Строительство »

Інтерв'ю: 8 питань чолі «Аероекспрес»

  1. Коли будуть нічні рейси?
  2. Чому двоповерхові поїзди з'являться лише в 2015 році?
  3. Чому поїзди ходять повільно і з такими перервами?
  4. Які будуть нові способи оплати?
  5. Чи буде підвищення цін?
  6. Коли буде прямої трансфер між аеропортами?
  7. Що з терміналом в Домодєдово?
  8. Чому немає зупинки на Савеловський вокзалі?

Коли будуть нічні рейси?

Якщо подивитися на останні поїзди, які йдуть близько години ночі, то вони практично порожні. Але останнім часом дійсно багато рейсів прибуває або відлітає вночі, проблема стає більш гострою, і до нас уже надійшли звернення. Хоча заявок від самих аеропортів особливо не було. Тут є ряд складнощів. Залізничну інфраструктуру треба ремонтувати, а в нічний час зазвичай йдуть огляди, роботи. І потім це колії загального користування, і, крім нас, є інші поїзди: і далекого прямування, і вантажні, і приміські електрички. Всі вони в розкладі, це жорстко відслідковується, адже інтервал руху - декілька хвилин. Але ми будемо дивитися, як можна раз на годину-півтора вночі пустити. Я думаю, повна ясність буде протягом місяця. Може, щось з'явиться до літнього розкладу, до відпусток, якщо буде велика кількість рейсів, чартерів.

Може, щось з'явиться до літнього розкладу, до відпусток, якщо буде велика кількість рейсів, чартерів

Чому двоповерхові поїзди з'являться
лише в 2015 році?

Раніше не можна. Це поїзди іноземного виробництва, швейцарської компанії Stadler, і їх готових немає. Ті двоповерхові поїзди, які виробляються для Європи, більш вузькі, тому розроблятися буде новий поїзд з широким кузовом, хоча і на основі європейського. Відповідно, це рік-півтора. І необхідно якийсь час на сертифікацію. Ми розраховуємо отримати перший поїзд в жовтні 2014 року, і після сертифікації почнуться поставки основних складів. При цьому саму інфраструктуру в Москві змінювати не треба: поїзди з низькою підлогою, висота у них абсолютно така ж. Якби нам довелося міняти, це була б будівництво століття - мости, переїзди, шосе і так далі.

Якби нам довелося міняти, це була б будівництво століття - мости, переїзди, шосе і так далі

Чому поїзди ходять повільно і з такими перервами?

Звичайно, нас не влаштовує середня швидкість в 60 км / год. Але та інфраструктура, яка перейшла з радянських часів, не скрізь пристосована для швидкісного руху. Це найсильніше стримує. Зараз за підтримки «РЖД» і уряду Москви ведеться серйозна робота - я думаю, десь до 2017-2018 року ситуація зміниться. Раніше, на жаль, ніяк. Треба побудувати шляхи, в тому числі мости - це гігантські кошти.

Є світові приклади зразкового руху, наприклад в Норвегії. Там поїзд йде з інтервалом 15 хвилин і зі швидкістю 160 км / год. І за статистикою, 40% пасажирів користуються цим експресом - це світовий рекорд. Ми цього хочемо і робимо все, щоб процес просувати. На жаль, зараз у нас графік в 30 хвилин в Домодєдово і Шереметьєво, і поки ми не можемо навіть 20 хвилин зробити, хоча це вже необхідно. У Внуково у нас раз на годину за розкладом, хоча «РЖД» змогли виділити нитки графіків, ми вже три пари ввели додаткових рейсів, сподіваємося, буде чотири.

У Внуково у нас раз на годину за розкладом, хоча «РЖД» змогли виділити нитки графіків, ми вже три пари ввели додаткових рейсів, сподіваємося, буде чотири

Які будуть нові способи оплати?

Зараз ми підключили безконтактні платежі з картами Visa, а з Mastercard ми вже кілька років так працюємо - це дозволяє купити квиток за кілька секунд. Також буде мати великий сенс NFC-технологія, коли мобільний телефон стає як банківська карта: коли ви докладаєте телефон до турнікета, відбувається оплата. Ми це зробили ще років зо два тому, протестували, тепер чекаємо необхідні зміни законодавства - цього вимагають мобільні оператори. Також ми розраховуємо підключити «Аероекспрес» до нового квитку «Трійка». Думаю, до осені це буде зроблено.

Думаю, до осені це буде зроблено

Чи буде підвищення цін?

У бізнес-клас ми були змушені підняти ціну з 700 до 900 рублів, тому що вже фізично там не вистачало місця, у нас не було іншого шляху. Ми теж повинні думати про свою прибутковості, так як у нас інвестиції гігантські. Що стосується ціни в стандарт-класі, колись ми змушені будемо підвищити і її, ми не робили цього вже близько двох років. Але найближчим часом не підвищимо. Поки ми це навіть не обговорюємо.

Поки ми це навіть не обговорюємо

Коли буде прямої трансфер
між аеропортами?

Наскільки я пам'ятаю цифри, всього 2-3% пасажирів, які прилітають, припустимо, в Домодєдово, відлітають далі в Європу або Америку через Шереметьєво. У кожному аеропорту є базова компанія, яка туди підвозить пасажирів, і є альянси. Будувати прямий трансфер, на мій погляд, м'яко кажучи, нераціональний підхід - вкласти сотні мільярдів рублів, щоб з'єднати аеропорти. Це економічно невигідно. Я сумніваюся, що держава виділить гроші, в результаті будуть ходити порожні потяги. Якби аеропорт Шереметьєво був міжнародним, а Внуково, наприклад, внутрішнім, то необхідність була б. Зараз пасажири можуть з будь-якого аеропорту зробити стиковку і полетіти.

Що з терміналом в Домодєдово?

Ми підходимо до завершальної стадії фінальних проектних робіт і погоджень, сподіваємося найближчим часом - мова йде про тижні - приступити до будівництва терміналу. Нас ніяк не влаштовує те, що зараз знаходиться в аеропорту Домодєдово. Це відкрита станція, постійна будівництво. Ми хочемо Домодєдовському напрямок, яке у нас саме завантажене, підняти на інший рівень. Крім цього, закінчується реконструкція на Павелецькому вокзалі, там теж буде великий сучасний термінал. До речі, на Білоруському вокзалі теж будуть роботи - сподіваюся, до середини літа ми зможемо його збільшити. Хоча це пам'ятник архітектури та його не можна просто розламати. Але буде ще зал додатковий, зможемо розширити чуть-чуть.

Але буде ще зал додатковий, зможемо розширити чуть-чуть

Чому немає зупинки
на Савеловський вокзалі?

У нас була раніше зупинка на Савеловський вокзалі, але, на жаль, сьогодні навіть можливості такої немає, в силу обмеження інфраструктури: нам додали додаткові рейси, ми їздимо з Білоруського вокзалу і фізично навіть на одну хвилину зупинитися не можемо. Графік руху інших поїздів дуже щільний. На жаль, проблема саме в цьому *.

* Повну версію інтерв'ю можна послухати тут .

Фотографії: прес-служба «Аероекспрес», aeroexpress.ru

Коли будуть нічні рейси?
Чому двоповерхові поїзди з'являться лише в 2015 році?
Чому поїзди ходять повільно і з такими перервами?
Які будуть нові способи оплати?
Чи буде підвищення цін?
Коли буде прямої трансфер між аеропортами?
Що з терміналом в Домодєдово?
Чому немає зупинки на Савеловський вокзалі?
Коли будуть нічні рейси?
Чому двоповерхові поїзди з'являться лише в 2015 році?