Строительство »

Мінімальна пенсія в Україні 2019: розмір, залежність суми від віку і стажу

 1. Мінімальна пенсія в Україні 2019: розмір, залежність суми від віку і стажу Пенсіонери - одна з найчисленніших...
 2. Особливості розрахунку пенсій до 2019 року
 3. Нова система перерахунку пенсій з 2019 року
 4. Для чого потрібно осучаснення мінімальної пенсії в Україні
 5. На яку мінімальну виплату можуть розраховувати шахтарі
 6. Мінімальний розмір пенсій для людей з інвалідністю
 7. Для інвалідів війни
 8. Покращення або «поліпшення» в нарахуваннях мінімальних пенсій
 9. Мінімальна пенсія в Україні 2019: розмір, залежність суми від віку і стажу
 10. З 1 січня 2019 року зросла мінімальна пенсія для людей з великим трудовим стажем
 11. Особливості розрахунку пенсій до 2019 року
 12. Нова система перерахунку пенсій з 2019 року
 13. Для чого потрібно осучаснення мінімальної пенсії в Україні
 14. На яку мінімальну виплату можуть розраховувати шахтарі
 15. Мінімальний розмір пенсій для людей з інвалідністю
 16. Для інвалідів війни
 17. Покращення або «поліпшення» в нарахуваннях мінімальних пенсій
 18. Мінімальна пенсія в Україні 2019: розмір, залежність суми від віку і стажу
 19. З 1 січня 2019 року зросла мінімальна пенсія для людей з великим трудовим стажем
 20. Особливості розрахунку пенсій до 2019 року
 21. Нова система перерахунку пенсій з 2019 року
 22. Для чого потрібно осучаснення мінімальної пенсії в Україні
 23. На яку мінімальну виплату можуть розраховувати шахтарі
 24. Мінімальний розмір пенсій для людей з інвалідністю
 25. Для інвалідів війни
 26. Покращення або «поліпшення» в нарахуваннях мінімальних пенсій

Мінімальна пенсія в Україні 2019: розмір, залежність суми від віку і стажу


Пенсіонери - одна з найчисленніших (11,5 млн чоловік) категорій населення в країні. Тож не дивно, що мінімальна пенсія в Україні в 2019 році - одна з найбільш обговорюваних тем останні кілька місяців. Це питання цікаве не тільки пенсіонерам, а й тим, чий вік наближається до пенсійного. Мінімальна пенсія в Україні з 1 січня 2019 року становить 1497 грн. Чи дозволить ця сума заплатити за комунальні послуги, а також купити їжу і ліки?

З 1 січня 2019 року зросла мінімальна пенсія для людей з великим трудовим стажем

З 1 січня 2019 року зросла мінімальна пенсія для людей з великим трудовим стажем

Згідно набрав чинності закону про державний бюджет, з 1 січня 2019 року у зв'язку зі збільшенням мінімальної зарплати підвищується пенсія для людей з великим трудовим стажем.

З 1 січня мінімальна пенсія підвищується на 172 грн до тисячі шістсот шістьдесят-дев'ять грен для осіб старше 65 років і стажем роботи не менше 30 років для жінок і 35 років - для чоловіків.

Підвищення пенсій торкнеться близько 2 млн пенсіонерів.

Законодавством передбачено, що розмір пенсії для таких осіб не може бути нижче, ніж 40% мінімальної заробітної плати. Оскільки рівень мінімальної зарплати з 1 січня збільшується до 4173 грн, то у цій категорії людей буде перерахунок і розмір пенсії зросте на 172 грн.

Прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, з 1 грудня 2018 року було підвищено на 62 грн до 1497 грн. З 1 липня розмір мінімальної пенсії також підвищено на 62 грн - до 1435 грн. Таким чином, мінімальна пенсія в 2018 році зросла на 9% (на 124 грн) - з +1373 грн до 1497 грн.

Відповідно до Закону про держбюджет, в 2019 році пенсія зросте на 9% .Закон встановлюється наступний прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність: з 1 січня 2019 року - тисячі чотиреста дев'яносто сім грн, з 1 липня - 1564 грн, з 1 грудня - 1638 грн.

Кредити під 0,01%!

Кредити під 0,01%

Особливості розрахунку пенсій до 2019 року

Для нарахування пенсії використовується спеціальна формула. Складність полягає в тому, що універсального калькулятора немає, для підрахунку різним категоріям людей використовують додаткові законодавчі акти, яких налічується понад 20.

Особливі категорії:

 • інваліди;
 • підприємці;
 • інваліди;
 • поліцейські;
 • переселенці;
 • учасники бойових дій;
 • медики;
 • шахтарі.

Велику роль відіграють і види пенсій:

 • по досягненню встановленого законодавством віку;
 • по інвалідності;
 • по втраті годувальника.

До прийняття Закону багато пенсіонерів отримували менше встановленого прожиткового мінімуму. І ось чому так сталося: раніше розмір мінімальної пенсії в Україні збільшували кожен раз як підвищувалася мінімальна зарплата. Але МВФ встановив свої правила гри, за якими і "грало" уряд. Цю індексацію пенсій призупинили, а швидке зростання цін зробив свою справу. Пенсіонери виявилися в скрутній ситуації.

З жовтня розмір мінімальної пенсії в Україні 2017 не може бути меншим за прожитковий мінімум.

Реформування пенсійної системи передбачає фінансову підтримку державою інвалідів дитинства, дітей з інвалідністю, пенсіонерів, які не змогли заробити покладений стаж. До жовтня виплата цих категорій становила 949 грн. Таких українців налічується близько мільйона осіб. Розмір пенсії для них збільшився на 45% (1373 гривень). Після осучаснення виплат пенсіонерам питання про те яка мінімальна пенсія в Україні став ще актуальнішим.

Також знімають обмеження виплат працюючим пенсіонерам. Тепер з них не зніматимуть 15%, як раніше. Пенсія - об'єкт індексації, починаючи з 2019 року передбачається автоматизація цього процесу, без прийняття окремим рішенням уряду.

Нова система перерахунку пенсій з 2019 року

Тим, у кого зарплата в два рази перевищує середню, і стаж досяг 35 років, додадуть близько 600 грн.
Експерти навели приклад розрахунку пенсії для працівника із середньою заробітною платою, що вийшов в 2018 році на заслужений відпочинок.

Українець із середньою заробітною платою і 35 роками стажу отримає пенсію в розмірі близько 1,8 тис. Грн
Під час розрахунку середня зарплата за два роки (5,4 тис. Грн) множиться на стаж, 1% і коефіцієнт заробітку (при середній зарплаті він дорівнює одиниці).

При перерахунку співробітники Пенсійного фонду підвищать середню зарплату в 5,4 тис. На 50% середньої інфляції і 50% від зростання зарплат на три роки. Наприклад, при інфляції в Україні в 10%, середнє зростання заробітних плат досягне 18%. У цьому випадку зарплата у формулі збільшиться на 14% (10% / 2 + 18% / 2) - до 6,1 тис. Грн. А загальна сума пенсії після перерахунку буде 2,1 тис. Грн. Таким чином, збільшенням буде сума близько 300 грн. Для порівняння, в 2018 році підвищення пенсії в Україні відбувалося двічі, і в обох випадках приблизно на 60 грн.

Крім того, якщо пенсіонер, який вийшов на пенсію за тими ж правилами (в 2018 році з 35 роками стажу) заробляв вдвічі більше середньої зарплати, на даний момент його пенсією буде сума в 3,7 тис. Грн, а після перерахунку - 4,3 тис. грн. Так, надбавка становитиме 600 грн.

Що ж робити тим, у кого стажу не вистачає? Дуже просто. В українців з'явилася можливість докупити відсутні року, правда не більше 5 років. Кожен додатковий рік оцінено в 16 896 грн.

Для чого потрібно осучаснення мінімальної пенсії в Україні

Багато пенсіонерів абсолютно губляться в цифрах, але яка зараз мінімальна пенсія в Україні цікавить всіх, адже від цього залежить якість їх життя. До прийняття Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» можна було спостерігати таку картину:

 • Шахтар пропрацював 46 років і в 2008 році вийшов на заслужений відпочинок. Йому нарахували 3300 грн пенсії.
 • Шахтар пропрацював 46 років, але на пенсію вийшов у 2016 році. Його пенсія становила 8400 грн.

При підрахунку їх пенсій використовували такі дані:

 • зарплата;
 • стаж;
 • середня зарплата по Україні.

Середня зарплата зростає, новоспечені пенсіонери отримують пенсії з прив'язкою до них, а ті, хто раніше пішов на пенсію, про підвищення тільки мріють.

Незважаючи на те, що розміри пенсії обмежуються законом, у кожного пенсіонера ця цифра буде індивідуальною.

Згідно з пенсійною реформою новий алгоритм розрахунку виглядає наступним чином:

P = Zз × Kз × Kc,

де:

P - пенсія, виражена в гривнях;

Zз - середня місячна заробітна плата в Україні за 3 останні календарні роки (виключення в 2018 році - береться за 2 роки 2016-й і 2017-й);

Kз - коефіцієнт заробітної плати (співвідношення між середньою виплатою по країні і тієї, яку на той момент отримував пенсіонер. Так, якщо, наприклад, зарплата за обраний період в два рази перевищувала середню по країні, то коефіцієнт зарплати дорівнюватиме 2, якщо на 50% - 1,5);

Kc - коефіцієнт страхового стажу, визначається як множник тривалості років стажу роботи на величину оцінки 1-го року страхового стажу, який з 1 січня 2018 року становить 1 (до цього був 1,35).

Обчислення кожного значення, в залежності від мінімальної зарплати, виконується індивідуально. Пенсія залежить від кожного показника.

У законодавстві встановлено порядок обчислення коефіцієнта стажу відрахувань до Пенсійного фонду України - Kc. Для розрахунку застосовується формула:

Kc = (Cm × Bc) / (100% × 12),

де:

Cm - сумарна кількість календарних місяців, протягом яких проводилися відрахування до фонду;

Bc - оцінка страхового стажу за 12 місяців (обов'язково виражається у відсотках). За період участі в системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування величина оцінки 1-го року страхового стажу дорівнює 1%.

В європейських країнах середня пенсія становить близько 40% від середньої зарплати, в деяких країнах досягає навіть 60%. Але в Україні за європейськими стандартами ростуть тільки ціни на комунальні послуги. У той час як середня пенсія (2645 грн) становить лише 33% від середньої зарплати (8977 грн). Максимальним цей показник зафіксований в 2009 році і дорівнює 49%. Соціально-економічні аналітики стверджують, що падіння показника до 20% і нижче є грубим порушенням прав людини.

У ситуації, що склалася виходом з положення стають вигідні кредити для пенсіонерів, які видаються мікрокредітной організаціями. Мінімальні вимоги, лояльне ставлення до людей поважного віку, перший позику під 0% - саме такі умови пропонують МФО.

На яку мінімальну виплату можуть розраховувати шахтарі

Останнє підвищення торкнулося і шахтарських пенсій, мінімальна виплата підвищена на 420 гривень і дорівнює 4356 гривень.

Мінімальний розмір пенсій для людей з інвалідністю

Людей, які зіткнулися з життєвими труднощами, цікавить, який розмір мінімальної пенсії в Україні передбачений для інвалідів 1-ї, 2-ї, 3-ї груп. Сума виплати залежить головним чином від типу інвалідності і нараховується від розміру пенсії за віком:

 • 1-а група - 100% від пенсії;
 • 2-я група - 90%;
 • 3-тя група - 50%.

Варто відзначити, що люди з інвалідністю мають право на отримання соціальних виплат від держави. Тому встановленої цифри немає, все нарахування проводяться індивідуально.

Для інвалідів війни

Для інвалідів війни

Для інвалідів війни 1-ї групи встановлено мінімальну пенсійну виплату на 128 грн більше (4266,45 грн), 2-ї групи - на 114 грн (3817,35 грн), 3 групи - на 101 грн (3368,25 грн).

Учасникам бойових дій теж збільшили розмір мінімальної пенсії на 74 грн, сума пенсії складає 2470,05 грн.

Корисно знати:

 1. компанія KF UA видає перший кредит під 0%, при цьому кредитує пенсіонерів до 65 років
 2. позитивні відгуки про Credit 365 підтверджують, що вони видають кредитують пенсіонерів до 75 (!) років
 3. компанія БистроЗайм також кредитує пенсіонерів до 75 років + перший кредит під 0%

Покращення або «поліпшення» в нарахуваннях мінімальних пенсій

Більше десятиліття ведуться дискусії про створення трирівневої накопичувальної системи. Відмінно видно принцип дії на прикладі бутерброда, який складається з хліба, сиру і ковбаси:

 1. Хліб - мінімальний рівень, який повинна забезпечити країна.
 2. Сир - щомісячні відрахування від доходу громадянина.
 3. Ковбаса - особисті заощадження, які перераховуються у позадержавних фондів. В українських пенсіонерів бутерброд складається з одного хліба.

Проблему має вирішити законопроект про запровадження накопичувальної системи, за якою кожен українець протягом 35 років буде відраховувати певну суму на свій персональний рахунок. Введення цієї системи було відстрочено до 1 січня 2020 року. Так склалося, що навіть після всіх поліпшень мінімальна пенсійна виплата в країні, щодо курсу долара, зменшилася за останні 10 років практично вдвічі.

Дані за період 2011 - 2019 р

Календарний період

Мінімальна пенсія, грн 01. 01. 2011

01 .04. 2011

01. 10. 2011

01. 12. 2011

750

764

784

800

01.01. 2012 822 01.01. 2013

01.12. 2013

894

949

01.01. 2014 949 01.01.2015 949 01.01. 2016

01.05. 2016

01.12. 2016

тисячі сімдесят-чотири

1130

+1247

01.05. 2017

01.12.2017

1312

1373

01.07.2018 1435 01.01.2019 1497

Ситуація ускладнюється старінням нації. Так на 12 млн працездатного населення припадає близько 10 млн пенсіонерів.

Чи не покращує ситуацію і зарплата в конвертах. Мало того, що по виходу на пенсію працівник не може розраховувати на гідну виплату, а й відрахування в пенсійний фон надходять мінімальні.

Законодавство досить заплутано і пересічний українець часом не може підрахувати той мінімум, на який він може розраховувати від держави. А нарахування пенсій залежить від ряду показників. Але експерти радять при подачі документів на отримання пенсії вказувати не той рік, коли у вас була найвища зарплата, а той, коли вона була максимально високою в порівнянні з іншими в країні.

Наші читачі рекомендують:

Пенсії катастрофічно не вистачає? Отримання грошей на карту за 15-20 хвилин гарантує компанія MyCredit - подати заявку на позику можна тут . Більше 94% схвалених кредитів!

Передбачається, що з часом будуть розроблені спеціальні програми, за якими можна буде самостійно зробити розрахунок пенсії.

Мінімальна пенсія в Україні 2019: розмір, залежність суми від віку і стажу


Пенсіонери - одна з найчисленніших (11,5 млн чоловік) категорій населення в країні. Тож не дивно, що мінімальна пенсія в Україні в 2019 році - одна з найбільш обговорюваних тем останні кілька місяців. Це питання цікаве не тільки пенсіонерам, а й тим, чий вік наближається до пенсійного. Мінімальна пенсія в Україні з 1 січня 2019 року становить 1497 грн. Чи дозволить ця сума заплатити за комунальні послуги, а також купити їжу і ліки?

З 1 січня 2019 року зросла мінімальна пенсія для людей з великим трудовим стажем

З 1 січня 2019 року зросла мінімальна пенсія для людей з великим трудовим стажем

Згідно набрав чинності закону про державний бюджет, з 1 січня 2019 року у зв'язку зі збільшенням мінімальної зарплати підвищується пенсія для людей з великим трудовим стажем.

З 1 січня мінімальна пенсія підвищується на 172 грн до 1669 грен для осіб старше 65 років і стажем роботи не менше 30 років для жінок і 35 років - для чоловіків.

Підвищення пенсій торкнеться близько 2 млн пенсіонерів.

Законодавством передбачено, що розмір пенсії для таких осіб не може бути нижче, ніж 40% мінімальної заробітної плати. Оскільки рівень мінімальної зарплати з 1 січня збільшується до 4173 грн, то у цій категорії людей буде перерахунок і розмір пенсії зросте на 172 грн.

Прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, з 1 грудня 2018 року було підвищено на 62 грн до 1497 грн. З 1 липня розмір мінімальної пенсії також підвищено на 62 грн - до 1435 грн. Таким чином, мінімальна пенсія в 2018 році зросла на 9% (на 124 грн) - з тисячі триста сімдесят три грн до 1497 грн.

Відповідно до Закону про держбюджет, в 2019 році пенсія зросте на 9% .Закон встановлюється наступний прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність: з 1 січня 2019 року - 1497 грн, з 1 липня - 1564 грн, з 1 грудня - 1 638 грн.

Кредити під 0,01%!

Кредити під 0,01%

Особливості розрахунку пенсій до 2019 року

Для нарахування пенсії використовується спеціальна формула. Складність полягає в тому, що універсального калькулятора немає, для підрахунку різним категоріям людей використовують додаткові законодавчі акти, яких налічується понад 20.

Особливі категорії:

 • інваліди;
 • підприємці;
 • інваліди;
 • поліцейські;
 • переселенці;
 • учасники бойових дій;
 • медики;
 • шахтарі.

Велику роль відіграють і види пенсій:

 • по досягненню встановленого законодавством віку;
 • по інвалідності;
 • по втраті годувальника.

До прийняття Закону багато пенсіонерів отримували менше встановленого прожиткового мінімуму. І ось чому так сталося: раніше розмір мінімальної пенсії в Україні збільшували кожен раз як підвищувалася мінімальна зарплата. Але МВФ встановив свої правила гри, за якими і "грало" уряд. Цю індексацію пенсій призупинили, а швидке зростання цін зробив свою справу. Пенсіонери виявилися в скрутній ситуації.

З жовтня розмір мінімальної пенсії в Україні 2017 не може бути меншим за прожитковий мінімум.

Реформування пенсійної системи передбачає фінансову підтримку державою інвалідів дитинства, дітей з інвалідністю, пенсіонерів, які не змогли заробити покладений стаж. До жовтня виплата цих категорій становила 949 грн. Таких українців налічується близько мільйона осіб. Розмір пенсії для них збільшився на 45% (1373 гривень). Після осучаснення виплат пенсіонерам питання про те яка мінімальна пенсія в Україні став ще актуальнішим.

Також знімають обмеження виплат працюючим пенсіонерам. Тепер з них не зніматимуть 15%, як раніше. Пенсія - об'єкт індексації, починаючи з 2019 року передбачається автоматизація цього процесу, без прийняття окремим рішенням уряду.

Нова система перерахунку пенсій з 2019 року

Тим, у кого зарплата в два рази перевищує середню, і стаж досяг 35 років, додадуть близько 600 грн.
Експерти навели приклад розрахунку пенсії для працівника із середньою заробітною платою, що вийшов в 2018 році на заслужений відпочинок.

Українець із середньою заробітною платою і 35 роками стажу отримає пенсію в розмірі близько 1,8 тис. Грн
Під час розрахунку середня зарплата за два роки (5,4 тис. Грн) множиться на стаж, 1% і коефіцієнт заробітку (при середній зарплаті він дорівнює одиниці).

При перерахунку співробітники Пенсійного фонду підвищать середню зарплату в 5,4 тис. На 50% середньої інфляції і 50% від зростання зарплат на три роки. Наприклад, при інфляції в Україні в 10%, середнє зростання заробітних плат досягне 18%. У цьому випадку зарплата у формулі збільшиться на 14% (10% / 2 + 18% / 2) - до 6,1 тис. Грн. А загальна сума пенсії після перерахунку буде 2,1 тис. Грн. Таким чином, збільшенням буде сума близько 300 грн. Для порівняння, в 2018 році підвищення пенсії в Україні відбувалося двічі, і в обох випадках приблизно на 60 грн.

Крім того, якщо пенсіонер, який вийшов на пенсію за тими ж правилами (в 2018 році з 35 роками стажу) заробляв вдвічі більше середньої зарплати, на даний момент його пенсією буде сума в 3,7 тис. Грн, а після перерахунку - 4,3 тис. грн. Так, надбавка становитиме 600 грн.

Що ж робити тим, у кого стажу не вистачає? Дуже просто. В українців з'явилася можливість докупити відсутні року, правда не більше 5 років. Кожен додатковий рік оцінено в 16 896 грн.

Для чого потрібно осучаснення мінімальної пенсії в Україні

Багато пенсіонерів абсолютно губляться в цифрах, але яка зараз мінімальна пенсія в Україні цікавить всіх, адже від цього залежить якість їх життя. До прийняття Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» можна було спостерігати таку картину:

 • Шахтар пропрацював 46 років і в 2008 році вийшов на заслужений відпочинок. Йому нарахували 3300 грн пенсії.
 • Шахтар пропрацював 46 років, але на пенсію вийшов у 2016 році. Його пенсія становила 8400 грн.

При підрахунку їх пенсій використовували такі дані:

 • зарплата;
 • стаж;
 • середня зарплата по Україні.

Середня зарплата зростає, новоспечені пенсіонери отримують пенсії з прив'язкою до них, а ті, хто раніше пішов на пенсію, про підвищення тільки мріють.

Незважаючи на те, що розміри пенсії обмежуються законом, у кожного пенсіонера ця цифра буде індивідуальною.

Згідно з пенсійною реформою новий алгоритм розрахунку виглядає наступним чином:

P = Zз × Kз × Kc,

де:

P - пенсія, виражена в гривнях;

Zз - середня місячна заробітна плата в Україні за 3 останні календарні роки (виключення в 2018 році - береться за 2 роки 2016-й і 2017-й);

Kз - коефіцієнт заробітної плати (співвідношення між середньою виплатою по країні і тієї, яку на той момент отримував пенсіонер. Так, якщо, наприклад, зарплата за обраний період в два рази перевищувала середню по країні, то коефіцієнт зарплати дорівнюватиме 2, якщо на 50% - 1,5);

Kc - коефіцієнт страхового стажу, визначається як множник тривалості років стажу роботи на величину оцінки 1-го року страхового стажу, який з 1 січня 2018 року становить 1 (до цього був 1,35).

Обчислення кожного значення, в залежності від мінімальної зарплати, виконується індивідуально. Пенсія залежить від кожного показника.

У законодавстві встановлено порядок обчислення коефіцієнта стажу відрахувань до Пенсійного фонду України - Kc. Для розрахунку застосовується формула:

Kc = (Cm × Bc) / (100% × 12),

де:

Cm - сумарна кількість календарних місяців, протягом яких проводилися відрахування до фонду;

Bc - оцінка страхового стажу за 12 місяців (обов'язково виражається у відсотках). За період участі в системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування величина оцінки 1-го року страхового стажу дорівнює 1%.

В європейських країнах середня пенсія становить близько 40% від середньої зарплати, в деяких країнах досягає навіть 60%. Але в Україні за європейськими стандартами ростуть тільки ціни на комунальні послуги. У той час як середня пенсія (2645 грн) становить лише 33% від середньої зарплати (8977 грн). Максимальним цей показник зафіксований в 2009 році і дорівнює 49%. Соціально-економічні аналітики стверджують, що падіння показника до 20% і нижче є грубим порушенням прав людини.

У ситуації, що склалася виходом з положення стають вигідні кредити для пенсіонерів, які видаються мікрокредітной організаціями. Мінімальні вимоги, лояльне ставлення до людей поважного віку, перший позику під 0% - саме такі умови пропонують МФО.

На яку мінімальну виплату можуть розраховувати шахтарі

Останнє підвищення торкнулося і шахтарських пенсій, мінімальна виплата підвищена на 420 гривень і дорівнює 4356 гривень.

Мінімальний розмір пенсій для людей з інвалідністю

Людей, які зіткнулися з життєвими труднощами, цікавить, який розмір мінімальної пенсії в Україні передбачений для інвалідів 1-ї, 2-ї, 3-ї груп. Сума виплати залежить головним чином від типу інвалідності і нараховується від розміру пенсії за віком:

 • 1-а група - 100% від пенсії;
 • 2-я група - 90%;
 • 3-тя група - 50%.

Варто відзначити, що люди з інвалідністю мають право на отримання соціальних виплат від держави. Тому встановленої цифри немає, все нарахування проводяться індивідуально.

Для інвалідів війни

Для інвалідів війни

Для інвалідів війни 1-ї групи встановлено мінімальну пенсійну виплату на 128 грн більше (4266,45 грн), 2-ї групи - на 114 грн (3817,35 грн), 3 групи - на 101 грн (3368,25 грн).

Учасникам бойових дій теж збільшили розмір мінімальної пенсії на 74 грн, сума пенсії складає 2470,05 грн.

Корисно знати:

 1. компанія KF UA видає перший кредит під 0%, при цьому кредитує пенсіонерів до 65 років
 2. позитивні відгуки про Credit 365 підтверджують, що вони видають кредитують пенсіонерів до 75 (!) років
 3. компанія БистроЗайм також кредитує пенсіонерів до 75 років + перший кредит під 0%

Покращення або «поліпшення» в нарахуваннях мінімальних пенсій

Більше десятиліття ведуться дискусії про створення трирівневої накопичувальної системи. Відмінно видно принцип дії на прикладі бутерброда, який складається з хліба, сиру і ковбаси:

 1. Хліб - мінімальний рівень, який повинна забезпечити країна.
 2. Сир - щомісячні відрахування від доходу громадянина.
 3. Ковбаса - особисті заощадження, які перераховуються у позадержавних фондів. В українських пенсіонерів бутерброд складається з одного хліба.

Проблему має вирішити законопроект про запровадження накопичувальної системи, за якою кожен українець протягом 35 років буде відраховувати певну суму на свій персональний рахунок. Введення цієї системи було відстрочено до 1 січня 2020 року. Так склалося, що навіть після всіх поліпшень мінімальна пенсійна виплата в країні, щодо курсу долара, зменшилася за останні 10 років практично вдвічі.

Дані за період 2011 - 2019 р

Календарний період

Мінімальна пенсія, грн 01. 01. 2011

01 .04. 2011

01. 10. 2011

01. 12. 2011

750

764

784

800

01.01. 2012 822 01.01. 2013

01.12. 2013

894

949

01.01. 2014 949 01.01.2015 949 01.01. 2016

01.05. 2016

01.12. 2016

тисяча сімдесят чотири

1130

1247

01.05. 2017

01.12.2017

1312

1373

01.07.2018 1435 01.01.2019 1497

Ситуація ускладнюється старінням нації. Так на 12 млн працездатного населення припадає близько 10 млн пенсіонерів.

Чи не покращує ситуацію і зарплата в конвертах. Мало того, що по виходу на пенсію працівник не може розраховувати на гідну виплату, а й відрахування в пенсійний фон надходять мінімальні.

Законодавство досить заплутано і пересічний українець часом не може підрахувати той мінімум, на який він може розраховувати від держави. А нарахування пенсій залежить від ряду показників. Але експерти радять при подачі документів на отримання пенсії вказувати не той рік, коли у вас була найвища зарплата, а той, коли вона була максимально високою в порівнянні з іншими в країні.

Наші читачі рекомендують:

Пенсії катастрофічно не вистачає? Отримання грошей на карту за 15-20 хвилин гарантує компанія MyCredit - подати заявку на позику можна тут . Більше 94% схвалених кредитів!

Передбачається, що з часом будуть розроблені спеціальні програми, за якими можна буде самостійно зробити розрахунок пенсії.

Мінімальна пенсія в Україні 2019: розмір, залежність суми від віку і стажу


Пенсіонери - одна з найчисленніших (11,5 млн чоловік) категорій населення в країні. Тож не дивно, що мінімальна пенсія в Україні в 2019 році - одна з найбільш обговорюваних тем останні кілька місяців. Це питання цікаве не тільки пенсіонерам, а й тим, чий вік наближається до пенсійного. Мінімальна пенсія в Україні з 1 січня 2019 року становить 1497 грн. Чи дозволить ця сума заплатити за комунальні послуги, а також купити їжу і ліки?

З 1 січня 2019 року зросла мінімальна пенсія для людей з великим трудовим стажем

З 1 січня 2019 року зросла мінімальна пенсія для людей з великим трудовим стажем

Згідно набрав чинності закону про державний бюджет, з 1 січня 2019 року у зв'язку зі збільшенням мінімальної зарплати підвищується пенсія для людей з великим трудовим стажем.

З 1 січня мінімальна пенсія підвищується на 172 грн до 1669 грен для осіб старше 65 років і стажем роботи не менше 30 років для жінок і 35 років - для чоловіків.

Підвищення пенсій торкнеться близько 2 млн пенсіонерів.

Законодавством передбачено, що розмір пенсії для таких осіб не може бути нижче, ніж 40% мінімальної заробітної плати. Оскільки рівень мінімальної зарплати з 1 січня збільшується до 4173 грн, то у цій категорії людей буде перерахунок і розмір пенсії зросте на 172 грн.

Прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, з 1 грудня 2018 року було підвищено на 62 грн до 1497 грн. З 1 липня розмір мінімальної пенсії також підвищено на 62 грн - до 1435 грн. Таким чином, мінімальна пенсія в 2018 році зросла на 9% (на 124 грн) - з тисячі триста сімдесят три грн до 1497 грн.

Відповідно до Закону про держбюджет, в 2019 році пенсія зросте на 9% .Закон встановлюється наступний прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність: з 1 січня 2019 року - 1497 грн, з 1 липня - 1564 грн, з 1 грудня - 1 638 грн.

Кредити під 0,01%!

Кредити під 0,01%

Особливості розрахунку пенсій до 2019 року

Для нарахування пенсії використовується спеціальна формула. Складність полягає в тому, що універсального калькулятора немає, для підрахунку різним категоріям людей використовують додаткові законодавчі акти, яких налічується понад 20.

Особливі категорії:

 • інваліди;
 • підприємці;
 • інваліди;
 • поліцейські;
 • переселенці;
 • учасники бойових дій;
 • медики;
 • шахтарі.

Велику роль відіграють і види пенсій:

 • по досягненню встановленого законодавством віку;
 • по інвалідності;
 • по втраті годувальника.

До прийняття Закону багато пенсіонерів отримували менше встановленого прожиткового мінімуму. І ось чому так сталося: раніше розмір мінімальної пенсії в Україні збільшували кожен раз як підвищувалася мінімальна зарплата. Але МВФ встановив свої правила гри, за якими і "грало" уряд. Цю індексацію пенсій призупинили, а швидке зростання цін зробив свою справу. Пенсіонери виявилися в скрутній ситуації.

З жовтня розмір мінімальної пенсії в Україні 2017 не може бути меншим за прожитковий мінімум.

Реформування пенсійної системи передбачає фінансову підтримку державою інвалідів дитинства, дітей з інвалідністю, пенсіонерів, які не змогли заробити покладений стаж. До жовтня виплата цих категорій становила 949 грн. Таких українців налічується близько мільйона осіб. Розмір пенсії для них збільшився на 45% (1373 гривень). Після осучаснення виплат пенсіонерам питання про те яка мінімальна пенсія в Україні став ще актуальнішим.

Також знімають обмеження виплат працюючим пенсіонерам. Тепер з них не зніматимуть 15%, як раніше. Пенсія - об'єкт індексації, починаючи з 2019 року передбачається автоматизація цього процесу, без прийняття окремим рішенням уряду.

Нова система перерахунку пенсій з 2019 року

Тим, у кого зарплата в два рази перевищує середню, і стаж досяг 35 років, додадуть близько 600 грн.
Експерти навели приклад розрахунку пенсії для працівника із середньою заробітною платою, що вийшов в 2018 році на заслужений відпочинок.

Українець із середньою заробітною платою і 35 роками стажу отримає пенсію в розмірі близько 1,8 тис. Грн
Під час розрахунку середня зарплата за два роки (5,4 тис. Грн) множиться на стаж, 1% і коефіцієнт заробітку (при середній зарплаті він дорівнює одиниці).

При перерахунку співробітники Пенсійного фонду підвищать середню зарплату в 5,4 тис. На 50% середньої інфляції і 50% від зростання зарплат на три роки. Наприклад, при інфляції в Україні в 10%, середнє зростання заробітних плат досягне 18%. У цьому випадку зарплата у формулі збільшиться на 14% (10% / 2 + 18% / 2) - до 6,1 тис. Грн. А загальна сума пенсії після перерахунку буде 2,1 тис. Грн. Таким чином, збільшенням буде сума близько 300 грн. Для порівняння, в 2018 році підвищення пенсії в Україні відбувалося двічі, і в обох випадках приблизно на 60 грн.

Крім того, якщо пенсіонер, який вийшов на пенсію за тими ж правилами (в 2018 році з 35 роками стажу) заробляв вдвічі більше середньої зарплати, на даний момент його пенсією буде сума в 3,7 тис. Грн, а після перерахунку - 4,3 тис. грн. Так, надбавка становитиме 600 грн.

Що ж робити тим, у кого стажу не вистачає? Дуже просто. В українців з'явилася можливість докупити відсутні року, правда не більше 5 років. Кожен додатковий рік оцінено в 16 896 грн.

Для чого потрібно осучаснення мінімальної пенсії в Україні

Багато пенсіонерів абсолютно губляться в цифрах, але яка зараз мінімальна пенсія в Україні цікавить всіх, адже від цього залежить якість їх життя. До прийняття Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» можна було спостерігати таку картину:

 • Шахтар пропрацював 46 років і в 2008 році вийшов на заслужений відпочинок. Йому нарахували 3300 грн пенсії.
 • Шахтар пропрацював 46 років, але на пенсію вийшов у 2016 році. Його пенсія становила 8400 грн.

При підрахунку їх пенсій використовували такі дані:

 • зарплата;
 • стаж;
 • середня зарплата по Україні.

Середня зарплата зростає, новоспечені пенсіонери отримують пенсії з прив'язкою до них, а ті, хто раніше пішов на пенсію, про підвищення тільки мріють.

Незважаючи на те, що розміри пенсії обмежуються законом, у кожного пенсіонера ця цифра буде індивідуальною.

Згідно з пенсійною реформою новий алгоритм розрахунку виглядає наступним чином:

P = Zз × Kз × Kc,

де:

P - пенсія, виражена в гривнях;

Zз - середня місячна заробітна плата в Україні за 3 останні календарні роки (виключення в 2018 році - береться за 2 роки 2016-й і 2017-й);

Kз - коефіцієнт заробітної плати (співвідношення між середньою виплатою по країні і тієї, яку на той момент отримував пенсіонер. Так, якщо, наприклад, зарплата за обраний період в два рази перевищувала середню по країні, то коефіцієнт зарплати дорівнюватиме 2, якщо на 50% - 1,5);

Kc - коефіцієнт страхового стажу, визначається як множник тривалості років стажу роботи на величину оцінки 1-го року страхового стажу, який з 1 січня 2018 року становить 1 (до цього був 1,35).

Обчислення кожного значення, в залежності від мінімальної зарплати, виконується індивідуально. Пенсія залежить від кожного показника.

У законодавстві встановлено порядок обчислення коефіцієнта стажу відрахувань до Пенсійного фонду України - Kc. Для розрахунку застосовується формула:

Kc = (Cm × Bc) / (100% × 12),

де:

Cm - сумарна кількість календарних місяців, протягом яких проводилися відрахування до фонду;

Bc - оцінка страхового стажу за 12 місяців (обов'язково виражається у відсотках). За період участі в системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування величина оцінки 1-го року страхового стажу дорівнює 1%.

В європейських країнах середня пенсія становить близько 40% від середньої зарплати, в деяких країнах досягає навіть 60%. Але в Україні за європейськими стандартами ростуть тільки ціни на комунальні послуги. У той час як середня пенсія (2645 грн) становить лише 33% від середньої зарплати (8977 грн). Максимальним цей показник зафіксований в 2009 році і дорівнює 49%. Соціально-економічні аналітики стверджують, що падіння показника до 20% і нижче є грубим порушенням прав людини.

У ситуації, що склалася виходом з положення стають вигідні кредити для пенсіонерів, які видаються мікрокредітной організаціями. Мінімальні вимоги, лояльне ставлення до людей поважного віку, перший позику під 0% - саме такі умови пропонують МФО.

На яку мінімальну виплату можуть розраховувати шахтарі

Останнє підвищення торкнулося і шахтарських пенсій, мінімальна виплата підвищена на 420 гривень і дорівнює 4356 гривень.

Мінімальний розмір пенсій для людей з інвалідністю

Людей, які зіткнулися з життєвими труднощами, цікавить, який розмір мінімальної пенсії в Україні передбачений для інвалідів 1-ї, 2-ї, 3-ї груп. Сума виплати залежить головним чином від типу інвалідності і нараховується від розміру пенсії за віком:

 • 1-а група - 100% від пенсії;
 • 2-я група - 90%;
 • 3-тя група - 50%.

Варто відзначити, що люди з інвалідністю мають право на отримання соціальних виплат від держави. Тому встановленої цифри немає, все нарахування проводяться індивідуально.

Для інвалідів війни

Для інвалідів війни

Для інвалідів війни 1-ї групи встановлено мінімальну пенсійну виплату на 128 грн більше (4266,45 грн), 2-ї групи - на 114 грн (3817,35 грн), 3 групи - на 101 грн (3368,25 грн).

Учасникам бойових дій теж збільшили розмір мінімальної пенсії на 74 грн, сума пенсії складає 2470,05 грн.

Корисно знати:

 1. компанія KF UA видає перший кредит під 0%, при цьому кредитує пенсіонерів до 65 років
 2. позитивні відгуки про Credit 365 підтверджують, що вони видають кредитують пенсіонерів до 75 (!) років
 3. компанія БистроЗайм також кредитує пенсіонерів до 75 років + перший кредит під 0%

Покращення або «поліпшення» в нарахуваннях мінімальних пенсій

Більше десятиліття ведуться дискусії про створення трирівневої накопичувальної системи. Відмінно видно принцип дії на прикладі бутерброда, який складається з хліба, сиру і ковбаси:

 1. Хліб - мінімальний рівень, який повинна забезпечити країна.
 2. Сир - щомісячні відрахування від доходу громадянина.
 3. Ковбаса - особисті заощадження, які перераховуються у позадержавних фондів. В українських пенсіонерів бутерброд складається з одного хліба.

Проблему має вирішити законопроект про запровадження накопичувальної системи, за якою кожен українець протягом 35 років буде відраховувати певну суму на свій персональний рахунок. Введення цієї системи було відстрочено до 1 січня 2020 року. Так склалося, що навіть після всіх поліпшень мінімальна пенсійна виплата в країні, щодо курсу долара, зменшилася за останні 10 років практично вдвічі.

Дані за період 2011 - 2019 р

Календарний період

Мінімальна пенсія, грн 01. 01. 2011

01 .04. 2011

01. 10. 2011

01. 12. 2011

750

764

784

800

01.01. 2012 822 01.01. 2013

01.12. 2013

894

949

01.01. 2014 949 01.01.2015 949 01.01. 2016

01.05. 2016

01.12. 2016

тисяча сімдесят чотири

1130

1247

01.05. 2017

01.12.2017

1312

1373

01.07.2018 1435 01.01.2019 1497

Ситуація ускладнюється старінням нації. Так на 12 млн працездатного населення припадає близько 10 млн пенсіонерів.

Чи не покращує ситуацію і зарплата в конвертах. Мало того, що по виходу на пенсію працівник не може розраховувати на гідну виплату, а й відрахування в пенсійний фон надходять мінімальні.

Законодавство досить заплутано і пересічний українець часом не може підрахувати той мінімум, на який він може розраховувати від держави. А нарахування пенсій залежить від ряду показників. Але експерти радять при подачі документів на отримання пенсії вказувати не той рік, коли у вас була найвища зарплата, а той, коли вона була максимально високою в порівнянні з іншими в країні.

Наші читачі рекомендують:

Пенсії катастрофічно не вистачає? Отримання грошей на карту за 15-20 хвилин гарантує компанія MyCredit - подати заявку на позику можна тут . Більше 94% схвалених кредитів!

Передбачається, що з часом будуть розроблені спеціальні програми, за якими можна буде самостійно зробити розрахунок пенсії.

Чи дозволить ця сума заплатити за комунальні послуги, а також купити їжу і ліки?
Що ж робити тим, у кого стажу не вистачає?
Чи дозволить ця сума заплатити за комунальні послуги, а також купити їжу і ліки?
Що ж робити тим, у кого стажу не вистачає?
Чи дозволить ця сума заплатити за комунальні послуги, а також купити їжу і ліки?
Що ж робити тим, у кого стажу не вистачає?