Строительство »

Де і як можна викупатися в Підмосков'ї

Повітря над Москвою розжарився до межі, а охолодитися в місті практично ніде: санепіднагляд закрив практично всі внутрішньоміські пляжі. Засмагати - будь ласка, а купатися - ні-ні. У зв'язку з цим шукаємо, куди б поїхати, щоб якщо вже зануритися, то зануритися. Правда, і в Підмосков'ї не так вже й багато доступних місць ...

Сенежское озеро, Солнєчногорський район Підмосков'я (Дивитися на карті)

Сенежское озеро, Солнєчногорський район Підмосков'я   (Дивитися на карті)

Виїжджаємо - через місто, повороти з МКАД закриті - на Ленінградське шосе в бік Солнечногорска, приблизно 51 кілометр. А далі - два варіанти, які залежать тільки від завантаженості траси. Можна проїхати Солнєчногорськ майже повністю і потім повернути праворуч, на Набережну вулицю, яка плавно переходить в Тімоновское шосе. Їдемо приблизно 2,5-3 кілометри до дамби - а там вже вибираємо місце для відпочинку. «Старий» Сенеж - зліва, новий - справа: сучасне нам озеро було утворено штучно, 200 років тому. Другий варіант заїзду (більш тривалий) - не доїжджаючи до Солнечногорска, за селом Дубініно повернути праворуч і через село Редіна дістатися до селища Сенеж. Можуть бути проблеми з паркуванням: машини в основному залишають на узбіччях вздовж шосе. Береги в основному «зелені», хоча на сьогоднішній день трава або вигоріла, і витоптана. Вода не те щоб кристально чиста, але придатна для купання.

Можна відпочивати цивільно, заплативши 150 рублів за вхід на пляж будь-якого з розташованих поруч будинків відпочинку. У вартість входить оренда мангалу, хоча зараз смажити шашлики на березі не рекомендується.

З активного відпочинку пропонувалися дайвінг і серфінг, але останній відпадає через відсутність хорошого вітру - спека. Продуктами «з собою» запасатися не треба. Є магазини в селищах, крім того, якщо проїжджаєте Солнєчногорськ, там є «Макдональдс» і «Ростікс».

Зона відпочинку «Мещерської», Востряковському район Підмосков'я (Дивитися на карті)

Зручність цієї зони відпочинку - близьке розташування до Москви. Незручності - відсутність цивілізованої паркування. Дістатися можна або по зовнішній стороні МКАД (незабаром за розв'язкою з вулицею Генерала Дорохова (Очаково) буде з'їзд направо, на Воскресенську вулицю. Їдемо по ній кілька сотень метрів до другого повороту наліво - це Мещерский проспект. Де-небудь тут краще залишити машину і пару сотень метрів пройти до води пішки.

Другий варіант - в'їзд або з Горобинової вулиці, або з внутрішньої сторони МКАД. Проїжджаємо під Кільцем - і, як тільки справа з'являться дачні будиночки, повертаємо направо - цей все той же Мещерский проспект. До спеки тут відпочивали лише жителі селища і рідкісні москвичі, але сьогодні сюди приїжджає підлогу Західного округу. На пляжі є волейбольний майданчик, дитяче містечко, лавочки, роздягальні, питний фонтан, безкоштовні біотуалети, душові кабіни та кафе. Працює рятувальний пункт, медпункт і пункт міліції. Є прокат човнів і безкоштовна парковка. Урн і сміттєвих контейнерів цілком достатньо. Пісок - тільки біля берега, так що загоряти доведеться на траві. Зона купання огороджена буями, і дитячого пляжу тут немає.

Рублевський пляж, Мякінінская заплава Москви-ріки ( дивитися на карті )

До свого «входження» в межі міста Москва-ріка має в своїй верхній течії декілька заплав. Одна з найближчих - півтора-два кілометри від МКАД - Мякінінская. Доїхати сюди можна або по Мякінінской шосе (від МКАД приблизно 2 кілометри по Новоризькому шосе до повороту на Мякінінской шосе), або на автобусі №127 від станції метро «Молодіжна» до кінцевої зупинки. Вхід - платний, 100 рублів. Можуть попросити ще стільки ж за парковку машини. На березі - кілька кафе, є кабінки для переодягання, душові. Є прокат човнів і катамаранів, волейбольний та футбольний майданчик, медпункт і станція рятувальників. Зона купання оточена буйками, для малюків обладнаний свій «жабник».

Можна вибрати для купання трохи більше далеку Павшінской зрозумію. Це або ще два кілометри по Новій Ризі, або через кілька сотень метрів після повороту на Мякинино треба піти направо, на непримітну дворядка. За нею до води - близько кілометра.

Озернінского водосховище ( дивитися на карті )

Якщо виїжджати сюди вранці і в будні - дістатися можна дуже швидко, навіть не дивлячись на те, що від МКАД до Руза (це перевалочний пункт на шляху до двох великих водосховищ заходу Московської області) 108 кілометрів. Виїжджаємо на Мінське шосе - і все прямо і прямо, аж до повороту на Дорохово (85 кілометрів від МКАД. Від нього до Руза - 22 кілометри. Тут - увага! - плутана кругова розв'язка. Другий з'їзд направо - до Озернінского водосховища, третій - до Рузскому. Місця навколо гарні, вода - поки що чиста, хоча вже не прохолодна. Єдиний мінус - цивільного відпочинку ви тут не знайдете, якщо тільки не попросіться на пляжі пансіонату «Парус».

Поруч є населені пункти, але їжу і питво простіше брати з собою: місцеві деруть втридорога.

Рузское водосховище ( дивитися на карті )

Знаходиться трохи далі, ніж Озернінского

Істрінському водосховище ( дивитися на карті )

Істрінському водосховище (   дивитися на карті   )

Один з водозабірників Москви, а тому на якість води тут скаржитися не доводиться. На Істрінському водосховище для відпочинку та купання є всього три місця - біля села Малі Бережки, Понеділок або Трусова. Поруч із селом Трусова пляж упорядкований, тут є роздягальні, спортивні майданчики, зони для купання дітей, кафе і шашличні. Обладнана рятувальна вишка і човнова станція, можна взяти напрокат спортивний інвентар, катамарани, човни, лежаки.

У селі Бережки - пляж дикий, без зручностей, за чистотою берега там ніхто не стежить, тому пляж підійде тільки для любителів невибагливого відпочинку. Однак він може сподобатися тим, хто шукає усамітнення і не проти помилуватися красивими ландшафтами - уздовж берегової лінії безліч тихих затишних куточків, які не зіпсованих цивілізацій.

У районі села п'ятницю також є необлаштованість дикий пляж, і ще один, розташований на території бази відпочинку. Вхід на цей пляж платний, він обладнаний туалетами і роздягальнями, можна взяти напрокат спортивний інвентар, покататися на виндсерфе або човні. На території бази відпочинку є спортивні майданчики для гри в волейбол, футбол, баскетбол, тенісні корти. Тут же розташовано кафе, дитячі майданчики, медичний пункт, аптека.

Добиратися просто - якщо не пробки: по Пятницькому шосе аж до Малого Бетонного кільця і ​​ще кілька кілометрів далі. Доїдете до села Курилове (приблизно 50 кілометрів від МКАД) і наліво. Якщо до П'ятниці, то прямо, якщо в Бережки - перший поворот направо. Є ще Трусова, але тоді повертати з П'ятницького наліво треба раніше - за Соколово.

Пироговське водосховище ( дивитися на карті )

Пироговське водосховище (   дивитися на карті   )

Одне з п'яти, розташованих каскадом - Клязмінское, Пироговське, Пяловское, Учінское, Пестовское. Офіційно тут мало де можна купатися, але від охочих зануритися все немає відбою, навіть незважаючи на трагедію, що сталася в середині липня - коли яхта підім'яла під себе купальщиків.
Прямий шлях - по Осташковському шосе (в'їзд з МКАД або Єнісейської вулиці) до Пирогово. За ідеєю, кілометрів через 15 будь лівий поворот призведе до води. На протилежний берег можна потрапити, якщо після Пирогово, проїхавши ще кілометрів зо три, повернути ліворуч.

Але можна зупинитися і у самого Пирогово - тут цілих три пляжу. Пляж «Флагман» (є покажчики у дороги) - вхід коштує 100 рублів, плюс 200 рублів парковка. Тут є роздягальні і душові, дитячий майданчики, поля для футболу та пляжного волейболу. Прокат лежака - 250-300 рублів за добу. Час прокату човна - 150 рублів. Продукти можна купувати тільки в пляжних кафе.

Наступний за «Флагманом» пляж - «Діброва» Вхід - безкоштовний, парковка за територією пляжу (якщо знайдете місце, ха-ха) теж безкоштовна. В'їзд на пляж - 100 рублів. Дно - піщане і практично чисте.

Є ще дикий пляж, зліва від Пирогово. Тут взагалі все безкоштовне, крім їжі в кафе. Основні мінуси - неміряну кількість водних видів транспорту під управлінням нетверезих капітанів.

Клязьминское водосховище ( дивитися на карті )

Клязьминское водосховище (   дивитися на карті   )

Перше - чи останнє? - в цьому каскаді. Дістатися можна або на електричці до платформи «Хлєбнікова» від Свалявського вокзалу, але в спеку це невелике задоволення. Якщо їхати на машині - то по Дмитрівці до розв'язки перед Клязьминского мостом (пропустити його неможливо - гігантське спорудження видно здалеку). Через 4 кілометри буде покажчик на пляж «Горки» Вхід безкоштовний (у всякому разі, був ще недавно), за парковку можуть попросити 100 рублів. Дно чисте (часом перевіряють), але благ цивілізації трохи - кабінки для переодягання та кафе. Незручність той же - катери і яхти ...

Пяловское водосховище ( дивитися на карті )

Добиратися до нього доведеться довгенько. За Дмитрівці, не доїжджаючи кількох сотень метрів до Шолохове. Тут буде поворотно-розворотне розв'язка, звернувши на неї направо, потрібно піти прямо по шосейній дворядка. Проїхавши пару кілометрів, повернути праворуч - і тут вже нікуди не звертати до самої води. Правда, місце для безкоштовного відпочинку доведеться пошукати - тут кругом котеджні селища з «приватними пляжами». Якщо хочете відпочити в тиші - зверніться до «турфірмам», яких повно в інтернеті. Але доведеться заплатити за пропуск, цена договорная. Якщо любите плавати «на протилежний берег», врахуйте, що через Пяловское водосховище проходить Канал імені Москви, судноплавна річкова артерія.

Пестовское водосховище ( дивитися на карті )

Пестовское водосховище (   дивитися на карті   )

Їхати до нього приблизно як до Пяловского. Але, повернувши з Дмитровським, пам'ятайте, що, проїхавши Крюково, через кілометр-півтора, перед Аксаково, треба повернути ліворуч. І по вузькій дорозі, уздовж каналу імені Москви, ще кілометра 4-5. Це найдальше і саме тихе водосховище. Ще один варіант - лівий поворот на 23-му кілометрі Ярославського шосе, по Малому кільцю до платформи Морозки - далі по Дмитрівське шосе.

Це - реально глухі місця, природоохоронна зона. Звертайте увагу на таблички «Купатися і ловити рибу заборонено» - тут за порушниками дійсно стежать. Найкраще прилаштуватися до групки з машин на узбіччі - швидше за все, біля неї буде галявина з глинистим бережком. Розводити багаття, природно, заборонено. І постарайтеся не смітити - вам же потім цю воду пити.