Строительство »

Криза середнього віку у жінок: куди привели мрії

  1. Криза у жінок: живу, але не горю ...
  2. Світ жінки в епоху змін
  3. Що таке криза середнього віку у жінок?
  4. Жіночі архетипи, або як не піти у себе на поводу?
13702

Автор публікації: Діана Гадлевская, лікар-анестезіолог

Криза у жінок: живу, але не горю ...

Криза середнього віку у жінок, симптоми якого зводяться в основному до відчуттів незадоволеності життям, негативним психологічним станам, почуттю неповноцінною реалізації себе як особистості, відсутності позитиву, радості, щастя, - ця сама криза середнього віку у жінок нерідко трапляється саме тоді, коли жінка, здавалося б, найбільш реалізована, затребувана суспільством, здатна проявити себе найкращим чином і взяти всі мислимі і немислимі висоти і мети свого життя.

Все більш затребуваною стає інформація про жіночих кризах середнього віку, причому цей самий кризовий вік у жінок варіює від 25 до 50 років.

Що ж відбувається з сучасною жінкою, що про кризу говорять жінки вже в 30 років? Чому в розквіті сил починають пропадати будь-які бажання і прагнення? Чому іскра колишнього ентузіазму гасне, так і не встигнувши розгорітися в полум'я, а наполеонівські плани молодих років вже не здаються такими привабливими? Може, це хвороба або гормони, магнітні бурі або мігрень, втома або туга?

Коли в середньому віці фізичне здоров'я жінку більш-менш влаштовує, починаєш шукати в іншому, пробуєш переосмислювати своє життя і розумієш, що все це була дорога в нікуди, що ти зовсім не така і насправді навіть не знаєш яка. Єдине, що розумієш чітко, - треба щось міняти. Може, роботу, місто, спеціальність, сферу діяльності, можливо, коло спілкування або партнера, а можливо - себе? .. Ось це все і називається у жінки кризою середнього віку.

Криза 25 років у жінок, знову криза в 30 років, 40, 50, нескінченні проблеми з самою собою - страхи, фобії, самотність, депресія, апатія, вічна дратівливість, злість, образливість, все дратує, життя не складається, нічого не хочеться. І що з усім цим робити? Як з цим жити? Лікуватися нескінченно у психотерапевта? І яка вона, психологія жінки на межі? І начебто не юна вже, зріла, а що робити з кризою цього віку - незрозуміло.

Доведені до відчаю, ми навіть не віримо в простягнуту нам руку, тому безкоштовна психологічна допомога жінкам рідко сприймається нами всерйоз. Недовірливі і підозрілі, ми не раз ставали жертвами шахраїв і аферистів, а тут мова про психологію - тієї області, де як раз болить, де є проблема, яку складно пояснити, а ще складніше - зрозуміти і усвідомити самої.

Світ жінки в епоху змін

Ми відчуваємо, як прискорюється життя, як змінюється все навколо, і міняємося ми. В середньому віці жінка відчуває це особливо гостро. сучасна шкірна фаза розвитку людства зрівняла повністю шанси чоловіків і жінок на реалізацію. Сьогодні не важливо, хто ти, звідки, якої статі, раси, національності чи віросповідання, все менше значить навіть рівень освіти, твоя цінність лише в тому, який внесок ти можеш внести в загальну справу, якими володієш навичками, вміннями, які твої можливості, працездатність і продуктивність, важливо тільки те, що ти, особисто ти можеш дати суспільству.

Жінка, отримавши таку безмежну свободу вибору, далеко не завжди виявляється здатною її реалізувати. Подібна психологічне навантаження нерідко і виливається в горезвісну кризу середнього віку у жінки. Криза у жінки в 25 років або криза в 40 років у жінки - механізм один.

Протягом багатьох тисячоліть чоловіки вчилися проживати своє життя, виконуючи видову роль відповідно вродженим психологічним властивостям. Кожен день свого життя чоловік був змушений займатися реалізацією себе як особистості на тому рівні, до якого встиг розвинутися в дитинстві. Етапи розвитку людства в незрівнянно більшій мірі були обумовлені саме внеском чоловіки, ніж жінки, в загальне колективне психічне.

Роль жінки, незалежно від її вроджених властивостей психіки, зводилася в загальній масі до народження і вирощування потомства. Це і становить видову роль всіх жінок, за винятком представниць шкірно-зорової зв'язки векторів , Рангових жінок, що мають власну видову роль нарівні з чоловіками. Безумовно, завжди були свої винятки, але загальна тенденція жіночої реалізації зводилася саме до продовження роду. І як такий жіночий криза середнього віку в ті часи нікого не хвилювало.

Наділеною від народження самими різними психологічними властивостями жінці цілком достатньо було тієї реалізації, яку вона знаходила в сім'ї. Вона - берегиня домашнього вогнища, а всі інші наявні потреби жінка могла реалізувати на рівні захоплень, хобі, занять на дозвіллі і тому подібної діяльності, завжди залишаючи в пріоритеті інтереси сім'ї.

З настанням шкірної фази подібний стан речей почало змінюватися, психологічний потенціал жінки збільшився, кожне нове покоління тепер народжується, маючи все більший темперамент, або силу бажання, в кожному векторі, змінюючи тим самим психологію жінки.

Що таке криза середнього віку у жінок?

Того рівня розвитку, до якого чоловік йшов всі ці тисячоліття, жінка здатна досягти за кілька поколінь. Це і відбувається зараз. Все більше жінок знаходять себе в самих що ні на є чоловічі професії - промисловості, управлінні, збройних силах, політиці і так далі. Поєднуючи при цьому свою діяльність з народженням дитини.

Однак трапляється так, що сили бажання стає недостатньо, вродженого потенціалу не вистачає, щоб жити в постійній напрузі все життя, реалізуючи себе з такою ж інтенсивністю, як і чоловік. В середньому віці ентузіазм у жінки знижується, бажання тьмяніють, пропадає колишнє завзяття, все здається безглуздим, непривабливим, непотрібним. Криза.

Якщо все ж настав цей криза середнього віку у жінки, що робити для того, щоб вирівняти психологічний стан і повернути радість життя?

Жіночі архетипи, або як не піти у себе на поводу?

Кризи в житті жінки чреваті саме своїми наслідками, точніше, тими помилковими рішеннями, які ми іноді приймаємо під девізом «Почати з нового аркуша» або «Змінити життя на краще». Не важливо, жінці 30 або 40 років - з кризою хочеться впоратися самій.

Нерідко відповіддю на питання, як подолати кризу середнього віку у жінок, стає бажання розлучитися з чоловіком, виїхати в іншу країну, вдаритися в дауншифтинг, кардинально змінити рід занять і тому подібні варіанти струшування свого життя. Кого-то підштовхує бажання новизни, кого-то перспектива створення нової емоційного зв'язку, а кого-то - прагнення надати осмисленості свого життя, зрозуміти, в чому суть, і отримати такі бажані відповіді на внутрішні питання. Дають такі відповіді думають, що знають психологію жінок 30 або 40 років.

На жаль, подібне «самолікування» часто закінчується плачевно. Подібні поради жінкам лише посилюють відчуття кризи середнього віку. У спробі різко змінити своє життя жінка відправляється на пошуки відповідей наосліп, керуючись чужим досвідом, необгрунтованими радами або модними тенденціями, в такому випадку, без системного розуміння того, хто вона, глибинні аспекти жіночої психології стають об'єктом ризикованих експериментів.

Не розуміючи дійсної причини того, що відбувається, не орієнтуючись у власних особливостях психіки, не враховуючи природу своїх бажань і потреби в реалізації, жінка помилково позбавляє себе настільки необхідної можливості для реалізації психологічних властивостей, перетворюючись в пасивного споживача, що не приносить очікуваного поліпшення, а лише погіршує і без того негативний психологічний стан.

Це ж стосується і психології розлучення жінки: жінка середнього віку, руйнуючи наявні відносини тільки з метою створити нові, наважуючись на розлучення в переконанні, що саме цей обридлий союз і є причиною всіх проблем, не залишає собі шансу перевести дані відносини на більш високий рівень і отримати від цього набагато сильніше наповнення, задоволення, а значить, і насолоду від сімейного життя.

Кожна властивість психіки вимагає своєї реалізації на протязі всього життя. Чим вище рівень, на якому ми реалізуємо свої бажання, тим повніше задоволення від процесу. Сьогодні потреби жіночої психіки за своїм темпераментом досягають сили чоловічих прагнень, а значить, і страждання від нестач при відсутності реалізації відчуваються на тому ж рівні.

Криза середнього віку у жінок частіше за все являє собою або потреба в перепочинку, часткову зміну пріоритетів, перефокусировку на інші психологічні властивості, або тривожний сигнал про те, що частина ваших якостей залишається нереалізованими, що дрімає потенціал вимагає втілення в життя, в творчу діяльність. Але головне, про що говорить будь-яка криза, будь то криза в 25 років у жінки або криза в 30 років, - прийшов час для жінки розібратися в собі, дізнатися і зрозуміти себе до кінця, усвідомити свої справжні бажання, психологічні особливості, придбати ті знання , які дають можливість вирішувати будь-які проблеми на своєму життєвому шляху без спалювання мостів або експериментів з власною долею.

На жаль, тільки зіткнувшись з психологічною проблемою, такий, наприклад, як криза зрілого віку, ми замислюємося над тим, щоб розібратися в собі. Приходячи на тренінг Системно-векторна психологія через кризу середнього віку у жінок 40, 45, 50 років або будь-якого іншого, ми отримуємо глибоке розуміння того, що відбувається, а значить, і здатність знайти вихід з ситуації, що склалася.

Тисячі людей, які пройшли тренінг , Відкрито говорять про себе, про те, що в будь-якому, навіть самому жалюгідному і, здавалося б, безвихідному становищі можна знайти в собі сили жити і насолоджуватися цим, тільки лише отримавши відповіді, системне бачення своєї психіки, мислення категоріями системно-векторної психології.

Подальше життя тільки в ваших руках.

Зареєструватися на безкоштовний курс вступних лекцій можна прямо зараз.

Автор публікації: Діана Гадлевская, лікар-анестезіолог

Стаття написана за матеріалами тренінгу «Системно-векторна психологія»Жіночі архетипи, або як не піти у себе на поводу?
Що ж відбувається з сучасною жінкою, що про кризу говорять жінки вже в 30 років?
Чому в розквіті сил починають пропадати будь-які бажання і прагнення?
Чому іскра колишнього ентузіазму гасне, так і не встигнувши розгорітися в полум'я, а наполеонівські плани молодих років вже не здаються такими привабливими?
Може, це хвороба або гормони, магнітні бурі або мігрень, втома або туга?
Може, роботу, місто, спеціальність, сферу діяльності, можливо, коло спілкування або партнера, а можливо - себе?
І що з усім цим робити?
Як з цим жити?
Лікуватися нескінченно у психотерапевта?
І яка вона, психологія жінки на межі?