Строительство »

Що робити для того, щоб забрати дитину з неблагополучної сім'ї

Неблагополучні батьки. Бабусі це потрібно ще довести.

Фото: PA Images / TASS

"Хочу оформити опіку над онукою. Батьки неблагополучні, але згоди на такий крок не дають. Все ускладнюється тим, що у них бувають" просвіти ", коли вони перетворюються в зразкових. Як забрати дитину?" - Катерина Львова, Київська область.

Відповідає Ольга Бондар, адвокат АБ "Ольга Бондар та Партнери":

У вашому питанні для повної відповіді не вистачає деталей. Скільки років внучці? Починаючи з 10 років, повинні враховувати думку дитини, а з 14 він сам вирішує, з ким буде жити. Відвідує чи дівчинка дитячий заклад? Чи працюють батьки? Чи була фіксація нетверезого або аморального способу життя? Чи були заяви в службу захисту дітей чи ні? Якщо заяв не було, почніть з них, щоб батьків поставили на облік. Налагодьте контакт зі школою / дитячим садом, дільничним педіатром, інспектором служби захисту дітей, будьте в курсі всіх подій. Знайте, коли у дитини свята, коли він хворіє. Дитячий заклад (мається на увазі школа / дитячий сад) теж мають право звернутися в службу захисту дітей із заявою про неналежному догляді за дитиною.

Фіксуйте неадекватна поведінка батька чи матері усіма можливими способами (поліція, акти керуючої компанії (жек), сусіди і т. П.). Пишіть заяву в службу захисту дітей і прикладайте копії всіх цих документів.

Якщо знаєте, що батьки увійшли в складну стадію життя, викличте інспектора для проходження огляду - особливо, якщо у вас є свої ключі від їх квартири і це буде несподівано. Після цього недбайливих батьків викличуть на комісію в службу захисту дітей. І вам доведеться доводити, що ця поведінка було систематичним і загрожує життю дитини. Вкажіть, що ви не заперечуєте проти спілкування дочки з батьками, але на період реабілітації для неї безпечніше жити з вами. Список необхідних документів для комісії можете взяти в службі. Однак врахуйте, ваша дочка / син можуть оскаржити рішення комісії в суді.

Нагадаємо, нещодавно ми писали про процедуру усиновлення в Україні і про те, як відбувається "форматування" дитини в сім'ї і чому діти просяться назад в дитбудинок .

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

джерело: сьогодні Як забрати дитину?
Скільки років внучці?
Відвідує чи дівчинка дитячий заклад?
Чи працюють батьки?
Чи була фіксація нетверезого або аморального способу життя?
Чи були заяви в службу захисту дітей чи ні?