Строительство »

Крадіжка в магазині. Захист від крадіжок та крадіжок в магазині. Як боротися з крадіжками в магазині

 1. Крадіжки в магазині: хто і що краде?
 2. Захист магазину від крадіжки: найпоширеніші «схеми» злодійства
 3. дрібні крадіжки
 4. Методи захисту від крадіжок в магазині. Декілька порад
 5. Крадіжка в магазині: послідовність дій у разі крадіжки товарів

Невтішна статистика: за даними фахівців Британського центру досліджень рітейлу, Росія входить в першу п'ятірку країн світу за рівнем крадіжки в роздрібних магазинах. Щорічно кількість магазинних крадіжок тільки збільшується, а рахунок вкраденого товару в доларовому еквіваленті йде вже на мільярди! Про те, як власнику магазину не стати постійною жертвою дрібних злодюжок і що робити в разі виявлення крадіжки товарів - читайте в нашому матеріалі.

зміст:

1. Крадіжки в магазині: хто і що краде?
2. Захист магазину від крадіжки: найпоширеніші «схеми» злодійства
2.1 Дрібні крадіжки
2.2 Крадіжка одягу і взуття
2.3 Крадіжки серед персоналу
3. Методи захисту від крадіжок в магазині. Декілька порад
4. Крадіжка в магазині: послідовність дій у разі крадіжки товарів

Крадіжка в магазині: послідовність дій у разі крадіжки товарів

Згідно зі статистикою, один з дванадцяти чоловік хоча б раз скоював крадіжку в магазині. В цілому ж дослідники «б'ють на сполох»: потенційним злодюжкою є практично кожен покупець торгового підприємства. Споживачі діляться на три основні категорії. У перші дві, на які припадають до 10% від загального числа покупців, входять люди, які ніколи не візьмуть чужу річ або товар в магазині і постараються повернути будь-яку знахідку власнику і ті люди, які постійно «пріворовивают» і будуть продовжувати це робити. Основну ж частину покупців - 80% - складають ті, хто періодично здійснюють дрібні крадіжки, піддаючись внутрішнім імпульсам або підкоряючись несподіваним бажанням. При цьому ці 80% людей можуть не відчувати матеріальні нестатки або гострої потреби в вкраденої речі. Крадіжка здійснюється «від випадку до випадку» і не піддається логічному обгрунтуванню.

Тобто для рітейлерів убезпечити свій магазин від крадіжки товарів - значить убезпечити свій бізнес від розорення, так як збитки від крадіжок на підприємстві роздрібної торгівлі можуть досягати рівня в 15% від загального прибутку. А це вже, за словами самих бізнесменів, досить значні суми. Повністю виключити крадіжки в магазині навряд чи не вийде, але ось мінімізувати їх ймовірність і попередити випадки крадіжок все-таки можна.

Крадіжки в магазині: хто і що краде?

За статистикою, крадіжки в магазині здійснюється:

 • Більше 40% - покупцями;
 • Більше 20% - на касах (за участю касирів);
 • Більше 10% - злодійство зі складу;
 • Близько 10% становить злодійство постачальників або «помилки» при обліку товарів;

Також близько 10% крадіжок припадає на персонал магазину, який безпосередньо перебуває в торговому залі.

Найбільша частина - «злодюжки» -покупця умовно діляться на кілька категорій.

В першу входять так звані «клептоман» - це найбезпечніший вид магазинних злодіїв. До цієї категорії, як правило, відносяться люди, які роблять дрібні крадіжки під впливом несвідомих бажань. Це може бути шоколадний батончик або просто сподобався сувенір. Найчастіше діючи несвідомо, злодюжки цієї категорії навіть не ховають вкрадений товар, а в разі підозри або виявлення крадіжки негайно визнаються в скоєному. Великих збитків їх дії для рітейлерів не завдають, але варто побоюватися повторних випадків крадіжок - зробивши крадіжку один раз такі люди схильні повторювати його час від часу.

До не менш численної групи магазинних злодіїв відносять людей, які систематично вживають наркотичні речовини або алкоголь. Мета їх крадіжок - це можливість перепродати товар, щоб потім отримати за нього гроші. Тому крадуть вони, як правило, досить дорогі товари і магазинну продукцію, яку можна легко сховати під одягом. Обчислити такого «суб'єкта» в натовпі покупців магазину можна «неозброєним» оком.

До третьої категорії відносяться «злодії-професіонали» - це люди, які цілеспрямовано і свідомо крадуть в магазинах речі або товари. Як, правило, вони ретельно планують «злочин», оцінюють якість охоронних послуг в магазині, компетентність і уважність співробітників, вивчають товари, а потім швидко і непомітно здійснюють крадіжку. Крадуть «професіонали», як правило, дорогі товари - одяг, взуття, ювелірні вироби, парфумерію і т.д.

Не можна також забути ще один «нешкідливий» контингент магазинних злодюжок - це діти, в основному підлітки. І якщо маленькі діти неусвідомлено роблять крадіжки, просто складаючи вподобану річ до себе в кишеню (до «забудькуватим» покупцям можна віднести і дорослих, які дійсно забувають сплатити товар, але частка таких громадян становить не більше 1%), то підлітки здійснюють крадіжку дрібних товарів - шоколадок, цукерок, жуйок, іграшок і для них це своєрідна гра або суперечка.

Великий рівень злодійства і серед персоналу магазину. Це можуть бути як і дрібні випадки крадіжок, коли продавець або касир «в змові» з покупцями, так і добре продумані схеми, із залученням кількох співробітників і навіть постачальників для крадіжки у великих розмірах, наприклад, зі складів під час приймання товарів.

Для того, щоб захистити підприємство від крадіжок і «попередити» злодійство в магазині, розглянемо основні «схеми», за якими воно здійснюється.

Захист магазину від крадіжки: найпоширеніші «схеми» злодійства

Безумовно, проблема крадіжок в супермаркетах і роздрібних магазинах світу з року в рік залишається найактуальнішою - майже 2% всіх товарів в нашій країні крадуться безпосередньо з магазинів! Наприклад, в московських супермаркетах щодня при спробі крадіжки товарів затримується до 20 осіб. Як захистити роздрібний магазин від крадіжок? В першу чергу необхідно, щоб персонал і керівництво магазину знали найпоширеніші схеми крадіжки. Розглянемо їх.

дрібні крадіжки

 • Найчастіше злодюжки ховають товари в сумки, рюкзаки, кишені або просто під одяг. Якщо можливість відеоспостереження за торговим залом відсутня, то помітити таку крадіжку співробітники магазину можуть тільки в рідкісних випадках. Коли злодюжок «ловлять» на виході з вкраденим товаром, ті пояснюють свій вчинок тим, що просто забули оплатити товар.
 • Досить поширений у великих супермаркетах і гіпермаркетах сьогодні такий вид крадіжок, коли клієнт не виносить продукт із залу, а з'їдає його прямо в магазині - це, так звана «студентська крадіжка». При цьому ритейлери зазнають значних збитків, які не дорахувавшись фруктів, цукерок, горішків - товарів, які продаються на вагу. Довести факт крадіжок також складно - злодюжка часто апелює фразами, що «збирався сплатити з'їдений товар на касі». У продуктових магазинах, де видача товарів здійснюється через касу, такої проблеми не варто.
 • Як не сумно, нерідкі сьогодні випадки крадіжок неповнолітнім в магазині. Недбайливі батьки заздалегідь обговорюють з дітьми які речі і в який момент ті повинні взяти і куди потім заховати. Вся проблема в тому, що поки увагу продавця відволікає батько, дитина самостійно може красти будь-яку кількість товарів з вітрин - продавці втрачають пильність і не звертають увагу на вигляд «нешкідливих» дітей. Також часто діти беруть дрібні товари у каси - жувальні гумки, солодощі - і ховають їх в кишені. Тут батьки роблять ставку на те, що перевіряти дітей на виході з магазину навряд чи хтось буде. Довести випадки крадіжок тут також практично неможливо - батьки завжди можуть звинуватити у всьому, що сталося дитини, а з дітей попиту, як відомо, немає. Кращий рада тут - продавцям не втрачати пильності і в спілкуванні з батьками не припиняти стежити за тим, що роблять діти, а охоронцям або адміністратору магазину не соромитися попросити батьків оглянути речі дитини при підозрі, що товар був вкрадений.
 • «Матрьошка». Поширена сьогодні і дана схема дрібної крадіжки. В упаковку з більшим товаром злодюжка вкладає дрібніший (попередньо зіпсувавши штрих-код, щоб електронні сканери при виході з магазину не реагували на нього), і здійснює оплату лише першого, більшого виду продукції. Якщо сам факт такої «підтасування» в супермаркетах немає знятий на камеру, то довести, що її зробив сам покупець дійсно складно. Хорошим радою для продавців як великих, так і дрібних роздрібних магазинів буде не лінуватися і завжди перевіряти упаковку товару (якщо є можливість її розкрити, не порушивши цілісність).

Крадіжка одягу і взуття

 • «Одяг і пішов» - ця популярна «схема» крадіжки в магазинах одягу, коли «покупець» одягає нову річ і йде в ній, а що втратив пильність або абстрактний продавець, не відразу реагує на те, що трапилося. Найкраща порада для продавців - не видавати для примірки покупцям велику кількість одягу відразу, по черзі обслуговувати клієнтів, щоб не відволікатися, і перевіряти кількість товару, коли людина виходить з примірочної.
 • Головний «бич» взуттєвих магазинів, як великих, так і малих - це злодюжки, які після примірки взуття, свою стару пару повертають продавцю в закритій коробці або ставлять назад на полицю, а в новій парі «спокійно» йдуть з торгового залу або з місця примірки. Тут головний розрахунок робиться на неуважність продавців - при великій кількості відвідувачів магазину таку «підміну» помітити складно. Магнітний захист з взуття для «профі» -ворішек зняти не складає труднощів.
 • Популярна сьогодні схема, по якій здійснюється крадіжка в супермаркетах - це переклеювання цінників. У невеликих магазинах роздрібної торгівлі працює тільки коли, коли продавець відвернений іншими відвідувачами, а у злодюжки є час переклеїти цінники з дешевого товару на аналогічний дорогою. Помітити на касі таку підміну при великому обсязі покупки також складно.

Крадіжки серед персоналу

 • Досить поширена «схема» крадіжок серед співробітників роздрібного магазину - це реалізація «неврахованих» товарів. Кількість привезеного оптовиками товару в роздрібний магазин навмисно «знижується» під час приймання. Наприклад, в накладній вказується не 17 пар шкарпеток, а тільки 15. Потім дві «неврахованих» пари продаються «мимо каси», а прибуток забирає собі продавець.
 • Також «користується популярністю» у продавців така облудна схема, як завищення цін товарів, що продаються - на продукцію просто наклеюються інші цінники. «Надлишки» у вартості також забирає собі продавець. Або «популярний» такий варіант, коли продавець в змові з покупцем не виконує сканування будь-які товари на касі, закриваючи при цьому штрих-коди рукою. Навіть на відео складно зрозуміти, чи був відсканований штрих-код товару чи ні, але ось в чек він не потрапить, а значить товар пройде «мимо каси» і буде винесено покупцем за межі магазину.
 • Схема «Перекл штрих-код». Співробітники магазину - не важливо великого чи малого - також можуть навмисне приклеювати штрих-коди з дешевих товарів на дорогі. Наприклад, на різні види побутової техніки. Таким чином покупець, який знаходився в змові з продавцем або працівником підприємства торгівлі, набуває дорогий товар за дешевою ціною. Довести провину покупця тут неможливо - вартість товару він оплатив, а зловити «за руку» нечесного продавця також складно - завжди присутній людський фактор і можливість помилки.

Як ми бачимо, нечесних «схем» для злодійства в роздрібних магазинах дійсно багато і кожен рік вони стають все більш хитрішими і витонченішими. Захистити від крадіжок магазин вам допоможуть кілька наших порад.

Методи захисту від крадіжок в магазині. Декілька порад

Найкращий спосіб захистити від крадіжок свій магазин - це, безумовно, установка і використання відеоустаткування, прихованих камер стеження, автоматизованих систем безпеки, спеціальних «протикрадіжних» систем- «воріт» біля виходу з магазина, які «реагують» на штрих-коди неоплачених товарів . Такі способи боротьби з крадіжками є дієвими, але дорогими. Є й інші способи захисту від крадіжок.

 • Найефективніший з них, за визнанням самих бізнесменів, - це відрахування нестач з зарплат працівників. Якщо магазин «не вкладається» у відведені ліміти втрат від злодійства, то дана сума ділиться між усіма працівниками магазину, а потім віднімається з їхньої зарплати.
 • Більш «гуманним» по відношенню до співробітників магазину способом запобігання крадіжок є стимулювання продавців до виявлення випадків крадіжок. Наприклад, за кожного «спійманого» злодія співробітнику підприємства нараховується винагорода, а за певну кількість обчислених «злодюжок» - премія або надбавка до зарплати.
 • Досвідчені продавці рекомендують колегам завжди вітати покупців магазину, пропонувати їм допомогу, мати з ними зоровий контакт і не переставати спостерігати за ними. Як показує практика, при такому підході персоналу відбуватися крадіжка в магазині не буде.
 • Особливу увагу звертайте на клієнтів, які приходять в магазин в мішкуватою одязі. Також варто пам'ятати, що крадіжка в магазині здійснюється, як правило, в холодну пору року, коли люди надягають на себе велику кількість речей - заховати товар так легше.
 • Дорогі товари краще ставити у вітрини з прозорими стеклами і діставати їх тільки на вимогу покупця. Це теж своєрідний захист від крадіжок в магазині.
 • Перевіряйте товари, які розфасовані по легко відкривається упаковок або коробок - тим самим рівень злодійства магазину також можна знизити.
 • Використовуйте цінники, які важко переклеїти, перевіряйте відповідність товарів наклеєним на них штрих-кодами магазину.
 • Намагайтеся розкладати товари на стелажах і вітринах так, щоб відразу бачити скільки продукції взяв той чи інший покупець. Це хитрий спосіб також допоможе захистити магазин від крадіжок.
 • Хороший рада - встановити в торговій точці якомога більшу кількість дзеркал. Відчуття того, що за злодюжкою постійно спостерігають, обов'язково «вплине» на його рішення і допоможе захистити товари від крадіжки.
 • Звертайте увагу на поведінку покупців вашого магазину: недосвідчений злодій, як правило, часто озирається, бере і перекладає з полиці на полицю різні товари, робить різкі рухи і ходить з боку в бік, веде себе знервовано.
 • Гарна ідея - розвісити по всьому приміщенню вашої торгової точки написи: «Посміхайтеся, вас знімає прихована камера!» Шляхетний покупець на такі таблички не зверне уваги, а ось злодюжку вони можуть злякати.

І пам'ятайте: кращий захист від крадіжок в магазині - це пильний і уважний персонал!

Крадіжка в магазині: послідовність дій у разі крадіжки товарів

В першу чергу, зверніть увагу на той факт, що товар вважається вкраденим тільки тоді, коли злодій вийшов з касової зони, де відбувається оплата покупок. Співробітник магазину має право зупинити відвідувача і добровільно попросити його пред'явити куплені товари і чек. У разі відмови показати покупки, людину просять пройти в інше приміщення і почекати приїзду поліції. Нагадаємо, що оглядати особисті речі громадянина персонал магазину або охоронець не мають права. Це повинно проводитися тільки співробітниками поліції і в присутності понятих. Якщо вкрадений товар буде знайдений у підозрюваного, даний факт повинен бути документально оформлений (протокол огляду) і завірений підписами понятих.

Затримати людини можна тільки в разі, якщо підозри працівників магазину обгрунтовані: камера відеоспостереження зафіксувала крадіжку і вихід з товаром за межі каси без його оплати.

Якщо суд визнає людину винною в розкраданні товару вартістю менше тисячі рублів, то йому загрожує адміністративна відповідальність - штраф у п'ятикратному розмірі вкраденого товару або адміністративний арешт на строк до 15 діб. Якщо буде вкрадений товар вартістю вище тисячі рублів, то порушнику загрожує штраф до 80 тис. Руб. або позбавлення волі на строк до двох років.

Дивіться також:

Облік товарів в роздрібній торгівлі
Як провести інвентаризацію в магазині
Як відкрити магазин в маленькому місті
Який магазин вигідно відкрити в невеликому місті

Крадіжки в магазині: хто і що краде?
Крадіжки в магазині: хто і що краде?
Як захистити роздрібний магазин від крадіжок?