Строительство »

У всіх ліфтах повісять плакати з страхітливими картинками проти куріння

Фото: ТАСС / Артем Геодакян

У московських ліфтах з'являться плакати, які розкажуть про негативні наслідки куріння. Про це M24.ru розповів радник міністра охорони здоров'я РФ Ігор Ланської. За його словами, федеральне відомство звернеться до столичного департамент охорони здоров'я з рекомендацією про те, щоб організувати розклеювання плакатів у всіх ліфтах в житлових будинках Москви. Дизайн плакатів поки ще розробляється і буде готовий до 31 травня - Всесвітнього дня відмови від куріння. Можливо, картинки на плакатах будуть такими ж, як і на сигаретних пачках.

"Ми хочемо, щоб в ліфтах висіли плакати про наслідки куріння, - зазначив Ланської. - Ми підготуємо кілька видів таких плакатів -" пом'якше "і" жорсткіше ". Як показує практика, громадяни вважають за краще серйозну соціальну рекламу в лаконічному стилі, комікси і поп- арт сприймають гірше ", - зазначив Ланської.

Можливо, картинки на плакатах будуть такими ж, як і на сигаретних пачках. З 2013 року всі виробники зобов'язані на лицьовій стороні пачок робити написи "куріння вбиває", а також картинки з однієї з 12 тяжких наслідків куріння, серед них онкозахворювання, пародонтоз, імпотенція, мертвонародження. На деяких пачках під страшними картинками пишуть "небезпека" або "самознищення". Відмітимо, що громадські працівники пропонують частина лякають написів на сигаретних пачках можуть замінити позитивними - про користь здорового способу життя. За даними Російської антитютюнової коаліції, що 10-15% курців відмовляються від сигарет в тому числі з-за страхітливих фотографій і написів на пачках.

За словами Ланского, плакати в електронному вигляді будуть також опубліковані на сайті МОЗ. За словами Ланского, при бажанні жителі зможуть самостійно роздрукувати і розвісити їх в ліфтах. За словами Ланского, МОЗ РФ попросить департамент охорони здоров'я Москви домовитися з місцевою владою, щоб керуючі компанії не зривали ці плакати. За словами Ланского, переговори про те, щоб вішати в ліфтах антитютюнові плакати, МОЗ вестиме не лише з московською владою, а й з іншими регіонами, в тому числі з Московською областю.

У прес-службі департаменту охорони здоров'я не змогли надати оперативний коментар. Заступник мера з питань соціального розвитку Леонід Печатников пояснив M24.ru, що розгляне звернення, як тільки вона надійде. У прес-службі префектури північно-західного і центрального округів повідомили, що готові розклеювати плакати, якщо надійде рекомендація від міста.

До слова, деякі активні громадяни вже зараз розвішують в під'їздах оголошення, де просять мешканців заявляти на курців в поліцію. Нагадаємо, що зараз курцями займаються дільничні. Але депутати Мосміськдуми пропонують передати штрафи за порушення антитютюнового закону міській владі.

"Антитютюновий" закон частково вступив в силу ще в 2013 році. Тоді курити, зокрема, заборонили в під'їздах житлових будинків, у тому числі на сходових майданчиках. З 1 червня 2014 року вживання тютюну заборонено також в ресторанах, клубах, готелях. Штрафи для громадян становлять від 500 рублів до трьох тисяч, для посадових осіб - 30-60 тисяч рублів, для юридичних осіб - 60-90 тисяч рублів.

У минулому році прокуратура московського метрополітену запустила в підземці соціальну рекламу. Пасажирам в тому числі нагадують про заборону куріння в 15-метровій зоні від станцій.


Член комісії Мосміськдуми з охорони здоров'я Ірина Назарова розповіла M24.ru, що плакати в ліфтах будуть ефективними, якщо москвичам простими словами і чіткими фотографіями покажуть, до чого призводить куріння. При цьому, за її словами, "радянський" гасло "Кинь курити!" ніякого результату не дадуть. "Обов'язково треба говорити, що молодим людям не треба починати, тому що це призведе до проблем з судинами, серцем, легенями. Не стільки страхітливі картинки потрібні, скільки реальна інформація про шкоду", - пояснила депутат.

Назарова додала, що лише п'ята частина курців відчуває саме психологічну залежність від сигарет. "80 відсотків москвичів курять сигарети за звичкою, лише 20 відсотків відчувають психологічну залежність, - підкреслила вона. - Соціальна реклама змусить багатьох задуматися".

Посилання по темі

За словами голови Міжнародної конфедерації товариств споживачів (КонфОП) Дмитро Яніна, також москвичам потрібна інформація про те, куди скаржитися на сусідів, що палять і який штраф чекає порушника антитютюнового закону. "Зараз в під'їздах не вистачає інформації про відповідальність за куріння, багато москвичів не в курсі, що вже півтора року не можна там курити. Саме цю інформацію слід публікувати, тому що нам надходять різні скарги від городян, і скарга на кращих мешканців - безумовний лідер" , - зазначив він.

За його словами, ці дані мотивують мешканців частіше відстоювати свої права і дзвонити дільничного. "Не обов'язково ловити" курця "на місці злочину. Але треба дзвонити в поліцію і скаржитися на порушення своїх прав до тих пір, поки не прийде дільничний і не проведе бесіду з порушником", - пояснив Янін. До слова, москвичам також пропонують в якості доказів фотографувати курців , Димлять в ліфті або на сходовому майданчику.

сюжет: Заборона куріння в громадських місцях