, а по-друге, без оформлення всіх паперів ви їм як би і не володієте, не маєте на нього ніяких прав і не можете здійснювати угод з ним.

Порядок і терміни виготовлення технічного плану приміщення

Для оформлення технічного плану приміщення вам буде потрібно зібрати пакет документів. Точний перелік паперів залежить від типу нерухомості і може варіюватися, але частіше за все потрібні такі документи:

 • виписка з кадастру про ділянку, на якому стоїть об'єкт;
 • проектна документація на об'єкт;
 • дозвіл на будівництво об'єкта;
 • дозвіл на введення об'єкту в експлуатацію;
 • довідка про присвоєння поштової адреси (якщо мова йде про новий об'єкт);

Якщо якихось документів не вистачає, фахівці бюро допоможуть їх оформити.

У загальних рисах алгоритм отримання технічного плану на житлове або нежитлове приміщення виглядає так:

 • Ви укладаєте договір з кадастровим інженером або компанією.
 • Експерти перевіряють надані вами документи на нерухомість і при необхідності отримують у відповідних інстанціях додаткові папери.
 • Якщо ви оформляєте технічний план на будову, будівля або незавершений об'єкт, проводиться геодезична зйомка.
 • Якщо мова йде про частину будівлі (наприклад, звичайній квартирі), то фахівець проводить обмір приміщення.
 • Експерти обробляють результати вимірів і складають технічний план, завірений особистою печаткою інженера, - на ній повинен стояти його індивідуальний номер. Готовий план передається вам в електронному та паперовому вигляді.

На замітку
Технічний план видається не тільки на будівлі, але і на багато типів інженерних комунікацій - наприклад, лінії електропередач.

Весь процес займає максимум 1,5-2 місяці, а в середньому - 5-15 робочих днів. Але при зверненні в сумлінну компанію його можна і прискорити - план буде у вас на руках через кілька днів, все залежить від об'єкта і від вашого бажання доплатити за експрес-послуги. У деяких випадках можливе оформлення плану навіть за кілька годин!

Вартість підготовки документа

Російське законодавство суворо регулює правила складання технічного плану приміщення, але ніяк не регламентує вартість виконання таких робіт. Тому в різних бюро ціни можуть помітно відрізнятися.

Вартість технічного плану залежить від термінів оформлення (чим швидше - тим дорожче), площі, а також типу об'єкта. Наприклад, ціна розробки технічного плану для квартири починається від 10 000 рублів, нежитлової будівлі - від 40 000 рублів, нежитлового приміщення - від 25 000 рублів.

Для професіонала оформлення технічного плану - звичайна рутинна процедура, в великих бюро її проводять дуже часто. Можливо, ви вирішите звернутися до інженера, який працює як індивідуальний підприємець, але тоді не забудьте перевірити, чи має він право проводити такі роботи - для цього він повинен мати спеціальний кваліфікаційний атестат.

Що це за документ і як його отримати?