Строительство »

Як будують метро для жителів районів Солнцево і Ново-Передєлкіно

  1. Як виглядає будмайданчик майбутньої станції
  2. "Борівське шосе"
  3. "Новопеределкіно"
  4. "Рассказовка"

Робочі на будмайданчику станції "Борівське шосе". Фото: m24.ru/Андрей Перечіцкій

У столичному метрополітені зараз 200 станцій. Підземка продовжує розширюватися, роблячи цей вид транспорту доступним все більшій кількості жителів столиці і найближчого Підмосков'я. Кореспондент m24.ru подивився, як будують метро для жителів районів Ново-Передєлкіно та Солнцево.

Жителі Ново-Передєлкіно як і жителі сусіднього Солнцева з чекають появи станцій у себе в районах багато років. Тепер залишилося почекати зовсім трохи, і для багатьох з них шлях до роботи або просто до центру Москви значно скоротиться. Станції "Борівське Шосе", "Новопеределкіно" і "Рассказовка" планують відкрити вже восени майбутнього року, робота на всіх трьох об'єктах кипить.

Як виглядає будмайданчик майбутньої станції

Тут все залежить від типу будівництва - станції і тунелі можуть будувати відкритим або закритим способом.

Відкритим способом будують неглибокі станції. Викопується котлован, в ньому зводяться всі конструкції станції, зверху робиться звід, після чого побудовану станцію засипають ґрунтом, на поверхні залишаються вентиляційні кіоски і, звичайно ж, вестибюлі або вхідні павільйони.

Глибші станції будують закритим способом. Котловану в даному випадку немає, а вся робота ведеться через шахтні комплекси, через них же піднімається на поверхню грунт, вийнятий під час будівельних робіт.

Тунелі в більшості випадків будуються закритим способом за допомогою тунелепрохідницького механізованого комплексу (щита).

Роботу ТПМК можна дуже умовно і віддалено порівняти з діяльністю хробака, прогризають хід у землі або в яблуці. Є байка про те, що винахідник прохідницького щита Марк Брюнель саме з черв'яка і почерпнув ідею. Наскільки це правда, сказати не можна.

Всі три станції, про які зараз йде мова, будуються відкритим способом. Дрібне закладення і відкритий спосіб будівництва дешевше з точки зору витрат на будівництво, проте не завжди є можливість побудувати станцію так. Через перебування під землею різних комунікацій та інших об'єктів, будівництво відкритим способом може бути або неможливо, або невигідно через необхідної перекладки.

Для майбутніх запроектованих ліній метрополітену залишають так звані технічні зони. У техзоне заборонено капітальне будівництво і є обмеження з прокладання комунікацій. Якщо техзону з яких-небудь причин залишити не вдалося, або проект трасування лінії змінений, залишається можливість пройти глибоким заляганням.

"Борівське шосе"

Станція розташується на перетині однойменного шосе і Прирічній вулиці (зараз через будівництво вулиця перетинається тільки з дублером Боровського шосе)

Перегін від станції "Борівське шосе" в напрямку центру. Фото: m24.ru/Андрей Перечіцкій

Вже є платформа, змонтовані колони, не так давно вийшов тунелепрохідницький комплекс з боку станції "Новопеределкіно", таким чином завершилася прокладка перегінного тунелю. Тунелі в сторону центру вже прокладені, в них ведуться оздоблювальні роботи.

"Новопеределкіно"

Будівельники на станції Новопеределкіно працюють по суті на дорозі, так як станція розташовується під Боровським шосе, а автомобільний потік об'їжджає будівництво за тимчасовою схемою руху. Тут також скоро чекають приходу щита і завершення проходки другого тунелю з боку "Рассказовкі". Але і без цього роботи на платформі ще досить.

Робочі на будмайданчику станції "Новопеределкіно". Фото: m24.ru/Андрей Перечіцкій

Раніше станцію хотіли назвати "шолоховського", але було вирішено все ж дати станції назву по району, в якому вона знаходиться.

"Рассказовка"

Будмайданчик "Рассказовкі" вражає своєю площею і незвичній для будівництва чистотою - тут все акуратно, бруду мінімум (незважаючи на не найчистіший рід діяльності). Станція знаходиться в стороні від шосе, тому будівельники не так обмежені в просторі, як їх колеги на сусідній "Новопеределкіно".

Також з відкриттям "Рассказовкі" метро стане ближче до Тіна і аеропорту Внуково.

Фотогалерея

Військові Індії під час ракетного випробування знищили космічний супутник, який знаходився на низькій навколоземній орбіті, оголосив в зверненні до нації прем'єр-міністр країни Нарендра Моді. 1 з 3


Значна частина платформи і колони на ній вже збудовані, на частини станції вже проведена зворотна засипка - повернення вийнятої з котловану землі поверх побудованого об'єкта.

За станцією будуть перебувати оборотні тупики для поїздів. Акуратність будівельників на цьому об'єкті помітна і тут. У зоні майбутніх тупиків лампи тимчасового робочого освітлення прибрані в плафони. Начебто дрібниця - але зробили.

Незважаючи на те, що всі три станції перебувають на різних рівнях готовності, будівельники на всіх трьох об'єктах впевнені - до терміну все побудують.

Очікуваний пасажиропотік на станції "Борівське шосе" в ранкові та вечірні години пік - 7 тисяч осіб на годину, Новопеределкіно в години пік буде обслуговувати до 12 тисяч, Рассказовка - понад 9 тисяч з прогнозом на збільшення

Будівництво цієї ділянки вийшла дійсно міжнаціональної. Борівське шосе будують фахівці з Мінскметростроя, а будівництво Рассказовкі веде київська компанія "Інтербудтоннель".

На даний момент в московському метро 200 станцій, довжина ліній більше 333 кілометрів, в 2015 році столичній підземці виповнилося 80 років. 200-й стала станція "Саларьево", відкрита 15 лютого 2016 року.


Андрій Перечіцкій

сюжет: метро 2020