Строительство »

Дублери Внуковского шосе побудують в 2018 році

Фото: m24.ru/Михаил Сипко

У Москві готуються побудувати дублер Внуковского шосе. Будівельні роботи заплановані на 2017-2018 роки. Про це m24.ru розповіли в прес-службі Моськомархитектури. Нова дорога пройде від Мінського шосе до Борівського шосе вздовж залізничних шляхів.

Проектом передбачається, що магістраль почнеться від району платформи станції "Внуково", потім перша частина в районі Мічурінського ставка поверне до Боровському шосе, а друга пройде через мікрорайон Передєлкіно. Територія проектування розташована на відстані 7-10 км від МКАД.

Як випливає з проекту, довжина першої ділянки дороги складе 2,25 км, а другого 6,6 км. На обох частинах магістралі буде чотирьохсмугова дорога по дві смуги в кожному напрямку. Вони будуть облаштовані тротуарами і велосипедними доріжками.

Після закінчення будівництва по дорогах пустять громадський транспорт, в тому числі і трамваї. У районах примикання магістралі до Боровському шосе передбачається будівництво шляхопроводів і розв'язок.

Фото: m24.ru

У прес-службі пояснили, що перший етап будівництва планується за рахунок коштів бюджету міста Москви відповідно до адресної інвестиційної програми. "Магістраль пройде від Київського напрямку залізниці (в районі села Внуково) уздовж південного кордону смуги відведення Київського напрямку залізниці повз зупинкового пункту Мичуринец до підходу до Борівського шосе", - пояснили у відомстві.

У проекті зазначається, що в даний час територія Внуковского поселення інтенсивно розвивається, ведеться будівництво Солнцевський лінії метрополітену та транспортної розв'язки Внуковского і Мінського шосе, відповідно незабаром збільшаться транспортні потоки по існуючій вулично-дорожньої мережі, в тому числі по Боровському, внуковського і Київському шосе.

Після будівництва "дублера" Внуковского шосе автомобілісти, що прямують до Мінського шосе або до платформи "Внуково", зможуть не доїжджати до Внуковского шосе, таким чином розвантаживши його від потоку машин.

Будівництво дублюючої дороги Внуковского шосе планується на продовженні магістралі Солнцево - Бутово - Чільне, яка стане дублером МКАД і з'єднає між собою два райони столиці і підмосковне місто Чільне. У серпні цього року влада оголосили конкурс на будівництво нової ділянки дороги Солнцево - Бутово - Чільне: від Київського шосе до Калузького шосе. На трасі з'являться три транспортні розв'язки. Підряднику також належить побудувати 9 шляхопроводів, три тунелю (під Київським шосе, з'їзд до ТПУ "Саларьево", з'їзд з основного ходу на проектоване Калуське шосе) і три підземних пішохідних переходи. Уздовж дороги встановлять 12 шумозахисних екранів. Всю трасу повинні закінчити до 2017 році . Всього в найближчі три роки в Троїцькому та Новомосковському округах планується побудувати понад 120 кілометрів доріг.


Екс-глава НДВП Генплану Москви і головний архітектор Калуги Сергій Ткаченко каже, що будівництво дублюючої дороги Внуковского шосе планувалося досить давно. "Будівництво поперечних доріг між шосе допомагає значно більше, ніж просте розширення вильотну магістралей. Раніше були проблеми в домовленостях з областю по частині будівництва, зараз же ця територія входить в Москву", - пояснив він.

За його словами, в районі Внуковского поселення йдуть бурхливі житлове будівництво, тому потрібно розширювати вулично-дорожню мережу. "Зазвичай ми будуємо будинки і квартали, а потім дивуємося, чому доріг не вистачає, тому дуже важливо будівництво нових доріг до запланованого розвитку районів", - упевнений співрозмовник m24.ru.

Ткаченко додав, що будь-яка нова дорога - це позитивне явище в розвитку міста. "Після будівництва дороги, біля неї з'являються нові споруди, будинки завдяки зацікавленості бізнесу, - зазначив експерт. - Навіть невеликі дороги мають величезне значення, вони пожвавлюють територію і дають можливість розвиватися далі".

Посилання по темі

Директор Інституту економіки транспорту і транспортної політики Вищої школи економіки Михайло Блінкін розповів, що вже зараз "кут" між Боровським і Мінським шосе сильно перевантажений. "На цьому" п'ятачку "відбувається активне будівництво житлових будинків, не кажучи вже про звичайний потоці обивателів, які їдуть в аеропорт", - підкреслив експерт.

Блинкин додав, що головним питанням при будівництві нових доріг в Тіна залишається узгодження з жителями навколишніх районів. "Якщо вдалося все затвердити і провести узгодження з жителями, то в будівництві не буде проблем", - уклав він.

Нагадаємо, московська влада вирішили не розширювати внуковського шосе з двох до чотирьох смуг на прохання місцевих жителів. Жителі пояснили, що через розширення дороги збільшиться транспортний потік, що призведе до погіршення екологічної обстановки, а також підвищенню рівня шуму.