Строительство »

Хто видає дозвіл на будівництво

 1. Як вирішується питання дозволу на будівництво в Москві?
 2. Коли видача дозволу залежить від особливостей об'єкта?

У статті 51 Містобудівного кодексу РФ зазначено, що орган місцевого самоврядування, який дає дозвіл на будівництво, визначається за місцем розташування земельної ділянки, на якому виконується нове будівництво або виробляється реконструкція існуючого об'єкта

У статті 51 Містобудівного кодексу РФ зазначено, що орган місцевого самоврядування, який дає дозвіл на будівництво, визначається за місцем розташування земельної ділянки, на якому виконується нове будівництво або виробляється реконструкція існуючого об'єкта. Ця норма закону підходить для більшості випадків здійснення будівництва, але кодексом передбачені так само виключення.

Відразу виникає питання, хто видає дозвіл на будівництво, якщо земельна ділянка розташована на території двох або кількох органів місцевого самоврядування?

У цьому випадку дозвіл видають вищі органи виконавчої влади суб'єкта РФ або уповноважені федеральним органом виконавчої влади.

Фактично, питання вирішують ті органи влади, які візьмуть на себе відповідальність за здійснення такого будівництва на підконтрольній їм території.

Як вирішується питання дозволу на будівництво в Москві?

Можливі й інші варіанти. Наприклад, хто видає дозвіл на будівництво у Москві? Видачею дозволів на будівництво в Москві займається Мосгосстройнадзор. Він же здійснює контроль всіх будівельних об'єктів, за якими видано дозвіл на будівництво. Передача повноважень з видачі дозволів від місцевих органів самоврядування цієї державної структури дозволяє більш ефективно здійснювати контроль за будівництвом і якістю проектної документації, по якій ведеться будівництво або реконструкція.

Слід зазначити, що на території Москви діє Містобудівна кодекс р Москви, прийнятий законом міста Москви №28 від 28.06.2008 р Цей документ об'єднує розрізнені нормативно-правові акти з містобудування. Кодексом передбачено прийняття карт містобудівного зонування, містобудівних регламентів, обмежень у використанні земельних ділянок. Власне, вся процедура видачі дозволу на будівництво полягає в перевірці розробленої і затвердженої проектнойдокументаціі на відповідність подібним нормам, які поширюються на конкретну ділянку забудови і об'єкт будівництва або реконструкції.

З 5 лютого 2013 року забезпечена можливість надання послуги «Видача дозволу на будівництво» не тільки в традиційному вигляді - через службу «одного вікна», - але і за допомогою мережі Інтернет через особистий кабінет юридичної особи на московському порталі державних послуг. З короткою інструкцією ви можете ознайомитися на сайті http://stroinadzor.mos.ru .

З 1 жовтня 2013 року надання державних послуг в будівництві по об'єктах міського замовлення здійснюються виключно в електронному вигляді.

З 1 січня 2014 року всі запити на надання державних послуг в містобудівній сфері буде прийматися тільки в електронній формі.

В даний час забезпечена можливість отримання в електронному вигляді через Портал державних і муніципальних послуг (функцій) міста Москви ( http://pgu.mos.ru/ ) Семи державних послуг в містобудівній сфері:

 • Оформлення містобудівних планів земельних ділянок.
 • Видача свідоцтва про затвердження Архітектурно-містобудівних рішень об'єктів капітального будівництва.
 • Проведення державної експертизи проектної документації.
 • Видача дозволу на будівництво.
 • Видача висновку про відповідність збудованого об'єкта вимогам технічних регламентів та проектної документації.
 • Видача дозволу на введення об'єкту в експлуатацію.
 • Оформлення Паспорти колористичного рішення фасадів будинків, будівель, споруд.

Коли видача дозволу залежить від особливостей об'єкта?

Повертаючись до загальнодержавного Містобудівній кодексу РФ, потрібно згадати, що для ряду об'єктів вказані інші органи, відповідальні за видачу дозволу на будівництво.

Серед таких об'єктів:

 • розташовані в особливих економічних зонах;
 • розташовані на земельних ділянках, наданих користувачам надр;
 • об'єкти атомної енергетики, авіаційної, залізничної інфраструктури, деякі гідротехнічні споруди і цілий ряд інших об'єктів;
 • розташовані в межах особливо охоронюваних природних територій;
 • об'єкти культурної спадщини.

Для таких об'єктів будівництва або реконструкції дозвіл на будівництво видається за принципом відомчої приналежності.

Як вирішується питання дозволу на будівництво в Москві?
Коли видача дозволу залежить від особливостей об'єкта?
Відразу виникає питання, хто видає дозвіл на будівництво, якщо земельна ділянка розташована на території двох або кількох органів місцевого самоврядування?
Як вирішується питання дозволу на будівництво в Москві?
Коли видача дозволу залежить від особливостей об'єкта?