Строительство »

Зони дозволеного будівництва поруч з аеропортами завдадуть на схему

Фото: ІТАР-ТАСС

Московська влада до кінця 2014 року розроблять схему зонування приаеродромній території, тобто визначать, що можна будувати в радіусі 30 км від аеропортів "Внуково" і "Остафьево", розповіли M24.ru в департаменті розвитку нових територій. Глава відомства Володимир Жідкін пояснив M24.ru, що дозволені види будівництва будуть визначені в залежності від близькості до аеропорту. У прес-службі відомства додали, що забудовники, які підготують проекти планування, що не відповідають схемам, не зможуть пройти Містобудівне-земельну комісію (ДЗК) і отримати дозвіл на будівництво.

"У повітряних гаваней є певна межа впливу на забудову, наприклад, при шумі в 75 децибел можна будувати нежитлові комерційні об'єкти, склади, логістичні центри, рекреаційні зони, офісні будівлі", - сказав Володимир Жідкін. За його словами, для будівництва в санітарній зоні - 30 км від аеропорту, необхідні додаткові виміри шумів, узгодження керівництва аеропорту, а також Росспоживнагляду.

"Ми розробимо територіальні схеми Тіна, в рамках яких буде вказано, де в Приаеродромна зонах можна вести будівництво. Це залежить від глісади - траєкторії польоту літака, через яку він знижується перед посадкою. В деяких випадках будувати можна і ближче, якщо зробити шумоізоляцію", - сказав Жідкін. Відзначимо, що згідно з СанПіН, рівень шуму в житлових кімнатах не повинен перевищувати 55 децибел.

Як пояснив M24.ru радник керівника департаменту розвитку нових територій Валерій Зубахін, територіальні схеми Тіна затвердять до кінця 2014 року. Він підкреслив, що після цього процедура узгодження будівництва для забудовника стане набагато зрозуміліше і прозоріше. "Забудовник побачить на схемах дозволені типи будівель і вибере собі майданчик", - сказав Зубахін.

Нагадаємо , В районі Остафьево планується зведення великого агропромислового комплексу.

Відзначимо, що девелопери, які працюють на приаеродромній території, і сьогодні повинні погоджувати будівництво з керівництвом аеропортів. За порушення цієї норми забудовникам загрожує штраф до 300 тисяч рублів, пояснив адвокат Олег Сухов. Незважаючи на це, половина девелоперів починає будівництво без дозволу. Ціни на квартири, розташовані на приаеродромній території, набагато нижчі за середньоринкові. Так, наприклад, двокімнатну квартиру в триповерховому пентхаусі в двох кілометрах від "Внуково" (16 км від Москви) можна купити приблизно за 5 млн рублів. Для порівняння, аналогічна квартира, в 15-16 км від Москви, на Ленінградському шосе стоїть вже близько 10 млн рублів.

Як пояснив директор Центру екологічної безпеки цивільної авіації Олександр Корольков, плани внести зонування приаеродромній території в терсхеми Тіна дозволять посилити вплив керівництва аеропортів на забудову прилеглих земель. "Зараз багато забудовників або не знають, або не хочуть узгоджувати свої споруди з начальником аеропорту, про це свідчить те, скільки житлових будинків в цій зоні. Хоча на відстані 5-10 км від повітряної гавані рівень шуму становить приблизно 75 децибел", - зазначив Корольков. За його словами, до серйозних наслідків для здоров'я таке сусідство може і не привести, але постійний шум викликає стрес і роздратування, яке буде накопичуватися у мешканців будинку.

Аеропорти намагаються впливати на нелегальних забудовників, сказала М24.ru прес-секретар "Внуково" Олена Крилова. "Але аеропорт не може їх штрафувати, хоча ми періодично складаємо списки і відправляємо їх в Росавіації. Переліки ми формуємо за скаргами жителів на шум, але, з іншого боку, москвичі самі купують квартири в такій близькості від аеропорту", - пояснила Крилова.

Як пояснив офіційний представник Росавіації Сергій Ізвольський, всі скарги від аеропортів відомство направляє в транспортну прокуратуру. Тим часом на розгляді в уряді РФ зараз перебувають поправки до Повітряного кодексу, що вимагають від девелоперів узгодження будівництва на приаеродромній території не тільки з керівництвом аеропортів, а й з Росавіації. "Ми чекаємо прийняття законопроекту, вся база для контролю є", - зазначив Извольский.

За словами адвоката Сухова, велика частина незаконних будівництв на приаеродромній території легалізується. "Розрахунок інвестора, який діє без узгодження, простий - почати будівництво, а потім як-небудь її узаконити, - пояснив він. - У свою чергу, тільки 50% покупців житла перевіряють всі документи девелопера, в основному, їх цікавить тільки план квартир, будинки і терміни будівництва ". Адвокат зазначив, що прокуратура, зацікавившись незаконними спорудами, може домогтися їх знесення, але, в основному, девелопери все-таки легалізують свої будинки. "Мешканці будинків, що купили гучну квартиру, всі претензії можуть пред'являти тільки до забудовника", - уклав Сухов.

За словами генерального директора "МІЕЛЬ-Новобудови" Софії Лебедєвої, в районі аеропорту "Внуково" знаходяться житлові комплекси "Спортивний квартал" (12 км від аеропорту "Внуково"), "Зелена Москва-2" (близько 10 км), "Передєлкіно Блажен "(13 км)," Сосни "(23 км), екопарк" Горчакова "(16 км). "Зрозуміло, що в столиці територія в 30 км не може бути звільнена від забудови, враховуючи, що, наприклад," Внуково "знаходиться в 10 км від Москви. Однак існує так звана зона шумового впливу - радіус 5 км від аеропорту, яку необхідно витримувати для забезпечення комфортного проживання ", - сказала Лебедєва.

Марина Курганська