Строительство »

Безкоштовний сир для церковної миші: як стати в чергу на житло

Обзавестися власною житлоплощею - це велика мрія багатьох молодих людей. На жаль, не тільки молодих. В нашій капіталістичної сучасності держава більше не забезпечує своїх громадян житлом. Втім, деякі механізми держпідтримки ще залишилися і теоретично навіть працюють. «Нерухомість Нового Калінінграда.Ru» перейнялася питанням, як можна отримати від держави квартиру.

Обійдемо відомі категорії громадян, яким в першу чергу покладається державна підтримка в забезпеченні житлом - ветерани, інваліди, діти-сироти, переселенці з ветхих та аварійних будинків. А також не будемо чіпати військовослужбовців, у яких зовсім інша система забезпечення житлоплощею. Ну, а звичайному середньостатистичному громадянину при певному завзятості теж можна спробувати своє щастя в багатотисячної черги при дотриманні деяких умов. Російська бюрократична школа - це вищий ешелон, і якби бюрократія була олімпійським видом спорту, то нашу збірну ніхто б ніколи не випередив. Факт це загальновідомий, тому вплутуватися в авантюру з вибиванням квартири у держави здатні і готові тільки дуже наполегливі, терплячі і відчайдушні люди. Проте, знати теорію теж досить корисно.

Отже, крок перший: щоб отримати підтримку держави, доведи, що вона тобі потрібна, а інакше все було б занадто просто. Але, на жаль, житло в теорії видається тільки тим, хто в ньому реально потребує і не має ніяких можливостей придбати. Тобто малозабезпеченим і не обтяженим зайвими квадратними метрами. І багато домагання на державну допомогу в житловому питанні часто закінчуються саме тут, коли заявник з подивом дізнається, що, виявляється, у нього все в порядку з нерухомістю і немає ніякої потреби в додаткових метрах, та й життя цілком собі вдало склалася. Буква закону (а точніше, 51 стаття Житлового кодексу) говорить, що громадяни мають потребу в житлових приміщеннях, якщо вони вже не є «наймачами житлових приміщень за договорами соціального найму або членами сім'ї наймача жилого приміщення за договором соціального найму або власниками житлових приміщень або членами сім'ї власника житлового приміщення», або якщо забезпечення житловою площею однієї людини складає менше покладеної облікової норми (12 квадратних метрів для Калінінграда). Ну, або якщо їх житло не відповідає встановленим нормам. Або якщо живуть в одному приміщенні з хворим, що страждають важкою формою хронічного захворювання, при якій спільне проживання з ним неможливо. При наявності у сім'ї кількох приміщень все квадратні метри підсумовуються.

Але є ще один важливий момент: претендент на місце в черзі повинен не тільки мати потребу в житлі, а й рахуватися малозабезпеченим, про що повідомляє все той же ЖК, а точні умови визнання таким вже оголошені на місцевому рівні Але є ще один важливий момент: претендент на місце в черзі повинен не тільки мати потребу в житлі, а й рахуватися малозабезпеченим, про що повідомляє все той же ЖК, а точні умови визнання таким вже оголошені на місцевому рівні. У Калінінграді дохід нашого теоретичного громадянина не повинен перевищувати дворазову величину прожиткового мінімуму. Якщо мова йде про сім'ю, весь дохід підсумовується і ділиться на кількість членів сім'ї. Не вважаються особи, які відбувають покарання в місцях не таких віддалених, зниклі безвісти, знаходяться на повному державному забезпеченні, солдати строкової служби та курсанти військових освітніх установ. Крім того, вартість всього майна, що оподатковується членів сім'ї в сумі своїй не повинна перевищувати розрахунковий показник ринкової вартості придбання житлового приміщення за нормою надання житла за договором соціального найму, встановленої в Калінінграді. Формулу розрахунку цього показника можна подивитися тут . Залежати підсумкова сума буде від кількості членів сім'ї, норми надання жилої площі на людину (18 квадратних метрів на члена сім'ї або 20 «квадратів» на самотньо живе громадянина) і середньої ринкової вартості квадратного метра житла в зазначеному регіоні (згідно зі свіжим наказом Мінбуду РФ - 31690 рублів для Калінінградської області в першому півріччі 2014 року).

Якщо до цього моменту у нашого теоретичного громадянина ще не лопнула голова від розрахунків, то потрібно зібрати стос документів і нести її в управління обліку та найму житла комітету муніципального майна і земельних ресурсів адміністрації Калінінграда (вул. П. Морозова, д. 6/8, каб. №10, дні прийому: вівторок, четвер з 10:00 до 17:00, обід з 13:00 до 14:00, телефон: 92-39-23). Повний список документів представлений на сайті адміністрації міста. Якщо коротко, то знадобиться паспорт, документ про склад сім'ї, всі документи про доходи і про наявні майно, відомості про реєстрацію за місцем проживання за останні 5 років, копії податкових декларацій, довідки з усіх банківських рахунків. І це на кожного члена сім'ї, до речі.

Відмовити можуть з багатьох причин. Наприклад, ваші розрахунки не співпали з розрахунками співробітників відомства, тому що ви не врахували факт реєстрації вашого чоловіка в квартирі його батьків, а чиновники врахували і зарахували цю квартиру у ваше сімейне квадратуру. Чи тому що не так давно хтось із вашої родини змінив місце реєстрації - це можуть порахувати навмисним погіршенням житлових умов. Ну, а якщо всі документи у вас все-таки прийняли і благополучно поставили вашу сім'ю в чергу на житло, то саме час подивитися в очі реальності. А реальність така - в Калінінграді в черзі на житло варто близько 20 000 чоловік, і не те що б ця цифра сильно змінювалася за останні декілька років. Перш за все, що зрозуміло, забезпечуються квадратними метрами все ті ж позачергові категорії громадян, а й їхня черга не така вже й маленька. Тому спробувати застромитися в чергу можна завжди, якщо завчасно оселитися натовпом в маленькій квартирі, не замислюватися особливо про зарплату і наполегливо відмовлятися від будь-якого підвищення, але питання в тому, чи варто сумнівне стояння в гігантській черзі таких жертв, ну і чи готові ви чекати свої 20-30 років.

Фахівці в один голос рекомендують навіть не пробувати влазити в цю авантюру з безкоштовним сиром, але ось спробувати додати до своїх коштів державні цілком можна. Зрештою, існують материнський капітал , Програма підтримки молодих сімей і інші способи витягнути з держави хоч якусь допомогу в житловому питанні. Правда, там теж далеко не все легко і просто, але шанси на благополучний результат набагато вище.

текст - Тетяна Зіберова , Фото з архіву «Нового Калінінграда.Ru»