Строительство »

На що звернути увагу при покупці квартири

  1. Перше враження при перегляді квартири
  2. Купівля квартири: придивляємося більш детально
  3. Що краще - старий будинок або новобудова
  4. Порядок оформлення покупки квартири: на що звернути увагу

На що звернути увагу при покупці квартири: важливі нюанси

травня 03/13

Що не кажи, а покупка власної житлоплощі - це відповідальний процес, який безповоротно «з'їдає» чимало нервових клітин. Нікому не хочеться бути обманутим і придбати квартиру не того рівня, за який було сплачено гроші, а різні страшилки про махінації в сфері нерухомості взагалі обіцяють залишити без житла всіх членів сім'ї. Як не потрапити в халепу і на що звернути увагу при покупці квартири - про це і піде мова.

На що звернути увагу при покупці квартири: важливі нюанси   травня 03/13   Що не кажи, а покупка власної житлоплощі - це відповідальний процес, який безповоротно «з'їдає» чимало нервових клітин

Купівля нової квартири

Перше враження при перегляді квартири

Давайте почнемо з візуального сприйняття майбутньої власності, адже якщо квартира не сподобається, ви навряд чи підете дізнаватися, з чого зроблені стіни будинку і які в ньому перекриття. Це було б нелогічно. Отже, як вибрати квартиру на вторинному ринку?

Припустимо, що планування квартири, розташування кімнат і вид з вікна вам сподобався. На що дивимося далі? Уважно обстежуємо внутрішні стіни, кути кімнати і віконні укоси - на них не повинно бути цвілі і чорних цяток (це відмитий напередодні приходу гостей або зароджується грибок). Цвіль, як відомо, краще попередити, ніж потім її виводити.

Також огляд стелі і стін може розповісти про періодичність, з якою сусіди зверху затоплюють цю квартиру - жовті патьоки куди більш ефектно змалюють цю ситуацію. Якщо квартира знаходиться на верхньому поверсі, то аналогічні плями свідчать про ненадійність даху і її протікання.

Якщо квартира кутова, то, з одного боку, це навіть добре - менше сусідів, отже, менше шумів лунає, коли найбільше хочеться тиші і спокою. Але, з іншого боку, велика ймовірність наявності вогкості і цвілі в квартирі , До того ж, кутові квартири, як правило, холодніше, ніж розташовані всередині будинку. Іноді досить просто підійди до кутовий стінці і прикласти до неї долоню - в проблемних квартирах навіть в опалювальний сезон кутова стіна мокра і холодна.

Далі можна переходити на кухню і в санвузол, відкрийте воду в крані і подивіться, чи добре вона йде, чи не забита каналізація. На те, що змішувач тече, можна не звертати уваги, все одно в більшості випадків після заселення кожен господар робить капітальний ремонт.

Далі дивимося на підлогу і двері. Безумовно, покупка квартири з ремонтом позбавляє нових господарів від зайвих клопотів. Але, з іншого боку, новий власник завжди намагається облаштувати квартиру відповідно до власних уявлень про затишок і комфорт, тому хоча б косметичний ремонт в більшості випадків робиться. Якщо ремонт не передбачає заміни підлогового покриття і дверей, то подивіться, в якому стані вони знаходяться, може бути, двері не зачиняються або мають щілини. Але якщо чесно, то при виборі власної майбутньої квартири на такі незначні деталі можна і не звертати уваги.

На що слід звернути увагу при виборі квартири

Купівля квартири: придивляємося більш детально

Коли всередині все досконально вивчено, можна переходити до більш глобальної перевірці. Наступне, на що потрібно звернути увагу при покупці квартири, це з чого зроблені стіни будинку. Краще, якщо це цегляний будинок, також довговічними вважаються монолітні будинки, стіни яких виготовлені монолітним литтям. На «око» визначити стіни такого будинку важкувато, особливо, якщо квартира зазнала капітальний ремонт і в ній вже вирівняні стіни і стеля. Ну а взагалі в монолітному будинку стіни абсолютно без швів.

Далі не полінуйтеся дізнатися, з чого зроблено перекриття, дерев'яне воно або бетонне. Безумовно, друге переважно першого. Цю інформацію, так само як і рік побудови, можна дізнатися з технічного паспорта квартири. Взагалі, якщо споруда надійна, то ще 50-100 років вона простоїть.

На що потрібно звертати увагу при покупці квартири

Також багато інформації ви можете дізнатися від сусідів і бабульок, які сидять на лавочці біля будинку. Хто проживає в квартирі і хто прописаний (а раптом там зареєстрована людина, який відбуває термін в місцях позбавлення волі?), Чи часто відключають світло, воду, тепло (бувають вдома, яким найбільше «дістається» в цьому плані), та й взагалі , що не проблемна ця квартира

Є у мене одні невдачливі знайомі, які живуть на першому поверсі багатоповерхового будинку, а в цьому будинку із завидною регулярністю забивається стояк каналізації, причому так, що вміст каналізаційних труб плаває в квартирі у знайомих навіть у вітальні. Хотіли б ви жити в такій квартирі? Думаю що ні.

Що краще - старий будинок або новобудова

На що слід звернути увагу при покупці квартири

Безумовно, новий будинок краще старого, по крайней мере, він простоїть довше, та й вкладень, як правило, в квартиру в новобудові менше. У такій квартирі не потрібно робити демонтаж, всі комунікації нові, їх теж міняти не треба. Іноді нові квартири продаються з вільним плануванням, в яких є тільки зовнішні і несучі стіни і відділений санвузол, всі інші кімнати ви маєте право планувати як вам заманеться. Можна виділити і інші переваги покупки житла в новобудові - це відсутність попередніх власників, тому не потрібно перевіряти історію квартири, а також не потрібно відстібати певну частку вартості посередникам і ріелторам.

Як вибрати квартиру

Але і мінуси такого придбання теж є, наприклад, терміни здачі об'єкта можуть зрушуватися на невизначений термін або навіть заморозитися в разі банкрутства забудовника. Купуючи квартиру в необжитому районі, ви ризикуєте жити в кварталі з нерозвиненою інфраструктурою, подумайте, де ви будете здійснювати покупки, чи є поряд школа і дитячий сад?

Що стосується ремонту, то, по-перше, в перші два-три роки, поки будинок не дасть усадку, ви не зможете зробити повністю ремонт в квартирі , А по-друге, приготуйтеся до того, що всі сусіди з першого по останній поверх протягом декількох років будуть виконувати галасливі будівельні роботи навіть у вихідні дні.

Порядок оформлення покупки квартири: на що звернути увагу

Які документи потрібно перевіряти при покупці квартири

Під час покупки квартири у майбутніх господарів з'являється не один сивий волос, все-таки цей захід пов'язаний з певними нервовими затратами. Давайте подивимося, які документи потрібно перевіряти при покупці квартири? Бажано подивитися свідоцтво про право власності на житло та звірити прізвище, ім'я та по батькові власника з його паспортом. Далі можна перевірити договір купівлі-продажу або договір дарування (довічного утримання, свідоцтво про право на спадщину). Саме ці документи підтверджують права власності на нерухоме майно.

Далі подивіться довідку з ЖЕКу про склад сім'ї, там вказані особи, які зареєстровані на даний момент в цій квартирі і хто саме є власником. Та й довідки з комунальних служб про відсутність заборгованості не завадило б переглянути. Взагалі при покупці квартири краще звернутися до юристів, вони більш компетентно дадуть відповідь на всі питання, оскільки тут є безліч підводних каменів.

Якщо перевірка документів пройшла успішно, то можна укладати договір купівлі-продажу. Який же порядок оформлення покупки квартири? На операцію купівлі-продажу до нотаріуса покупець приходить тільки з паспортом, а продавець повинен принести документи, що підтверджують права власності, свій паспорт (якщо він один власник, якщо власників кілька, то потрібні паспорти всіх), технічний паспорт на квартиру, документи для відчуження квартири .

Після операції новий власник йде в бюро технічної документації та реєструє права власності на квартиру. Далі в присутності нового власника проводиться реєстрація всіх членів сім'ї за новою адресою. А потім залишається зовсім небагато - новому власнику потрібно відвідати всі комунальні служби для переоформлення особових рахунків.

А потім залишається зовсім небагато - новому власнику потрібно відвідати всі комунальні служби для переоформлення особових рахунків

Визначення власного майбутньої квартири

Ось, власне, це і є головне, на що звернути увагу при покупці квартири. Не лінуйтеся вивчити всю доступну інформацію про нюанси і підводні камені придбання нової житлоплощі. І краще до цього процесу підключити тлумачного юриста.

Автор статті Володимир Бєлов


Отже, як вибрати квартиру на вторинному ринку?
На що дивимося далі?
А раптом там зареєстрована людина, який відбуває термін в місцях позбавлення волі?
Хотіли б ви жити в такій квартирі?
Купуючи квартиру в необжитому районі, ви ризикуєте жити в кварталі з нерозвиненою інфраструктурою, подумайте, де ви будете здійснювати покупки, чи є поряд школа і дитячий сад?
Давайте подивимося, які документи потрібно перевіряти при покупці квартири?
Який же порядок оформлення покупки квартири?