Строительство »

Внутрішній паспорт РФ: як отримати за кордоном в 2019 році

 1. перелік підстав
 2. Куди і з чим звертатися
 3. документи
 4. терміни отримання
 5. Складнощі при отриманні паспорта
 6. Підстави для відмови

Стандартна процедура оформлення посвідчення особи для закордонних поїздок передбачає наявність у заявника основного - загальногромадянського - документа. Але як бути, якщо ситуація вимагає зворотної дії, тобто отримати внутрішній паспорт РФ по закордонному паспорту РФ? Насправді така практика досить поширена, тому може бути виділена в окрему процедуру, що володіє рядом особливостей. Стандартна процедура оформлення посвідчення особи для закордонних поїздок передбачає наявність у заявника основного - загальногромадянського - документа

Можливість стати володарями російського посвідчення особи в основному отримали ті особи, які свій закордонний паспорт отримали в дипломатичному представництві України за кордоном, російському МЗС або консульстві. Найчастіше документ носить відповідну назву: «консульський» або «дипломатичний».

Право громадянина, який постійно проживає або раніше проживав за межами Росії, а тепер прибув сюди, щоб отримати посвідчення російського зразка, офіційно прописано в п. 31 Адміністративного регламенту, затвердженого наказом МВС Росії від 13 листопада 2017 р № 851. Однак в якості підстави для проведення процедури з видачі документа вказаний регламент ця обставина не закріплює. Швидше, він відносить його до розряду окремих випадків, які передбачають отримання російського внутрішнього паспорта «вперше».

Як отримати внутрішній паспорт РФ? Ось короткий список дій:

 • з'ясувати, чи є у вас підстави отримати внутрішній паспорт РФ по закордонному паспорту;
 • подати заяву;
 • підготувати необхідні папери;
 • дочекатися оформлення документа.

перелік підстав

Будь ласка, пройдіть соціологічне опитування!

Отримання паспорта РФ по закордонному паспорту РФ можливо тільки для тих осіб, які раніше перший документ жодного разу не отримували, але в силу різних обставин прибутку на російську територію і мають намір його оформити. Ситуація може скластися таким чином:

 • заявник вступив до громадянства Російської Федерації за кордоном, де йому видали закордонний паспорт РФ для в'їзду в країну і отримання загальногромадянського посвідчення особи;
 • заявник не є особою іноземної власності, але проживав довгий час за кордоном, де йому був виданий закордонний паспорт РФ на підставі вступу в російське громадянство;
 • заявник до 28 листопада 1991 року проживав на території Росії, а потім виїхав за кордон з паспортом СРСР, так і не отримавши російське посвідчення особи, але був документований закордонним паспортом РФ в російському посольстві;
 • отримання внутрішнього паспорта РФ по закордонному паспорту РФ можливо і в тому випадку, якщо заявник був громадянином Росії, але виїхав за кордон з батьками, ще не досягнувши свого 14-річчя, а тому, крім закордонного паспорта, ніякого іншого документа не мав.

Таким чином, для здійснення зазначеної процедури визначальними є дві умови: наявність російського закордонного паспорта і факт того, що загальногромадянського документа у заявника ніколи не було.

Отримання внутрішнього паспорта Росії по закордонному паспорту не є можливим, якщо у прохача є в наявності паспорт РФ (навіть з вичерпаним терміном дії) або він був, але в силу якихось причин втрачено.

Куди і з чим звертатися

Куди і з чим звертатися

Здійснити розглянуту процедуру можна тільки на російській території. Уповноваженим органом з видачі внутрішніх паспортів в Росії є Головне управління з питань міграції (ГУВМ) МВС РФ і його територіальні відділення на місцях. Подавати заяву необхідно в те відділення, яке розташоване в регіоні реєстрації заявника. Якщо такої у прохача немає, закон не виключає можливості подачі прохання за місцем фактичного перебування .

Крім того, подати заяву про надання російського паспорта можна в будь-якому багатофункціональному центрі обслуговування населення. Місце прописки і реєстрації значення не мають. Виняток становлять тільки місто Москва і Московський регіон.

документи

Отже, як отримати паспорт РФ по закордонному паспорту РФ? Для цього необхідно підготувати наступний пакет паперів:

 • Закордонне при собі посвідчення особи. Якщо надати його немає можливості, наприклад, з причин втрати, тоді подати клопотання можна на підставі будь-яких інших паперів, які можуть підтвердити необхідні відомості.

До них можна віднести:

У такій ситуації ГУВМ просто зробить запит в МЗС РФ для підтвердження факту видачі цій особі закордонних документів. При цьому втрата останнього на терміни видачі загальногромадянського посвідчення вплинути не повинна. Як варіант встановлення особи можуть бути використані свідчення.

Якщо в новий загальногромадянський документ потрібно буде поставити певні позначки, тоді пакет слід доповнити свідоцтвами про народження дітей та документом про реєстрацію або розірвання шлюбу.

Всі папери, складені іноземною мовою, підлягають переведенню , Завіреним у нотаріальному порядку.

терміни отримання

Оформлення внутрішнього паспорта РФ по закордонному паспорту не повинно зайняти більше 30 днів . Дане правило поширюється на всіх осіб, незалежно від наявності у них реєстрації в регіоні звернення. Тим більше, що реєстрація громадян на підставі закордонного документа, згідно з Адміністративним регламентом, не допускається.

Це означає, що пред'явник закордонного посвідчення особистісності не може встати на реєстраційний облік за місцем проживання, а тому не може розраховувати на виготовлення національного документа протягом 10 днів. Для підтвердження своєї особи заявник може попросити оформити йому тимчасове посвідчення, для якого потрібно принести ще одне фото.

Складнощі при отриманні паспорта

Отримання внутрішнього паспорта громадянина РФ по закордонному паспорту не виключає виникнення деяких складнощів. На те можуть бути різні причини. Наприклад, недостатня нормативна база для врегулювання даного питання або протиріччя, що містяться в чинному законодавстві.

Необхідно враховувати і недостатню професійну підготовку офіцерів міграційної служби, що призводить до їхнього небажання взагалі займатися вирішенням завдань такого порядку. У свою чергу, заявник не завжди в достатній мірі обізнаний про свої права.

У подібних ситуаціях слід пам'ятати про те, що наявність у заявника закордонного документа російського зразка вже є підставою для проведення зазначеної процедури. Його цілком достатньо, щоб встановити особу і підтвердити громадянство.

Якщо ж співробітники ГУВМ МВС запевняють вас в тому, що існує необхідність проведення різних перевірок, які можуть уповільнити процес видачі вам паспорта, майте на увазі, що ви зіткнулися з некомпетентністю офіцерів.

Підстави для відмови

Відмовити у видачі необхідного вам документа міграційна служба може тільки при відсутності:

 • закордонного паспорта (виняток становлять випадки його втрати або викрадення);
 • заяви;
 • фото;
 • квитанції про сплату мита.

Порушенням закону буде вважатися відмову через ненадання військового квитка, свідоцтв про шлюб і народження, довідки про реєстрацію. У разі виникнення подібних ситуацій необхідно звертатися до вищестоящого керівництва того відділення, в яке ви подаєте клопотання. Якщо ситуація не зміниться, тоді необхідно подати скаргу до регіонального управління ГУВМ МВС.

Але як бути, якщо ситуація вимагає зворотної дії, тобто отримати внутрішній паспорт РФ по закордонному паспорту РФ?
Як отримати внутрішній паспорт РФ?