Строительство »

Курський вокзал

Одним з дев'яти залізничних вокзалів столиці, з пасажирським терміналом залізничної станції Москва - Пасажирська - Курська, є Курський вокзал. З станції йдуть крім приміських поїздів ще і швидкі поїзди, і пасажирські. Він також є вокзалом транзитного типу, в столиці таких вокзалів всього три. Розташований він на площі Курського вокзалу. Одним з дев'яти залізничних вокзалів столиці, з пасажирським терміналом залізничної станції Москва - Пасажирська - Курська, є Курський вокзал

На самому початку, Курський залізничний вокзал носив назву Нижегородський. Побудований в 60-х роках він перебував позаміський риси у Покровської застави, в наш час це ліва сторона Нижегородської вулиці. Пізніше хотіли продовжити залізничну лінію вглиб міста. Однак на будівництво нового залізничного вокзалу і продовження лінії у приватних власників не було коштів.

У 1894 році задумка здійснилася, в цей рік залізничні лінії були викуплені державою. Були організовані «Муромська, Московсько-Курська і Нижегородська залізниця». Будівля ж Курського залізничного вокзалу звели за проектом Н.П.Орлова в 1896 році.

Реконструкція будівлі Курського вокзалу була завершена в 1938 році, а в 1972 звели зовсім нову будівлю залізничного вокзалу, однак старі внутрішні приміщення були збережені. В поєднаний вестибюль станцій метро «Курська» можна потрапити з нижнього поверху Курського залізничного вокзалу. Крім цього потрапити в вестибюль можна і з залізничних платформ, через два наземних вестибюля і пішохідний тунель під номером три. Основні напрямки це Курське і Горьковское.

Якщо вам потрібно вийти до електропоїзду, що направляється в горьковском напрямку, то краще за все виходити через суміщений вестибюль станцій «Чкаловська» і «Курська». Знаходиться він на вулиці Земляний Вал, в ста метрах від Курського залізничного вокзалу.