Строительство »

Краща питна вода в Білорусі

На початку нового спортивного сезону вирішив вибрати кращу питну воду в Білорусі, з тих марок, які представлені в торгових мережах країни

На початку нового спортивного сезону вирішив вибрати кращу питну воду в Білорусі, з тих марок, які представлені в торгових мережах країни. Свій вибір робив виключно незалежно від виробників води, враховуючи ряд найбільш важливих факторів при визначенні кращого продукту і використовуючи рекомендації авторитетних державних інститутів в області науки і здоров'я.

Цілями вибору кращої питної води в Білорусі для мене були:

1) Знайти найчистішу, смачну і корисну воду для повсякденного споживання.
Протягом календарного року мені, та й будь-якій дорослій здоровій людині необхідно вживати близько 1000 літрів питної води для підтримання водного балансу в організмі і гарного самопочуття. Це виходить в середньому ~ 2,7 л в день. Взимку організм вимагає менше, а ось в літній період, особливо в жарку погоду і під час занять спортом , Ця цифра може запросто доходити до 5-6 літрів. Я вже не кажу, про важливість води під час змагань, різних бігових і велосипедних марафонів, де чиста натуральна вода - запорука і здоров'я, і ​​результату. Тому, погодьтеся, якщо вже і пити 1000 литров води в рік, то марка і виробник повинні бути дійсно найкращими і перевіреними.

2) Знайти найкращого партнера по бізнесу в сегменті натуральної питної води.
Вживаючи ~ 1000 литров натуральної питної води протягом року, і при цьому, будучи професійним атлетом, у якого кілька десятків стартів за сезон, сотні тренувань і майстер-класів в різних спорт-центрах і містах, я вибравши певну марку води, буду робити чималу користь для просування продукції конкретного виробника. Постачальник повинен бути кращим, як і його вода. Я повинен довіряти своїм партнерам не тільки здоров'я, а й розраховувати на виконання всіх ділових домовленостей. Тим більше в найближчих планах у сфері спорту та бізнесу у мене намічено кілька цікавих проектів, де натуральна питна вода буде дуже важливим складовим продуктом. Це будуть цікаві спортивні події і кулінарні проекти.

Це будуть цікаві спортивні події і кулінарні проекти

Основні критерії вибору:

1) Чистота, натуральність, смак і звичайно користь для здоров'я.
Тут вирішив поставлене завдання таким чином: дегустував / тестував питну негазовану воду певної торгової марки після 10 кілометрової пробіжки, щоб дійсно хотілося пити і смакові рецептори досконально відчували всю повноту смаку продукту. Пробував тільки по одній марці води в день, після кожної пробіжки, щоб мати максимально чіткі враження від тесту, які фіксував у своєму щоденнику.
Ще дуже важливим фактором щодо визначення чистоти і натуральності для мене було місце знаходження свердловини і виробництва питної води. Саме на цей критерій і рекомендують звертати увагу фахівці з Національної Академії Наук. Адже від розташування місця видобутку води безпосередньо залежить її «екологічність» та смакові якості. Чим ближче до міста знаходиться виробництво, тим сильніше доводиться очищати і знезаражувати питну воду для подальшої поставки на продовольчий ринок. Звичайно ж, воду можна «очистити» настільки, що вона буквально стане «нульовий» по своїй корисності, буквально дистильованої. А нам це не треба, адже ніякої користі від такої води.

2) Маркетинг: зовнішній вигляд упаковки і позиціонування продукту на ринку.
Друга важлива складова при нашому виборі продукту на полиці магазину. Вода може бути неймовірно гарною, але при цьому розлита в жахливу непривабливу тару і стояти на найдальшої полиці супермаркету. Або ж навпаки, коли практично «ніяка» за смаком і корисності вода, знаходиться в упаковці преміум-класу і на TOP-позиціях в торгових мережах. Тому, під час вибору, я безумовно враховував маркетингову складову різних брендів.

3) Бізнес. Чи варто працювати з даною маркою / виробником, питання ділової етики і довіри. Якщо продукт дійсно хороший, корисний і прекрасно представлений в торгівлі, то і бізнес-відгук на ділову пропозицію повинен бути відповідним. Адже хтось же працює над виробництвом і просуванням успішної марки, значить і будь-які бізнес відносини повинні бути теж на високому рівні.

Хочу відзначити ще один момент, на який «купується» більшість споживачів. Це наявність слова «артезіанська» на етикетці. Будь-яка артезіанська свердловина - це свердловина, яка пробурена для експлуатації підземних вод. Тому, «артезіанська вода» - це будь-яка вода, видобута шляхом буріння свердловини і яка не змішується з грунтовими поверхневими водами. Наприклад, якщо у вас в заміському будинку на природі пробурена свердловина з водою, то вона, теж має право називатися артезіанської. А тепер уявіть собі ситуацію: якщо пробурити свердловину поряд із головною міською визначною звалищем, то вона, по суті, теж буде артезіанської, але як то кажуть «відчуйте різницю».

І так, приступаємо до вибору води. Для цього обходжу всі продуктові мережі Мінська і купую 10 представлених марок питної негазованої води від різних виробників в тарі ємністю 500 мл (0,5 л). Можливо, в регіонах країни є ще 2-3 локальні торгові марки, але в продажу нічого більше я не знайшов.

TOP-10 Найбільш поширені на білоруському ринку бренди питної води:
Bonaqua, Даріда, Фрост, речі, Aura, Славна, Борова, Мінська, Сваяк, Бульбаш

TOP-10 Найбільш поширені на білоруському ринку бренди питної води:   Bonaqua, Даріда, Фрост, речі, Aura, Славна, Борова, Мінська, Сваяк, Бульбаш

Ви хочете запитати, чому я перерахував 10 торговий марок, а на фотографії тільки 8?
Так, тому що такі марки, як «Сваяк», «Бульбаш'» - бренди алкогольної продукції, основною метою яких є просування «алкомаркі» шляхом випуску однойменної марки води. Відкрита реклама горілки заборонена законодавством, а ось подібного роду маркетингове просування продукту чітко не регламентоване. Горілка - зло. Взявши в руку пляшку з такою водою, відбувається чітка асоціація продукту з горілкою і пити її після занять спортом точно не хочеться. Тому дані бренди я навіть не став ні фотографувати, ні розглядати як продукт, виходячи з критеріїв вибору питної води. Віддав їм останні місця свого рейтингу (9-10 місце). У роздрібній торгівлі дані марки, як «питна вода» дуже погано представлені, теж зі зрозумілих причин, а ось горілки багато. Приводу прихованої реклами та її правомірності ведеться дуже велика дискусія в суспільстві. Ось, буквально перша замітка, яку відразу видав Google по даній темі:

Ось, буквально перша замітка, яку відразу видав Google по даній темі:

Вся інша лінійка натуральної питної води, представлена ​​білоруськими виробниками, заслуговує на увагу і більш детального розгляду. За ціною у даних марок відмінності практично не існує. Якщо ціна одиниці товару орієнтовно перевести в євровалюту, то за пластикову пляшку 500 мл в магазинах просять від 0,3 до 0,35 євро.

Якщо ціна одиниці товару орієнтовно перевести в євровалюту, то за пластикову пляшку 500 мл в магазинах просять від 0,3 до 0,35 євро

8 місце - Bonaqua.

Що можна сказати про чистоту і натуральності? Вода даної марки дійсно добре очищена і повністю готова до вживання. Bonaqua проводиться на підприємстві «Кока-Кола Бевріджіз Білорусія», розташованому в 600 метрах від МКАД і 1,5 км від центру полігону ТПВ (Твердих побутових відходів) «Прудище». Видобувається вода зі свердловини, безпосередньо на території підприємства. Напій Coca-Cola, напевно, робиться з цієї ж води. У повсякденному житті я не вживаю дану продукцію, про це писав раніше більш докладно в статті про Coca-Cola в спорті . Незважаючи на білоруське походження води Bonaqua, треба віддати належне американському маркетингу компанії, марка пізнавана і представлена ​​всюди, де тільки є роздрібна торгівля харчовими продуктами. Зверніть увагу, в світовій мережі швидкого харчування McDonald's, присутній саме вода Bonaqua, а не інші марки. Це до питання про бізнес.

Це до питання про бізнес

7 місце - Борова.

Розташування свердловини марки води «Борова» у відмінному місці в г.п. Бегомль, Вітебської області. Красива місцевість, хороші ліси, поруч Березинський біосферний заповідник. До речі, з інформації на етикетці слід, що глибина свердловини № 53860 з якої добувають цю воду, становить всього 46 метрів, що є найбільш неглибокої артезіанською свердловиною серед всіх інших марок води, що реалізуються в торговельних мережах і які мені вдалося придбати в роздрібній торгівлі. Але, на превеликий жаль, смак негазованої питної води не вразив. Варто відзначити, що він дійсно найбільш виражений з усіх випробуваних мною виробників. Післясмак, як у мінеральної води. Так, згоден, якщо брати саме мінеральну газовану воду цієї марки, то вона начебто непоганого рівня. Але, зі звичайною питною водою, такого бути не повинно. Після 10 кілометрової пробіжки, я не допив до кінця стакан «Борова».

Етикетка та дизайн пластикової пляшки на середньому рівні. Вода є і в магазинах, і навіть в аптечній мережі бачив.

Вода є і в магазинах, і навіть в аптечній мережі бачив

6 місце - Мінська.

Свердловина, з якої отримують воду, знаходиться прямо на території підприємства в самому місті Мінську. Взагалі «Мінська» найбільш старий і з традиціями бренд питної та мінеральної води в Білорусі. Але з плином часу, в чесній конкуренції з новими приватними компаніями на ринку, марка втратила своє колишнє перевагу. Підприємство, маючи такі потужності виробництва і перебуваючи прямо в столиці, використовує свої можливості максимум в півсили, про це говорить і упаковка, і позиціонування продукту, думаю, що і продажу відповідні. Чи є там відділ маркетингу? Це питання. Але вода у великих магазинах столиці присутній.


5 місце - До речі.

Марка питної води «До речі» належить компанії «АкваТрайпл». Виробництво розташоване в передмісті Мінська. Смак у води непоганий. У 2009-2011 р, організовуючи ряд великих велогонок в Білорусі, в якості питної води ми з колегами вибирали саме марку «До речі». Тоді вона була відмінно представлена ​​в торгових мережах, мала привабливу ціну і гарна якість. Протягом цілих трьох спортивних сезонів, ми з партнерами придбали під спортивні події дуже велика кількість даної продукції, реклама серед аудиторії вийшла велика, але зустрічного кроку з боку компанії, навіть у вигляді будь-якої знижки на воду не отримали. А продукт цілком хороший, вважаю, що центральне 5-місце в персональному рейтингу, буде заслуженим результатом. Хоча брендинг в сфері упаковки вже починає відставати від інших виробників питної води.

Хоча брендинг в сфері упаковки вже починає відставати від інших виробників питної води

4 місце - Фрост.

Вода «Фрост», вона ж «Frost», видобувається в агромістечок Хомський, розташованому в Брестській області. Гарне місце, далеко від великих міст. За смаковими якостями і корисними властивостями, питна вода даної марки знаходиться серед лідерів ринку. У торгових мережах по країні продукт добре представлений. Над упаковкою кілька років тому теж попрацювали. Вважаю, що 4-місце в моєму незалежному огляді - оптимальний варіант, бо за смаком серед всіх марок не ідеал, а до бізнесу є питання на підставі практики і об'єктивних відгуків. Та й коли на сайті компанії протягом декількох місяців опублікована вакансія «фахівця з trade-маркетингу», то напевно є складнощі в продажах або в пошуку претендентів, що претендують на роботу в компанії.

3 місце - Aura.

Вода марки «Aura» проводиться на підприємстві «Лідське пиво» ​​в центрі міста Ліда на заході Білорусі. За смаковими і натуральним якостям вода «Aura» заслуговує на високу оцінку і потрапляє в TOP-3. Зайняти лідерство об'єктивно заважає все ж розташування виробництва в місті. З упаковкою і позиціонуванням бренду теж все на гідному рівні. Пляшку цієї води хочеться взяти з полиці магазину і втамувати спрагу після чергової спортивного тренування. За продукції відразу видно, що володарем контрольного пакету акцій підприємства, є фінська компанія «OLVI». У якість продукту і модернізацію виробництва були вкладені значні кошти.

Саме з першою трійкою лідерів ринку Білорусі в області питної води, мені цікаво розглядати питання про можливу співпрацю в будь-якому форматі. Дозволити купити собі пляшку, навіть дуже води для мене - запросто, а от «купити» моя думка про смак, як і ділової етики не вийде. Тим більше я не дозволю собі обманювати багатотисячну аудиторію читачів мого веб-проекту. Все по чесному.

Вода «Aura» - хороша марка, цікава, а яким же буде бізнес-відгук на ділову пропозицію? А ось тут - на жаль. Ніяким. Зізнаюся, чесно, я знав, що на пост генерального директора компанії призначений литовець і був упевнений, що принаймні діалог будь-якого бізнес-формату у нас точно відбудеться, все ж і в мені крім польської, тече половина литовської крові, а знайти спільну мову в Білорусі нам точно не складе труднощів. Я помилявся. На офіційне ділову пропозицію, компанія навіть не спромоглася відповісти, що отримала від мене паперу. Ну, я з посмішкою, зробив висновок, раз така справа, то треба написати керівнику по-литовськи. Скажу за себе, що в якій країні я б не знаходився, коли особисто до мене звертаються на рідній мові (польською, російською, литовською), я завжди відповідаю. По-литовськи теж не відповіли ні про воду, ні про можливу роботу з ними. Ačiū!


2 місце - Даріда.

Вода марки «Даріда» смачна. Лінійка продукції велика. Якість дійсно гідне. Але щоб марці стати лідером, їй заважає тільки місце розташування виробництва: п. Ждановичі, біля МКАД і основних автомобільних і залізничних вузлів на виїзді з Мінська. Якщо розглядати лінійку питної води з фруктовим ароматом, а також мінеральну воду, то - «Даріда» безумовний лідер білоруського ринку. Продукція відмінно представлена ​​в торгових мережах, впізнаваний брендинг упаковки. В останні 2 роки я багато набував продукції даного підприємства. Брав із собою їх воду, як перевірену часом, і на тренування, і на головні змагання. Упевнений, що компанія «Даріда», навіть не підозрювала, що їх вода «подорожувала» зі спортивних TOP-турнірів Європи.

Але зараз потрібно вибрати кращу питну воду Білорусі, не фруктову або мінеральну, а найчистішу, смачну і корисну воду для повсякденного споживання. Витрачати час і гроші, щоб висилати пропозиції про роботу за допомогою поштових служб, як у випадку з Людський водою «Aura» я не ризикнув. А ось листи, відправлені по e-mail, чомусь повертаються з позначкою «яке не вдалося» і ніхто не поспішає знімати телефонну трубку в робочий час серед тижня - це з приводу бізнесу.


1 місце - Славна.

Щоб стати лідером - треба бути кращим у всьому. Тому, вибираючи кращу питну воду в Білорусі, я робив вибір для себе, використовуючи об'єктивні критерії оцінки. Повторюся, піти в магазин і купити будь-яку марку води може кожен з нас, відмінностей за ціною продукту у різних виробників практично немає, а ось, далеко не кожна торгова марка, може стати заслуженим лідером за якістю.

Натуральна артезіанська вода «Славна» видобувається в природоохоронній зоні, Любанського району в 170 км на південь від Мінська. Ніяких міст і промислових об'єктів поруч з виробництвом води немає. Високий рівень екології. Відповідно спочатку продукт виходить дуже високої якості і його не потрібно так досконально «очищати» і знезаражувати, як це доводиться робити іншим виробництвам по всім санітарним нормам. На підприємстві води «Славна» встановлена ​​новітня лінія обладнання, що відповідає всім світовим стандартам.

Прийнявши до уваги ідеальні умови з виробництва води і відмінний збалансований по мікроелементам склад, я почав тестувати «Славну» на смак, як то кажуть в «бойових умовах». Після чергової годинний пробіжки, пляшка води цієї марки пішла просто на «ура». Якщо ви уявляєте, що таке справжня прохолодна джерельна вода, то цей самий смак відчуєте і в «Славної».

Якщо ви уявляєте, що таке справжня прохолодна джерельна вода, то цей самий смак відчуєте і в «Славної»

Здавалося б, пора ставити заслужену оцінку, але я не став поспішати з висновками і поставив перед даної питною водою ще один контрольний тест. В один з теплих і сонячних днів березня, взяв з собою пляшку «Славна» об'ємом 0,75 л з «спорт-пробкою» на 90-кілометрову велосипедну тренування. Питна вода з контрольним стрес-тестом прекрасно впоралася, тамуючи спрагу і своєчасно заповнюючи мій водний баланс в організмі протягом усіх 3-х годин поїздки.

З повною упевненістю можу сказати, що форма пляшок води даної марки, на порядок краще не тільки білоруських, але і багатьох світових виробників питної води. Дизайн упаковки передбачає дуже зручне тримання пляшки в руці, особливо невеликого обсягу - 0,33 / 0,5 / 0,75 л. У спорті - це дуже важливо. Пляшка з водою, що подається на велогонці, на швидкості 40 км / год або по ходу марафонського бігу, не повинна вислизати з руки. Маючи змагальну практику більш ніж в 30 країнах, я знаю про що кажу, і мені є з чим порівнювати.


Що ж стосується ведення бізнесу и делового етикету по відношенню до партнерів?
З ЦІМ у всех співробітніків компании все в повну порядку, думаю, что Багата компаніям слід брати з них приклад. На електронною поштою и дзвінкі відповідають своєчасно и по суті. Приємно, что после встановлення контакту з компанією, Вже на Наступний день я МАВ можлівість провести особисту Зустріч з керівніком бізнесу води «Славна». Для Білорусі це велика рідкість, коли для переговорів і прийняття рішень ви маєте можливість спілкуватися безпосередньо з першими особами. Найчастіше вас просто переадресовують на якихось менеджерів нижчої ланки, повністю некомпетентних у вирішенні поставлених завдань. У цій компанії поважають партнерів і клієнтів. Відкинувши зайвий пафос і бюрократію, можна безпосередньо донести до керівника свої питання або пропозиції. Бізнес - це не тільки фінанси, це ще й спілкування, довіра і розуміння.

Я спеціально приділив стільки уваги пошуку дійсно кращої води на білоруському ринку, тому що вода - це найважливіший елемент, без якого не було б взагалі життя на землі. Вода присутня скрізь і від її якості, безпосередньо залежить якість нашого життя.

Хіба можна приготувати такий приголомшливий суп без використання смачною натуральною води?

Або зварити каву з дивним ароматом?

Питна вода повинна бути смачна, чиста і корисна, не забувайте про це, роблячи свій особистий вибір.

© Andrzej Waszkewicz , Swim.by © Copyright. Всі права захищені.

Цю статтю користувачі прочитали вже більше 300 000 разів!
використовуйте можливості Swim.by для реклами

Міжнародне агентство спортивного маркетингу:

Вам буде цікаво:

Як правильно пити воду під час тренування
Як правильно пити воду під час тренування

Що можна сказати про чистоту і натуральності?
Чи є там відділ маркетингу?
Вода «Aura» - хороша марка, цікава, а яким же буде бізнес-відгук на ділову пропозицію?
Що ж стосується ведення бізнесу и делового етикету по відношенню до партнерів?
Хіба можна приготувати такий приголомшливий суп без використання смачною натуральною води?
Або зварити каву з дивним ароматом?