Строительство »

NEWSru.com :: Теорія змови в Кримську: з одного водосховища звинувачення зняті, але знайшлися ще два "таємних"

Теорія змови в Кримську: з одного водосховища звинувачення зняті, але знайшлися ще два "таємних"

Доводи експертів і запевнення влади в тому, що навмисного скидання води на Кримськ з довколишніх водосховищ не було, так і не змогли переконати тих, хто сумнівається, що потоп був викликаний трагічним збігом обставин. Постраждалі від руйнівної повені жителі Кубані продовжують дотримуватися версії про змову: по кому наказом на них скинули воду з Неберджаевского водосховища - щоб врятувати Новоросійськ. Численні експерти, а також поінформовані і не дуже блогери ситуацію, схоже, тільки заплутують, пропонуючи суперечать один одному версії.

До теперішнього моменту основна маса коментаторів зійшлася в наступному: Небержаевское водосховище, звичайно, дихає на ладан , Але вода з нього в Кримськ не влучила . Однак теорія змови отримала друге дихання - неподалік знайшли два "таємних" водосховища .

Той факт, що місто-герой Новоросійськ захищений від підйому води в Неберджаївському гірською грядою, мало кого здатна переконати в версії про водоскиді. Як і те, що в конструкції водосховища в принципі відсутні шлюзи, за допомогою яких можливо регулювати обсяги виходу води. Про це можна судити виходячи з технічних характеристик , Представлених на сайті Інституту безпеки гідротехнічних споруд.

Але жителі Кримська та інших постраждалих від повені населених пунктів не вірять в те, що руйнівна повінь було викликано зливами, передає Російська служба BBC . Практично, більш вірогідною в якості головної причини повені представляється версія скидів води на Неберджаївському водосховище, зазначає кореспондент, який побував на місці трагедії.

Про те, що якісь таємничі водоскиди на Неберджаївському були, заявили навіть в СКР. Тепер, мабуть, слідчим належить розібратися, як таке можливо на даному водосховищі. Можливо, мова йшла про природний зливі через водоскид , Що функціонує за принципом верхнього зливу у ванній - коли вода піднімається до рівня 182 метрів, надлишок виливається через невеликий отвір. На водосховищі ця вода зверху спускається по шахтам вниз. Чи міг такий водовідведення вплинути на ситуацію в Кримську, неясно, але навіть якщо так, очевидно, що в даному випадку вода виливалася без участі людини.

Експерти заплуталися в сливах

Численні експерти, спантеличив себе виступами в ЗМІ на цю тему, тепер вирішили акцентувати увагу на ще одному водовідведенні з Неберджаевского водосховища.

"Відносно механічного ручного примусового скидання. У водопропускних отворі - 1,7х1,7м - тут варто дисковий затвор, який може закриватися різними методами і способами: це або гідравлічне закриття всього водопропускного 1,7х1,7м, або ручне. Тобто факт можливості скидання однозначно присутня. Місцеві жителі, можливо, мали рацію, коли говорили, що, зливаючи воду, хтось рятував від руйнівного потопу місто Новоросійськ. У його сторону з водосховища веде труба і встановлена ​​насосна станція для перекачки, але вона вийшла з ладу, а недавня аварія створила загрозу затоплення великого міста ", - заявив "Дощу" якийсь співробітник державної компанії, знайомий з особливостями гідротехнічних об'єктів Краснодарського краю. Непрацююча насосна станція знаходиться поруч з водосховищем, зазначив співрозмовник "Дощу", - далі через гори по трубі вода приходить на Фірсановскій гідровузол, що живить Новоросійськ.

"Десь місяць тому був гідроудар і вийшла з ладу засувка, тобто весь цей натиск, який прийшов з висоти 182 метрів, він зірвав цю засувку; природно, якимись технічними способами це не описано ніде, її заглушили і, швидше за все , просто припинили подачу води з водосховища ", - продовжив джерело.

Фатальний збіг обставин, помножене на те, що Неберджаевское водосховище давно потребує ремонту, змусило служби відкривати дисковий створ, і потік, набравши швидкість, змішався з водою, що зійшла на Кримськ, вважає експерт.

Відзначимо, що ця версія суперечить заяві колишнього заступника голови Росприроднагляду Олега Мітволя. Лідер партії "Альянс зелених" заявляв, що відведення води з Неберджаевского в Фірсановскій резервуар, дійсно, врятував Новоросійськ. Але не за рахунок Кримська - зайва вода через відкритий тунель заповнила, за його словами, абсолютно порожній Фірсановскій резервуар , Розташований поруч з Новоросійськом, і тим врятувала жителів портового міста. В боку Кримська з Неберджаевского водосховища, на його думку, ніяка вода не йшла. Хвиля могла прийти, відзначав екс-префект САО Москви, з Варнавінского водосховища, на якому, до речі, є шлюзи для скидання води. Однак ця версія не витримує критики - Варнавінского розташоване нижче Кримська .

"Що відбувається з гірськими річками в злива, пояснювати не треба"

На думку Мітволя, причина трагедії на Кубані має все-таки природне походження. "Я абсолютно чітко впевнений, що подібного роду катастрофи - це трагічний збіг обставин. Це і природні обставини, це і дії влади, що регулюють об'єкти водопостачання, що регулюють водосховище. Це і дії місцевої влади щодо оповіщення. Ви знаєте, справа в тому, що я абсолютно чітко впевнений, що одного потоку там не було. там було кілька гірських потоків ", - заявив Мітволь "Російській службі новин" .

"За попередніми висновками фахівців Ситуаційного центру Росгідромету і ФГБУ" Краснодарський ЦГМС ", спуск води з Неберджаевского водосховища неможливий технологічно, - йдеться в повідомленні Гідрометцентру . - Гребля є насипний, суцільний, і ніяких шлюзів в ній немає. Для зливу води передбачений шахтний водоскид. При цьому витрати не перевищують 60-75 куб. м / с. Тому це не могло бути причиною паводку або так званої "другої хвилі". На думку фахівців ФГБУ "Краснодарський ЦГМС", катастрофічна повінь в басейні річки Адагум пов'язано з тим, що в районі Мархотского перевалу (верхів'я річок Баканка і Неберджайка) випало катастрофічне кількість опадів - 300 мм ".

"Водосховище (Неберджаевское) відносно невелика. Якби навіть його обсяг переполовинити за короткий час, цей потік становив би невелику частку від обсягу дощу, зібраного з десятків квадратних кілометрів вододілу при дуже інтенсивної грозі в ніч з п'ятниці на суботу." Стіна води "може утворитися в результаті дуже потужної зливи, а не міфічного скидання води або прориву греблі. Нічого хитрого в цьому механізмі немає, звичайна гідродинаміка, - пише блогер neznaika-nalune . - Це схоже на наближення цунамі до берега. Передній край хвилі починає рухатися повільніше ніж наступні за ним частини. Таким чином, задні частини "набігають" на передні, і енергія хвилі розподіляється по все зменшується довжині, в межі прагне до тонкої лінії, яка і утворює "стіну".

"Через Кримськ у напрямку до водосховища тече річка, яка вбирає в себе по суті аж три гірські річки: Богаго, Неберджай і Баканка, а також невідоме кількість гірських потічків, які з'єднуючись утворюють річку Адагум, яка протікає через центр Кримська. Що відбувається з гірськими річками і струмками в сильну зливу, я думаю, пояснювати не треба? .. Над горами йшов сильну зливу, в результаті якого потоки води потекли з висоти в 389 метрів в низину з рівнем висоти 38 метрів. Три гірські річки сформували найсильніший потік, який, впавши в дагум, породив високу хвилю, яка і обрушилася на жителів Кримська. Саме тому в самому Кримську могло тільки покрапивать, але гірські потоки протягом кількох хвилин зовсім несподівано для жителів затопили і зруйнували місто ", - пише eugenyshultz .

"Можливий скидання води з водосховища не міг бути основною причиною для виникнення паводку, - пише в блозі на сайті "Ехо Москви" відомий кубанський екоактивісти Сурен Газарян , Що об'їхав Кримський район після трагедії. - Підйом води в річці Неберджай (в верхів'ях якої розташоване водосховище) в районі села Неберджаевское виявився нижчим, ніж підйом води в річці Богаго, на якому водосховищ немає. Після злиття Неберджая і Богаго підйом води також був менше, ніж підйом води в Баканка в Нижньобаканська. Простіше кажучи, якщо б велика вода в Кримськ прийшла по річці Неберджай, то найбільше б постраждало село Неберджаевское. Однак руйнування в Нижньобаканська набагато сильніше ".

Поруч з Кримському знайшли водосховища, нібито близькі "Роснефти"

Блоггер, втім, обмовляється, що недалеко від потерпілого району є ще водосховища і що їх він відвідати не зміг. Однак "в декількох кілометрах вище Нижньобаканська інтенсивність паводку була помітно нижче. Вода прийшла в село не тільки зверху, але і з правої притоки - Прямий Щілини, причому з припливу її прийшло хоч як мене більше, ніж по річці Баканка. Тому версію про прорив яких -то дамб в басейні Баканка я теж виключаю ".

Зате інші блогери цю версію виключити не готові. Справа в тому, що неподалік були виявлені відразу два водосховища, про які в офіційних зведеннях і федеральних новинах не говориться ні слова. це верхове Атакайское водосховище і низове Атакайское водосховище.

"Чомусь влади про існування ще цих двох водосховищ (Атакайскіх) поряд з затопленим Кримському старанно замовчують ??? .. Чи не тому, що поблизу с ними (або одним з них) знаходиться нафтобаза" Грушово ", розташована неподалік від однойменного населеного пункту? чи не той це "стратегічний об'єкт Роснефти", заради порятунку якого зливали воду з водосховища, люди, які приїхали з Краснодара? Про що в Контакте писала Юлія Андропова , Чий батько особисто був присутній при відкритті шлюзів якогось водосховища, названого дівчиною "Неберджаївському". Але потім цей запис разом з аккаунтом була видалена з Контакту ", - пише блогер strekalov , Але обмовляється, що це - лише його припущення.

Неберджаевское водосховищі не ремонтували з 1959 року

Неберджаевское водосховище якщо ні в чому і не винне, то проблеми у нього все одно є, зазначив Мітволь. "З ним взагалі окрема кримінальна історія ... У 1999 році був розроблений проект його реконструкції. Воно взагалі 1959 року створення такого. За цей час, звичайно, сильно застаріло ... Потім один з держбанків виділив 20 млн доларів на реконструкцію цього водосховища. Потім ці гроші вкрали. водосховище ніхто не ремонтував. Потім кілька років тому група приватників, серед яких колишній заступник міністра енергетики, представники цього держбанку взяли у держави в концесію це водосховище. ніхто копійки туди знову не вкладав. Тільки собир али гроші з мешканців Новоросійська. У 2009 році комісією НС Краснодарського краю це водосховище було визнано аварійним і вимагає негайного ремонту ", - заявив Мітволь.

Цю інформацію підтвердив Life News інженер-гідролог ТОВ "ЮВК-Новоросійськ". "Рішення про ремонт було прийнято ще багато років тому. Запланували на 2012 рік. Однак через паперову тяганину він весь час відкладався. Спочатку передбачалося, що буде проведена реконструкція всієї греблі, замінена велика частина устаткування на сучасні агрегати", - розповів інженер.

"Восени 2011 року повідомлялося про плани по масштабної реконструкції водосховища. Роботи оцінювалися в 600 млн рублів і повинні були зайняти 2-3 роки. При реконструкції планувалося підняти гребінь дамби, реконструювати шахтний водоскид, побудувати новий донний водовипуск, збільшити потужність насосної станції. На ці мети в рамках програми "Розвиток водогосподарського комплексу Російської Федерації в 2012-2020 роках" було виділено 254 млн рублів ", - розповіло джерело Life News.

Що відбувається з гірськими річками і струмками в сильну зливу, я думаю, пояснювати не треба?
Quot;Чомусь влади про існування ще цих двох водосховищ (Атакайскіх) поряд з затопленим Кримському старанно замовчують ?
Чи не тому, що поблизу с ними (або одним з них) знаходиться нафтобаза" Грушово ", розташована неподалік від однойменного населеного пункту?
И не той це "стратегічний об'єкт Роснефти", заради порятунку якого зливали воду з водосховища, люди, які приїхали з Краснодара?