Строительство »

Ілля Кенігштейн: А якщо завтра дамбу прорве, міст розвалиться, метро провалиться - що будете робити? - блог - новини України

Ескалатор на Дарницькому залізничному вокзалі передає привіт ескалатору на Київському залізничному вокзалі і повідомляє, що реформа Укрзалізниці Діє та триває, навіть незважаючи на практичну відсутність будь-яких результатів. Навіщо щось лагодити, якщо можна парканом обгородити і табличку повісити: "Самі винні".

Навіщо щось лагодити, якщо можна парканом обгородити і табличку повісити: Самі винні

Убогість наших інфраструктурних відомств, які не в змозі ні полагодити старе, ні побудувати нічого нового - фактично досягло свого апогею. Створені в СРСР метро, ​​ескалатори, трамваї, світлофори, мости, підземні переходи, ліфти і водопровідні труби - все це з роками руйнується і приходить в непридатність. І нічого нового натомість немає. І справа тут не в безгрошів'я і навіть не в корупції, а в паралічі розвитку.

Було б смішно, якби не було так сумно. І страшно. Що, якщо завтра трапиться якась техногенна катастрофа. Дамбу прорве, не дай бог. Міст розвалиться. Метро провалиться. Не дай бог таке, звичайно. Але ж якщо не можуть полагодити навіть найпростіші речі, що можна сказати про складні. Пишуть, що фахівців, які вміють підтримувати все це добро - практично не залишилося. Всі поїхали. Так а нам що робити тепер? Пісні співати? Або самим лагодити? "Душею країну ми любимо, але водопровід полагодити не можемо, ви вже вибачайте. Так що далі як-небудь самі".

Самі - це як? Адже є межа самостійності. До чого тоді весь цей цирк з муніципалітетами, державними відомствами, ЖЕКами, виборами в кінці кінців. Невже не очевидно, що сучасна держава - це не про патріотизм на тлі розвалюється інфраструктури, а про забезпечення і підтримання порядку в стосунках між своїми громадянами, що спирається на правила. А податки - це не про узаконене кришування лохів, а про засоби на виконання державою її функцій. Де в багаторічній історії з ескалаторами є виконання функцій держави?

Скажете, що починають ескалатор неможливо, тому що останній фахівець, що вміє це робити, поїхав на заробітки в Італію. Так купите новий. Нема грошей? Продайте тепловоз. Але зробіть що-небудь, а не сидите в овочевому заціпенінні. Рухайтеся. Чините, міняйте, шукайте варіанти рішень. Тут уже навіть не голос розуму повинен працювати, а рефлекс самозбереження.

Чи не набридаємо! Тільки найважливіше - підписуйся на наш Telegram-канал

Так а нам що робити тепер?
Пісні співати?
Або самим лагодити?
Самі - це як?
Де в багаторічній історії з ескалаторами є виконання функцій держави?
Нема грошей?