Строительство »

Квартирне питання

Про іспанської житлоплощі сім'ї голови слідчого комітету. «Нова» продовжує вивчати декларації про доходи та майно вищих чиновників і їх нерухомість за кордоном

«Нова» продовжує вивчати декларації про доходи та майно вищих чиновників і їх нерухомість за кордоном

«Нова» продовжує вивчати декларації про доходи та майно вищих чиновників і їх нерухомість за кордоном

У центрі скандалу, пов'язаного з незадекларованої нерухомістю, знову ризикує опинитися голова СКР. У розпорядженні «Нової газети» виявилися документи, які говорять про те, що дружина Олександра Бастрикіна, Ольга Александрова, володіла квартирою в місті Торревьехе провінції Аліканте (Іспанія), в центрі курортної зони Коста-Бланки (узбережжі Середземного моря). Перший документ - це лист податкового управління провінції Аліканте на адресу Ольги Александрової.

Натисніть на зображення для збільшення
Натисніть на зображення для збільшення

У цьому листі податкові органи попереджають пані Александрову про те, що вона повинна заплатити муніципалітету Торревєхи 193 євро. Ця сума - податок на нерухомість, який повинен був бути заплачено в жовтні 2008 року. У листі податківці попереджають Александрову, що якщо вона не заплатить зазначену суму до 29 січня 2009 року, то влада заморозить належні їй активи. Тому документ називається «Providencia de embargo», що, як пояснили нам іспанські колеги, можна перевести як «Попередження про накладення арешту».

У листі податкового управління Аліканте біля імені Александрової вказувався її унікальний код (у правому верхньому кутку документа), У листі податкового управління Аліканте біля імені Александрової вказувався її унікальний код (у правому верхньому кутку документа),   який присвоюється кожному податковому резиденту Іспанії (включаючи громадян інших держав) який присвоюється кожному податковому резиденту Іспанії (включаючи громадян інших держав). Скориставшись цим аналогом російського ідентифікаційного номера платника податків, «Нова газета» вирішила з'ясувати деталі іспанської нерухомості подружжя голови СКР. Для цього ми зробили запити до державного реєстру нерухомості Іспанії (відповідь державного реєстру нерухомості Іспанії - 1 , 2 ).

Пошук по номеру платника податків, присвоєного Ользі Александрової, видав наступний результат: пані Александрова дійсно володіла нерухомістю в Торревьехе з 26 лютого 2007 року по 2 серпня 2011 року.

Протягом цього часу її чоловік Олександр Бастрикін очолював спочатку Слідчий комітет при прокуратурі (СКП), а потім і новостворений Слідчий комітет Росії (СКР). Будучи держслужбовцем, Бастрикін зобов'язаний декларувати всю нерухомість, яка належить йому і членам його сім'ї. «Нова газета» вивчила декларації про доходи та майно Бастрикіна з 2008 по 2011 рік, проте в них немає згадки про нерухомість його дружини в Іспанії.

Щоб дізнатися характеристики квартири, що належала дружині Олександра Бастрикіна, редакція зробила ще кілька запитів до реєстру нерухомості Іспанії. згідно з відповіддю , Будинок, в якому знаходилася квартира, був побудований в 2006 році. Квартира пані Александрової (не сама, зауважимо, розкішна з тих, що володіють наші співвітчизники за кордоном) знаходиться на п'ятому, останньому, поверсі будівлі, її номер - «Р», загальна площа - 80 кв. м, з яких 13 кв. м - власна тераса. Крім цього в квартирі є вітальня, їдальня, кухня, дві спальні і ванна кімната.

Як видно на картах Google, сама будівля знаходиться в крокової доступності від моря і є частиною великого комплексу з кількома басейнами.

«Як правило, в Торревьехе купують нерухомість не чиновники, це місто - швидше за рівень менеджерів середньої ланки таких компаній, як« Газпром », які живуть на зарплату. А чиновники, які не живуть на зарплату, купують нерухомість в Марбельї або Коста-Браві. Торревьеха - курортне містечко, тут дуже багато росіян, хороша інфраструктура, баланс ціни і якості майже ідеальний. У Торревьехе квартири в районі 100 кв. м будуть коштувати від 80 до 150 тисяч євро », - розповідає Дмитро Іванов, керівник компанії Dilani Business Group, яка спеціалізується на нерухомості в Іспанії. Судячи з декларацій Олександра Бастрикіна, цей розкид цін приблизно вкладається в річний бюджет сім'ї голови СКР.

З серпня 2011 року колишній квартирою Ольги Александрової володіє Людмила Варакина разом зі своїм чоловіком Геннадієм. На жаль, реєстр нерухомості Іспанії не уточнює, на якій підставі вони стали власниками квартири, а також не дає ніяких додаткових відомостей про їхні особи.

«Нова газета» додзвонилася до дружини Бистрикіна - Ольги Александрової. Діалог вийшов цікавим. Ми відразу попередили пані Александрову, що готуємо матеріал про нерухомість в Іспанії, яка була зареєстрована на її ім'я.

- До мене якісь питання? - відповіла Александрова.

- Питання один: чому ця нерухомість не вказувалася в деклараціях Олександра Івановича Бастрикіна?

- А у вас є документи, що у мене є нерухомість?

- Так.

- Ну тоді публікуйте, будь ласка. Я взагалі нічого не винна коментувати. Ви ж знаєте Закон «Про засоби масової інформації».

- Так, ми маємо право звертатися до будь-якого ...

- Ні, до мене ви не маєте права. Я, в усякому разі, на такі питання ваші - відповіді не повинна давати. Я не держслужбовець, з якого дива ви мені взагалі задаєте такі питання?

Ми заперечили Ользі Александрової, що, згідно з офіційним сайтом Слідчого комітету, вона є директором «Російської правової академії» Міністерства юстиції (хоча на сайті самої академії вона числиться проректором з виховної роботи), проте дружина Олександра Бастрикіна залишилася непохитною: «Нічого коментувати я вам не буду ».

Самому голові СКР запит ми направляли двічі. Перший раз передали його особисто в руки помічниці прес-секретаря СКР Володимира Маркіна в офісі Слідчого комітету в Технічному провулку. Після того як в призначені терміни відповіді не послідувало, ми продублювали запит поштою.І ось в понеділок ми отримали офіційну відповідь. «По вашому запиту про можливе володінні моєю дружиною нерухомістю в Іспанії пояснюю, що вона не відповідає дійсності, це може бути підтверджено документально. Ніяких об'єктів нерухомості, як в Іспанії, так і взагалі за межами Російської Федерації, у власності у моєї дружини немає ».Тут варто зробити пояснення. Запит Олександра Бастрикіна ми відправили ще до того, як отримали офіційні відповіді з державного реєстру нерухомості Іспанії, які прояснили, що Ольга Александрова володіла квартирою в Торревьехе з 2007 по 2011 рік. Тому питання голові СКР ми формулювали в теперішньому часі, ще не знаючи, що в 2011 році квартира змінила власників. Бастрикін, юрист за освітою, також відповів нам в теперішньому часі: ні, не володіє, і це може бути підтверджено документально. Ну що ж - не посперечаєшся.

До мене якісь питання?
Питання один: чому ця нерухомість не вказувалася в деклараціях Олександра Івановича Бастрикіна?
А у вас є документи, що у мене є нерухомість?
Я не держслужбовець, з якого дива ви мені взагалі задаєте такі питання?