Строительство »

У центрі уваги - пайовики

Помічник повпреда Володимир Писін пообіцяв тримати руку на пульсі "Росії"

Помічник повпреда Володимир Писін пообіцяв тримати руку на пульсі Росії

На території мікрорайону «Золоті ключі» він зустрівся з пайовиками «Росії». Позицію влади вислухав і кореспондент «АП».

Біля незавершеною будівництва благовещенци зібралися задовго до приїзду посадових осіб. Припарковані автомобілі тягнулися далеко по обидва боки проїжджої частини. У надії отримати відповіді на питання, що накопичилися, люди не розходилися. І, як виявилося, не дарма.

Володимир Писін в далекосхідному полпредстве курирує тему пайового будівництва, тому, як то кажуть, «в темі». З перших же хвилин він озвучив думку влади: ситуація запущена, але не безвихідна.

- У Амурську область я приїхав, щоб знайти шляхи вирішення цієї проблеми. Захистити права наших громадян і вийти з цієї ситуації з найменшими втратами - перше доручення повпреда. Але це не означає, що все вирішиться за один день, - пояснив зневіреним людям Володимир Леонідович. - Проте сьогодні в регіональному уряді пройшла нарада, і визначені конкретні кроки по виходу із ситуації. Необхідно на сьогодні запустити механізм: змусити забудовників знайти гроші - не державні, немає. Адже ні федеральний бюджет, ні регіональний не дадуть грошей на завершення будівництва - це треба чітко розуміти. У конкретному випадку кошти на добудову повинен знайти Корнєєв. Якщо фірма не вживе заходів до завершення будівництва, відповідно, будуть прийняті жорсткі заходи аж до кримінальної відповідальності.

Треба відзначити, що зустріч пройшла на емоціях: як зазвичай, коли свою правду намагаються відстояти, так скажемо, пересічні громадяни. Адже, як відомо, «квартирне питання» в Росії найболючіше.

- Необхідно посилювати закони по відношенню до забудовників, які не виконують свої зобов'язання перед людьми, - висловилася одна з учасниць зустрічі, дольщіца третього літера «Золотих ключів» Олена Щетиніна. - І у нас є пропозиції з цього приводу. Може бути, тоді в нашій країні не буде ошуканих пайовиків ?!

- Ошукані будуть завжди, тому що люди у нас дуже довірливі, - парирував помічник повпреда. - «Росія» почала валитися в 2007 році, весь Благовєщенськ знав про це, все знали, але все одно йшли в фірму.

І все ж, додав чиновник, він готовий розглянути конкретні пропозиції благовещенцев щодо зміни законодавства про пайове будівництво.

Володимир Писін стійко витримав «атаку» пайовиків, відповівши на всі їхні запитання. Помітив тільки після півгодинної бесіди:

- Холодно у вас. Давайте розходитися, а то я в Якутії замерз, а тепер ще й у вас.

Завершив зустріч помічник повпреда коментарем для кореспондента «АП»:

- Ситуація на ринку пайового будівництва найбільш складна у вас, в Амурській області. Але шляхи вирішення проблеми є, вони визначені. Сьогодні ми зустрілися з забудовниками, обговорили, поставили конкретні терміни. Будинок, будівництво якого веде регіональне відділення Союзу МЖК Росії, повинні здати у вересні. По об'єктах, які не підключеним до тепла і на які не отримано дозволу на введення, питання вирішиться в березні. По інших житлових будинків підготуємо графіки і будемо щільно працювати. Це не останній мій приїзд в Амурську область.

До речі

Вчора помічник повноважного представника президента в ДФО взяв участь в ще одному нараді, присвяченій «квартирного питання». На цей раз в амурском уряді обговорили проблему із забезпеченням житлом ветеранів Великої Вітчизняної війни.

Олег Кожемяко: «поблажливості не буде»

До забудовникам, які порушують права громадян, ніяких поблажливості не буде, заявив в понеділок на розширеній нараді в обласному уряді губернатор Олег Кожемяко. Непроста ситуація на амурском ринку пайового будівництва знаходиться під пильною увагою влади.

- Необхідно дуже жорстко підходити до таких керівників, які порушують права громадян, що беруть участь в пайовому будівництві, - заявив Олег Кожемяко. - Я сам буду клопотати перед усіма органами нагляду з цього питання. Ніяких поблажливості тут не буде.

Робочій групі, сформованій в амурском уряді, глава області доручив розробити проекти рішення по кожному проблемному будинку.

Зробити так, щоб забудовник не зміг залучити гроші громадян до отримання дозволу на будівництво, належить Мінбуду та правоохоронним органам.

Прокуратура і УВС проконтролюють процедури банкрутства і фінансового оздоровлення фірм-забудовників, з тим, щоб не допустити задоволення вимог кредиторів на шкоду інтересам пайовиків.

У Приамур'ї 12 проблемних об'єктів пайового будівництва. Сама неблагополучна ситуація склалася з 10 житловими будинками ТОВ «Росія», лише один з яких близький до здачі.

Фірма «Росія» уклала договори пайової будівництва з 848 амурчанамі і будує 914 квартир. В цілому пайовики заплатили організації 1,050 млрд. Рублів. З цих грошей на будівництво пішли лише 400 млн., Ще 600 млн. На добудову фірма планує взяти кредит. Зараз оформленням банківської позики під заставу ТРЦ «Острова» в Москві займається глава «Росії» Михайло Корнєєв. За його словами, гроші будуть у компанії після свят. Як повідомляє прес-служба області, якщо забудовник отримає кредит, відстежувати проходження коштів будуть в амурском уряді. В іншому випадку компанію чекає процедура банкрутства. У «Росії» є також серйозні борги із зарплати і податків - близько мільярда рублів.

Серед компаній-нару-шітельніц ТОВ «Гарантія» і Амурське відділення Союзу МЖК Росії. Першою не вистачає на добудову будинку в п. Тепличний 10 млн. Рублів (готовність об'єкта 90%). Керівництво «Гарантії» запевняє, що 2 млн. Перерахує в лютому - березні, решта коштів приверне за рахунок продажу частини активів. Друга фірма третій рік добудовує будинок в Благовєщенську. Об'єкт готовий на 75%. За словами керівника амурського відділення Союзу МЖК Росії Ігоря Єрмолаєва, термін здачі будинку - 1 липня 2010 року.

Губернатор на нараді наголосив на важливості питань захисту прав пайовиків і вказав міністрам на те, що роботу в даному напрямку потрібно посилити.

В цифрах

1 мільярд рублів - така загальна сума кредиторської заборгованості ТОВ «Росія»

914 квартир будує в Благовєщенську «Росія»

600 мільйонів рублів необхідно на завершення будівельних робіт на 10 житлових об'єктах фірми

4445 амурчан є векселедержателями ТОВ «Росія»

1130 - стільки виконавчих документів включено до реєстру зведеного виконавчого провадження щодо компанії-боржника

504 мільйони рублів - сума рухомого і нерухомого майна ТОВ «Росія», яке виставили на торги судові пристави


Може бути, тоді в нашій країні не буде ошуканих пайовиків ?