Строительство »

Сорок мільйонів - в ставок

Смольний витратить майже 40 млн рублів на очистку ставка в півсотню метрів по діагоналі, через якого на 9 місяців затрималося будівництво ЖК «Будинок біля озера». Роботи виконають до грудня 2017 року, будинок обіцяють здати через три тижні. Смольний витратить майже 40 млн рублів на очистку ставка в півсотню метрів по діагоналі, через якого на 9 місяців затрималося будівництво ЖК «Будинок біля озера»

2014 рік // domozero.ru

Комітет з природокористування оголосив конкурс на екологічне відновлення ставка на площі 1,6 га біля житлового комплексу «Будинок біля озера» в Металлострой. Вартість робіт становить 39,6 млн рублів. Згідно техзаданию, підрядник повинен буде очистити водойму від донних відкладень, прибрати сміття, знести чагарники і провести розробку грунту.

Сьогодні саме маленький, неглибокий ставок, що живиться від ключів, називають однією з причин затримки здачі об'єкта (а вона склала більше 12 років). Мовляв, через його раптового виходу з берегів компанія-забудовник «Будтрест №7» не могла прокласти кабель для підключення будинку до електрики. Вода в тому місці дійсно сезонно розливається - грунту в цьому місці глинисті, ключі б'ють.

«Будинок біля озера» на Центральній вулиці в селищі Металлострой - один з найважчих довгобудів Петербурга . Комплекс зводять з 2004 року. Терміни здачі в експлуатацію неодноразово переносили через неготовність інженерних мереж. З 2006-го по 2011 рік роботи на майданчику не велися зовсім, потім проект відновили, але дату заселення як і раніше раз по раз переносили - зокрема через борги компанії перед ресурсоснабжающими організаціями.

Влітку 2015 року будівництво відвідав віце-губернатор Ігор Албіна, після чого компанія пообіцяла закінчити все до 1 грудня. Але роботи по підключенню до інженерних мереж зупинилися через розлив ставка, який може перекинути палицею школяр.

У грудні минулого року розлив обговорили в комітеті з будівництва. Проблему усунули відразу ж силами Водоканалу, але кабель не протягнули до сих пір: мешканцям вже видають ключі для ремонту квартир, а тепла і світла в будівлі немає.

«Будинок не зданий, дозвіл на введення в експлуатацію не отримано. Це проблемний об'єкт, він повинен бути готовий до кінця 2016 року. Є проблеми з інженерією, в тому числі і з підключенням до електромереж, однак вони вирішуються в робочому порядку », - повідомив« Фонтанці »заступник голови комітету з будівництва Євген Барановський.

У компанії «Будтрест №7» розповіли «Фонтанці», що прокладанням кабелю займуться вже найближчим часом, а комплекс здадуть в експлуатацію через три тижні.

«Коли рвонуло озеро в минулому році, ми стояли протягом дев'яти місяців. Спасибі Водоканалу, який повністю врятував наш будинок, і з весни ми мали можливість продовжити будівництво. Комплекс повністю добудований, зараз жителі отримують ключі для ремонту. Наступного тижня з'явиться тепло. Тому не можна сказати, що будинок проблемний », - пояснили в компанії.

У комітеті з природокористування «Фонтанці» повідомили, що оголошений конкурс на очистку ставка ніяк не пов'язаний з підключенням будинку до електричних мереж.

«У 2015 році була розроблена проектно-кошторисна документація на очистку цієї водойми. Роботи на його очищення були включені в бюджет на 2016 рік. Але ми виконуємо там роботи в зв'язку зі зверненнями жителів на його стан. Ставок дійсно знаходиться в складному екологічному стані. У ставку багато мулу, затоплених дерев. Там низький берег, і ставок дійсно виходив з берегів », - повідомили в комітеті.

Тим часом пайовики в соцмережах і раніше терпляче чекають заселення і цікавляться, коли ж в куплених квартирах можна буде жити.

Схожа епопея з 2014 року відбувається з Гореловскім озером біля Червоного Села. Численні конкурси Смольного на його очищення, обошедшиеся в 40 млн рублів, привели до виникнення ланцюга з маленьких островів сміття посеред водойми. У листопаді 2015 року історією зацікавилися в УФСБ по Петербургу і Ленобласті, але кримінальну справу так і не порушили.

Олександр Пелевін

Проект реалізований на кошти гранту Санкт-Петербурга