Строительство »

Тарифи ЖКГ з 1 січня 2019 року: вартість комунальних послуг

 1. Що таке тарифи на ЖКГ?
 2. Що впливає на формування тарифів на послуги ЖКГ?
 3. Тарифи ЖКГ в Москві з 1 січня 2019 року
 4. Тарифи ЖКГ в Санкт-Петербурзі з 1 січня 2019 року
 5. Вартість комунальних послуг в регіонах Росії в 2019 році

Питання вартості комунальних послуг знаходяться в ряду найбільш важливих для кожної російської родини, яка планує свій бюджет. Ці витрати неминуче доводиться враховувати при розподілі своїх доходів, оскільки без них неможливо забезпечити належні умови для комфортного існування.

Питання вартості комунальних послуг знаходяться в ряду найбільш важливих для кожної російської родини, яка планує свій бюджет. Ці витрати неминуче доводиться враховувати при розподілі своїх доходів, оскільки без них неможливо забезпечити належні умови для комфортного існування. Все тому, що будь-яке житлове приміщення сьогодні може визнаватися придатним для проживання тільки за умови його обслуговування з боку комунальних служб. Подача води, газу, електрики, вивезення сміття, поточний ремонт будинку - все це неминучі статті витрат, які оплачуються за спеціальними тарифами ЖКГ.
Питання вартості комунальних послуг знаходяться в ряду найбільш важливих для кожної російської родини, яка планує свій бюджет

Що таке тарифи на ЖКГ?

Інша назва тарифів - розцінки, в даному випадку встановлюються або самими постачальниками відповідних послуг, або уповноваженими на те організаціями: енергетичними комісіями, спеціальними відділами місцевих органів влади та ін. Необхідно розрізняти тарифи на комунальні послуги та на житлові послуги. Так, до перших слід відносити:

 • електропостачання;
 • водопостачання (холодне і гаряче);
 • газопостачання;
 • подачу теплової енергії (опалення);
 • водовідведення (каналізація).

До переліку житлових послуг входить:

 • плата за утримання і ремонт будівлі;
 • вивіз сміття;
 • ліфт і сміттєпровід;
 • оплата за знімання житла тощо.

Нарешті, окрему категорію складають інші послуги ЖКГ, які можуть включати в себе оплату домофонів та кодових замків, радіоточки і колективної антени.

Все перераховане вище прийнято об'єднувати під назвою тарифів на житлово-комунальні послуги, які варіюються в залежності від своїх видів. І не тільки.

Що впливає на формування тарифів на послуги ЖКГ?

Тарифи ЖКГ на одні і ті ж види послуг можуть відрізнятися в залежності від регіону їх надання, обсягу (кількості), поточної пори року, часу доби, а також категорії, до якої належить споживач (сім'я). Крім фіксованих тарифів на комунальні послуги існують пільгові розцінки (для пенсіонерів, ветеранів, інвалідів, багатодітних сімей, матерів-одиначок і т. Д.) У ряді випадків доводиться мати справу з фактором сезонності надання послуг: в зимовий період тарифи ЖКГ на опалення можуть знижуватися . На деякі послуги законодавчо встановлюються певні норми споживання, понад які застосовуються більш високі тарифи. Нарешті, деякі розцінки можуть сильно відрізнятися в залежності від цінової політики постачальника послуг: наприклад, централізоване гаряче водопостачання від державної компанії і функціонування власної котельні (розрахованої на обслуговування одного житлового будинку) будуть обходити споживачам води за різними тарифами.
Тарифи ЖКГ на одні і ті ж види послуг можуть відрізнятися в залежності від регіону їх надання, обсягу (кількості), поточної пори року, часу доби, а також категорії, до якої належить споживач (сім'я)

Тарифи ЖКГ в Москві з 1 січня 2019 року

Не секрет, що жителям найдорожчого міста країни доводиться витрачати на утримання і ремонт своїх житлових будинків більше за інших. Як і по всій країні, вартість комунальних послуг тут встановлюється спеціальними наказами або розпорядженнями місцевих органів влади. Як в будь-якому іншому місті або регіоні Росії, тарифи ЖКГ в Москві переглядаються мінімум раз на рік і, як правило, виключно в бік підвищення. Чому?

В роботі комунальної сфери задіюється транспорт та інженерні комунікації, їх обслуговують люди, які отримують заробітну плату. Багато що залежить від вартості енергоресурсів і в цілому від економічного становища галузі. Не сприяють стабільності тарифів ЖКГ ні постійні реформи сфери, ні стрімко зношуються і старіючі комунальні мережі, ні інфляція. Не можна скидати з рахунків і потенційно можливі маніпуляції з розцінками, які претендують на кримінальне переслідування, і мн. ін.

На тлі всього цього Уряд Москви заявляє про ефективність своєї роботи щодо стримування зростання тарифів для населення. Зростання в «незначні» 5-10% в рік чиновники називають результатом соціальної орієнтації своєї тарифної політики, оскільки в якості економічно обґрунтованих наводяться відсотки на порядок вище - до 20% в рік.
На тлі всього цього Уряд Москви заявляє про ефективність своєї роботи щодо стримування зростання тарифів для населення
Сьогодні вже відомо, які тарифи ЖКГ встановили столична влада на 2019 рік. Вартість комунальних послуг для москвичів, які не мають будь-яких пільг, складе:

 • газопостачання - 6,40 руб. / куб.м .;
 • теплова енергія (опалення) - 2199,24 руб. / Гкал .;
 • холодне водопостачання - 35,40 руб. / куб.м .;
 • централізоване гаряче водопостачання - 180,55 руб. / куб.м .;
 • каналізація (водовідведення) - 23,43 руб. / куб.м .;
 • електроенергія - 5,38 руб. / кВтг.

Крім того, відомі розцінки і на інші послуги:

 • капітальний ремонт - 15,0 руб. / кв.м .;
 • утримання житлового приміщення площею, що не перевищує межі встановлених норм - 23,60 руб. / кв.м .;
 • утримання житлового приміщення площею, що перевищує межі встановлених норм - 26,53 руб. / кв.м.

Слід зазначити, що Урядом Москви впроваджено відразу кілька додаткових заходів соціальної підтримки, розрахованих на деякі пільгові категорії громадян. Це не тільки пенсіонери або інваліди, а й особи, які мають заслуги перед державою, сім'ї з низьким доходом і ін. Станом на 2016 рік такі пільги адресувалися 2,8 млн. Москвичам, тоді як загальне число тих, кого вони торкнулися, перевищило 3 , 6 млн. чоловік. Серед них найбільше ветеранів праці (близько 1,7 млн. Чол.) І сімей, що мають інвалідів (1,1 млн. Чол.)
Слід зазначити, що Урядом Москви впроваджено відразу кілька додаткових заходів соціальної підтримки, розрахованих на деякі пільгові категорії громадян

Тарифи ЖКГ в Санкт-Петербурзі з 1 січня 2019 року

Жителям міста на Неві також оперативно доводяться відомості про тарифи ЖКГ на найближчий період. Уже відомо, що електроенергія по одноставочному тарифу для петербуржців буде обходитися в 4,12 рублів за кВтг. При цьому тариф, диференційований за двома зонами доби - 4,29 і 2,47 руб. / КВтг. відповідно (пікова зона, нічна зона); за трьома зонам - 4,32, 4,12 і 2,47 руб. / кВтг. (Пікова, напівпікова, нічна).

Для власників житлових приміщень, обладнаних електроплитами, тарифи традиційно нижче:

 • одноставковий тариф - 2,88 руб. / кВтг .;
 • диференційований за двома зонами доби - 3,00 і 1,73 руб. / кВтг .;
 • диференційований по трьом зонам доби - 3,02, 2,88 і 1,73 руб. / кВтг.

Стосовно до газопостачання жителів міста на Неві в місті продовжує діяти Розпорядження №454-р Комітету з тарифами Санкт-Петербурга «Про встановлення роздрібних цін на природний газ, що реалізовується закритим акціонерним товариством« Газпром Міжрегіонгаз Санкт-Петербург »» від 28 грудня 2015 року, яке на період 2019 роки. встановило наступний тариф: незалежно від виду використання газу - 5,97195 грн. / куб.м.

Тарифи на питну, технічну воду, а також водовідведення - послуги, що надаються населенню державним унітарним підприємством «Водоканал Санкт-Петербурга», встановлюються розпорядженням Комітету з тарифами Санкт-Петербурга №379-р від 27.11.2015 р Згідно з цим документом, з 1 січня 2019 року вартість комунальних послуг від водоканалу для петербуржців становитимуть:

 • питна вода - 27,99 руб. / куб.м .;
 • водовідведення - 25,44 руб. / куб.м.

Тариф на технічну воду для споживачів в 2019 році складе 4,95 руб. / Куб.м.

Вартість комунальних послуг в регіонах Росії в 2019 році

Розглядаючи питання вартості послуг ЖКГ в розрізі всієї країни, можна відзначити той факт, що збільшення розцінок здійснюється регіональними органами влади строго в рамках, які встановлюються федеральним керівництвом. Іншими словами, і централізоване гаряче водопостачання, та газопостачання, і електропостачання в різних регіонах Росії в 2019 буде дорожчати, але виключно на величину, яка не перевищить порогової планки. Такі, так само як і нормативи споживання, розраховуються федеральними властями індивідуально для кожного суб'єкта.
Розглядаючи питання вартості послуг ЖКГ в розрізі всієї країни, можна відзначити той факт, що збільшення розцінок здійснюється регіональними органами влади строго в рамках, які встановлюються федеральним керівництвом
Відповідні розпорядження вже вислані в більшість регіонів, а оформлені вони в у вигляді офіційного розпорядження.

Згідно з Розпорядженням Уряду РФ №2464-р від 19 листопада 2016 року, суб'єктам доводяться індекси зміни вноситься громадянами плати за комунальні послуги ( текст документа ). Середній індекс по всіх регіонах становить 4%, а розрахований він для другого півріччя 2019 роки (буде застосовуватися з 1 липня 2019 року).

Для першого півріччя індекс встановлений на позначці 0 - для всіх регіонів, що означає збереження розміру поточних тарифів до 1 липня наступного року. Скільки платять за послуги ЖКГ жителі російських суб'єктів? Розглянемо тарифи на 2019 рік за найбільш великих містах країни:

м Казань

 • Електроенергія - 3,43 руб. / КВтг
 • Опалення - 1544,73 руб. / Гкал
 • Холодна вода - 18,08 руб. / Куб.м.
 • Водовідведення - 15,14 руб. / Куб.м.
 • Газ - 5,16 руб. / Куб.м.

м Ростов-на-Дону

 • Електроенергія - 3,60-5,04 грн. / КВтг
 • Опалення - 1689,18 руб. / Гкал
 • Холодна вода - 39,99 руб. / Куб.м.
 • Водовідведення - 27,45 руб. / Куб.м.
 • Газ - 5,60 руб. / Куб.м.

м Нижній Новгород

 • Електроенергія - 3,09 руб. / КВтг
 • Опалення - 864,45 руб. / Гкал
 • Холодна вода - 13,27 руб. / Куб.м.
 • Водовідведення - 3,27 руб. / Куб.м.
 • Газ - 5,51 руб. / Куб.м.

м Самара

 • Електроенергія - 3,67 руб. / КВтг
 • Опалення - 1458,48 руб. / Гкал
 • Гаряча вода - 30,34 руб. / Куб.м.
 • Холодна вода - 24,63 руб. / Куб.м.
 • Водовідведення - 11,33 руб. / Куб.м.
 • Газ - 6,71 руб. / Куб.м.

Г. Псков

 • Електроенергія - 3,98 руб. / КВтг
 • Опалення - 1662,74 руб. / Гкал
 • Холодна вода - 24,11 руб. / Куб.м.
 • Водовідведення - 19,10 руб. / Куб.м.
 • Газ - 5,46 руб. / Куб.м.

м Саратов

 • Електроенергія - 3,19 руб. / КВтг
 • Опалення - 1737,08 руб. / Гкал
 • Холодна вода - 20,56 руб. / Куб.м.
 • Газ - 8,66 руб. / Куб.м.

м Калуга

 • Електроенергія - 4,23 руб. / КВтг
 • Опалення - 1914,46 руб. / Гкал
 • Холодна вода - 25,10 руб. / Куб.м.
 • Водовідведення - 17,26 руб. / Куб.м.
 • Газ - 5,97 руб. / Куб.м.

Новосибірськ

 • Електроенергія - 2,34 руб. / КВтг
 • Опалення - 1184,39 руб. / Гкал
 • Гаряча вода - 96,88 руб. / Куб.м.
 • Холодна вода - 15,94 руб. / Куб.м.
 • Водовідведення - 12,22 руб. / Куб.м.
 • Газ - 5,45 руб. / Куб.м.

Що таке тарифи на ЖКГ?
Що впливає на формування тарифів на послуги ЖКГ?
Що таке тарифи на ЖКГ?
Що впливає на формування тарифів на послуги ЖКГ?
Чому?
Скільки платять за послуги ЖКГ жителі російських суб'єктів?