Строительство »

Внутрішнє оздоблення будинку з клеєного бруса

  1. Особливості внутрішньої обробки будинку з бруса
  2. Матеріали для оздоблення всередині будинку з бруса

Термін внутрішня обробка включає в себе комплекс робіт з прокладання комунікацій, які забезпечують тепло-, електро-, водопостачання, пристрій каналізації і т

Термін внутрішня обробка включає в себе комплекс робіт з прокладання комунікацій, які забезпечують тепло-, електро-, водопостачання, пристрій каналізації і т.д. Крім того, внутрішнє оздоблення має на увазі створення інтер'єру. Внутрішня обробка в будинках з бруса має ряд особливостей.

Особливості внутрішньої обробки будинку з бруса

В принципі для внутрішньої обробки будинків з бруса застосовуються ті ж матеріали, що і для обробки, наприклад, цегляного будинку. Але дерево має ряд особливостей, які потрібно враховувати при виконанні оздоблювальних робіт:

  • будинки з бруса відрізняються значною усадкою, яка може тривати протягом 5-6 років після завершення будівництва.

будинки з бруса відрізняються значною усадкою, яка може тривати протягом 5-6 років після завершення будівництва

Усадка пов'язана з тим, що брус висихає і трохи зменшується в об'ємі, крім того, через дії постійного навантаження зменшуються і зазори між окремими брусами. В результаті цього до кінця 5-6 роки експлуатації висота поверху цілком може зменшитися на 2-3 см. Така деформація може згубно позначитися на зовнішньому вигляді стіни (можуть виникнути тріщини в штукатурці, плитка може частково відвалитися або растрескаться).

Така деформація може згубно позначитися на зовнішньому вигляді стіни (можуть виникнути тріщини в штукатурці, плитка може частково відвалитися або растрескаться)

Використання клеєного бруса частково вирішує цю проблему. В такому випадку усадка будинку завершується вже до кінця року після експлуатації.

  • ще однією особливістю будинків з бруса є те, що деревина, в порівнянні з іншими будівельними матеріалами, особливо сильно реагує на зміну вологості. Але зміни висоти поверху з цієї причини незначні і рідко перевищують 1% від його висоти.

Матеріали для оздоблення всередині будинку з бруса

Дерево само по собі є відмінним оздоблювальним матеріалом, тому, якщо поверхня стін всередині не має явних вад, то цілком можна залишити стіни і без додаткової обробки. Досить буде лише просочити дерево відповідним складом для додання йому необхідного відтінку.

Але дерев'яні стіни не завжди відповідають запитам власника, варіантів обробки стін в такому разі існує маса варіантів обробки.

Незалежно від обраного способу обробки дерево необхідно просочити антипіретиком і антисептиком. В іншому випадку дерев'яні елементи швидко прийдуть в непридатність.

Спосіб обробки залежить від віку будинку і призначення приміщення. Так, для будинків, вік яких перевищує 5-6 років, будь-які обмеження відсутні. Для будинків, усадка яких ще не завершилася, не рекомендується використовувати малодеформатівние оздоблювальні матеріали, наприклад, плитку.

У загальному випадку можливі такі варіанти обробки будинку з бруса всередині:

  1. Фарбування. Перевагою фарбування стін можна назвати те, що шар фарби буде служити додатковим захисним шаром для деревини.

Перевагою фарбування стін можна назвати те, що шар фарби буде служити додатковим захисним шаром для деревини

  1. Можна просто обштукатурити будинок всередині. У цьому випадку особливу увагу слід приділити гідроізоляції дерев'яних поверхностей.Штукатурочние роботи не рекомендується починати раніше ніж через рік після закінчення будівництва.

Штукатурочние роботи не рекомендується починати раніше ніж через рік після закінчення будівництва

  1. Оздоблення блок-хаусом або вагонкою. Цей варіант використовується в тому випадку, коли стіни всередині мають непривабливий зовнішній вигляд, але власник хоче зберегти усередині будинку дерев'яні поверхні. Цей спосіб обробки рекомендується застосовувати тільки після усадки будинку. Спочатку необхідно створити каркас, який дещо зменшить корисну площу кімнати.

Спочатку необхідно створити каркас, який дещо зменшить корисну площу кімнати

  1. Тонування деревини. Для цього деревину потрібно лише очистити від пилу і просочити складом для того, щоб отримати необхідний відтінок.
  1. Оздоблення гіпсокартоном. Мабуть, універсальний варіант для внутрішньої обробки будинку з бруса. Потім, після шпаклівки, на гіпсокартон можна наклеїти шпалери, пофарбувати. На гіпсокартон навіть можна класти плитку. Для обробки приміщення з підвищеною вологістю також найчастіше використовується гіпсокартон, для цього рекомендується використовувати вологостійкий вид гіпсокартону (листи зеленуватого відтінку).

Для обробки приміщення з підвищеною вологістю також найчастіше використовується гіпсокартон, для цього рекомендується використовувати вологостійкий вид гіпсокартону (листи зеленуватого відтінку)

Важливою перевагою обробки будинку з бруса гіпсокартоном можна назвати простоту прокладки комунікацій. Провід й труби можна провести в просторі між поверхнею стіни і листами гіпсокартону. Недоліком такого способу обробки можна назвати деяку втрату корисної площі.

Недоліком такого способу обробки можна назвати деяку втрату корисної площі

Обробку гіпсокартоном можна поєднати з утепленням стін.

При обробці стелі досить часто стельові балки не маскують, а виступають в ролі елементу інтер'єру. Що ж стосується обробки стелі традиційними способами, наприклад, виконання штукатурки, то в перші 5-6 років це робити не рекомендується. Справа в тому, що усадка будинку викликає перерозподіл зусиль в стельових балках. Компромісним варіантом може стати обробка стелі гіпсокартоном або пристрій натяжної стелі.

Окремо варто згадати про герметизації, ці роботи також можна віднести до внутрішнього оздоблення будинку з бруса. Звичайно, будинок повинен «дихати», ось тільки циркуляція повітря повинна відбуватися через вентиляцію, а не через природні щілини і зазори між дошками і брусами. У минулому для герметизації стиків між колодами використовувалася клоччя або мох.

На зміну традиційним способам герметизації (забивання щілин мохом або клоччям) прийшли нові матеріали - спеціальні герметики. Незважаючи на високу еластичність, вони забезпечують 100% -ву герметичність і можуть виступати як елемент інтер'єру.

Значні деформації стін вимагають уваги при установці дверей і вікон. Для того, щоб бруси не розчавили раму або дверну коробку влаштовуються так звані окосячкі на відстані до 15 см від колод. При оздоблювальних роботах простір між ними і колодами потрібно заповнювати еластичними матеріалами, інакше при деформації бруси просто розчавлять дверну коробку або віконну раму.

В принципі, внутрішнє оздоблення будинку з бруса не сильно відрізняється від обробки будинку з інших матеріалів, наприклад, цегли або бетону. Потрібно лише враховувати підвищену осідання будинку і сприйнятливість деревини до вологи.

Потрібно лише враховувати підвищену осідання будинку і сприйнятливість деревини до вологи

Відео - Оформлення дерев'яного будинку всередині блакиттю на водній основі