Строительство »

Вести з водойм Підмосков'я

Середина лютого в цьому році виявилася вельми комфортною для рибалок центрального регіону. Сніг осел, ущільнився, полою прихопило морозом, і ходити по льоду стало комфортніше. Руки і ноги не мерзнуть, пориви вітру слабкі і не заважають ловлі. Похолодання в останні дні поєднувалося з ясною, сонячною погодою і зростанням атмосферного тиску. Середина лютого в цьому році виявилася вельми комфортною для рибалок центрального регіону

Фото: Анатолій Маілков.

Глухозимье для риби настало тільки на дрібних непроточних водоймах.

Найважче для риби час за кількістю кисню в воді настає, коли лід покривається шаром води, але ще не відривається від берега.

Саме за таких умов надходження кисню під воду перекривається практично повністю. До цього моменту ще місяць.

Поступово змінюється видовий склад риби в уловах. В уловах переважали подлещик і окунь. На Можайському водосховищі, вже не випадково, деякі рибалки шукають і знаходять перші косяки уклейки.

В черговий раз хочу сказати, що мені до сих пір не дуже зрозуміло, чому клювання уклейки в середині зими вважається подією. Я ловив і ловлю цю рибу, коли мені це потрібно, в будь-якому місяці в році, в тому числі і взимку.

Читайте матеріал " Уклейка під кінець льодоставу "

Уклейка всю зиму варто в півводи над ямами, реагує на підгодовування з мотилем, нерідко ловиться вище плотви і підлящика. Потрібно лише знати місця стоянок і ловити цілеспрямовано. Наприклад, зараз вона відмінно клює в середній течії р. Дубни.

В цілому риба в минулі дні не надто активно переміщалася, як в водоймах з течією, так і на озерах і кар'єрах. Мало було знайти зграю подлещика, плотви або окуня - потрібно було знайти лунку з активною рибою. Найчастіше різниця в уловах з лунок, розташованих буквально в п'яти метрах один від одного, була багаторазовою.

Трохи розчарував окунь. Навіть на невеликих річках з чистою водою, де окунь залишається активним всю зиму, клювання був дуже рваним і нестабільним.

ВОДОСХОВИЩА

На Іваньківський і Рузском водосховищах вся увага рибалок була прикута до лящеві. В окремих місцях ця риба стояла дуже щільними зграями, але переміщалася з небажанням. Щоб досягти позитивного результату, потрібно було підгодовувати надмірна кількість лунок і шукати активну рибу.

Часом подлещик піднімався в півводи і переставав клювати. Не можна було засиджуватися на одному місці і чекати підходу риби на підгодовування. Така тактика не спрацьовувала.

Читайте матеріал " М'яке золото: добуту хутро нікуди дівати "

На Істрінському водосховищах в уловах знову переважали плотва різного розміру і дрібний окунь. На ближніх водосховищах каналу ім. Москви - Химкинском, Пирогівському, Клязьминском, улови середньостатистичні, що складаються з дрібних окунів і одиничних садочків.

Відносно непогані результати на Рибінському і Углицькому водосховищах, де в уловах переважав окунь. Місцями тривав активне клювання плотви не дуже великого розміру. Непоганий клювання окуня в верхів'ях Горьковського водосховища. Щука клює дрібна і дуже дрібна.

КАР'ЄРИ І ПРОТОЧНИЙ ПРУДИ

Вся риба сконцентрувалася в далеких від рослинності місцях, тобто на пляжах, близько обривистих берегів і на глибоких поливах. Де є можливість, риба піднялася в притоки. На великих, глибоких кар'єрах, де мало рослинності - Кудіновскій, Строгинский, Рублевський - найбільш активним був окунь, причому не самого дрібного розміру. Він вважав за краще глибини 4-6 м, але після обіду виходив на 2-3 м.

Рибалку тут спрощує знання рельєфу і часу виходу риби до берегової зони. Можна заздалегідь підготувати десяток лунок в перспективному місці. Період клювання короткий.

Читайте матеріал " Ловимо щуку на складовою воблер "

У проточних ставках риба повністю покинула предплотіннихділянок зони з верхнім переливом води і кинулася в верхів'я і в гирла живлять річок. У предплотіннихділянок зоні ситуація близька до замору.

У деяких притоках вся риба піднялася на кілька кілометрів, і її рух вгору зупиняють тільки непереборні перепони у вигляді завалів і перекатів під мостами.

На загатах з нижнім зливом води ситуація набагато краща, і риба тут дуже активна. Добре клювали невелика плотва і піскар. Клювання періодичний, мало залежить від прикормки. Рибу потрібно шукати і шукати.

НА РІЧКАХ

На великих річках очікуваного сплеску активності великої мирної риби не відбулося. А може бути, її просто не знайшли. На Оке ловити складно через торосів і дуже нерівномірного по товщині і міцності льоду.

На невеликих річках, таких як Дубна або Сестра, місцева риба продовжує мігрувати, але є локальні точки з концентрацією плотви та окуня. Ці точки швидко засвічують, і доводиться продовжувати пошук.

Там, де рибалок практично немає, на ділянках, де протягом рівне і лід від берега до берега без вимоїн, плотва, окунь і уклейка тиснуться до берега. На ділянках з ямами, за поворотами і на самих поворотах русла накопичуються піскар і йорж. Тут же можна знайти подлещика і белоглазка.

На малих річках в окремі дні активним був окунь. Продовжувала непогано клювати дрібна щука. Багато спінінгістів на всіх відкритих ділянках невеликих річок. На Москві-річці стабілізувалася ловля ляща і плітки з використанням фідера.

ПЛАТНА РИБАЛКА

Ловля форелі, щуки і осетра відбувалася з перемінним успіхом. В окремі дні риба страйкувала, але в цілому улови були не найгірші.

Дуже успішною була ловля коропа і карася на одному зі ставків рибгоспу в Єгор'євському районі. Риба брала як на мормишку з мотилем, так і на компактну блешню.

Андрій Яншевскій 3 березня 2018 о 14:01