Строительство »

Внесення змін до паспорта угоди

 1. Гість, знайомтеся - Правобот !

Потрібна інформація про внесення змін до паспорта угоди (валютні платежі). Чи можна поміняти договір, який відправили в паспорт угоди. За договором ми платимо іноземного контрагента в євро за ліцензію.

Порядок внесення змін до паспорта угоди розкритий в нижчеподаній рекомендації.

Також врахуйте, з 1 березня 2018 року набирає чинності нова Інструкція № 181-І , Якій скасовуються вимоги щодо оформлення резидентами в уповноваженому банку паспорта угоди і т.д. (Планувалося з 1 січня 2018 року). Замість паспорта угоди банки самі будуть вести облік контрактів і присвоювати їм унікальні номери. Одночасно змінили сумарний поріг договору, коли потрібно буде подавати документи в банк для обліку контрактів. Так, зараз паспорт угоди потрібно оформляти, якщо сума експортного контракту становить 50 тис. Доларів США і більше (це близько 30 млн. Рублів). Але за новими правилами банки будуть ставити на облік експортні контракти від 6 млн. Рублів, імпортні - від 3 млн. Рублів. Якщо сума за контрактом менше 200 тис. Рублів, то ніяких документів в банк подавати не доведеться. Буде потрібно тільки повідомити код виду операції.

Гість, знайомтеся - Правобот !

Інтелектуальний сервіс для підбору судової практики . Думає, як юрист, тільки швидше.

Познайомитися ближче

***

Обгрунтування даної позиції в матеріалах «Системи Головбух».

"Внесення змін

Якщо згодом організація вносить в контракт (кредитний договір) зміни, які зачіпають відомості, зазначені в паспорті угоди (наприклад, ціну), його потрібно переоформити.

Як внести зміни в паспорт угоди

Для внесення змін до паспорта угоди уявіть в банк заяву.

У заяві повинні бути вказані:

 • повне або скорочене фірмове найменування організації;
 • номер і дата паспорта угоди;
 • розділ паспорта угоди, в який вносяться зміни, і зміст цих змін;
 • вказівка ​​на документи і інформацію, які є підставою для переоформлення паспорта угоди, і їх реквізити. Якщо виконання зобов'язань за контрактом триває після закриття паспортасделкі, за яким у банку закінчився термін зберігання (3 роки), то при наявності таких документів та інформації вкажіть їх ( п. 7.10 Інструкції Банку Росії від 4 червня 2012 року № 138-І );
 • дата і підпис уповноваженого працівника організації ( п. 17.3 Інструкції Банку Росії від 4 червня 2012 року № 138-І ).

В одній заяві можна вказати інформацію про переоформлення декількох паспортів угоди.

До заяви додайте документи, які є підставою для внесення змін до паспорта угоди.

Коли подати заяву на внесення змін до паспорта угоди

За загальними правилами заяву подайте не пізніше 15 робочих днів після дати:

 • оформлення відповідних документів. Датою оформлення документа є найбільш пізня з дат - дата підписання або дата вступу в силу. При відсутності цих дат - дата складання;
 • виконання всіх зобов'язань за контрактом (кредитним договором). Якщо контракт (кредитний договір) містить умови про продовження (пролонгації) без підписання доповнень і змін до нього, уявіть в банк тільки заяву про переоформлення паспорта угоди із зазначенням в ньому нової дати завершення виконання зобов'язань.

Для окремих випадків передбачені спеціальні правила:

- при внесенні змін до ЕГРЮЛ (ЕГРІП) заявити в банк про зміну паспорта угоди потрібно не пізніше 30 робочих днів після дати внесення змін до держреєстру;
- в разі продовження виконання зобов'язань за контрактом після закриття паспорта угоди, за яким у банку закінчився термін зберігання (3 роки), заяву подайте не пізніш термінів, встановлених пунктом 6.5 Інструкції Банку Росії від 4 червня 2012 року № 138-І.

Такий порядок передбачений пунктами 7.10 , 8.1-8.4 , 8.8 Інструкції Банку Росії від 4 червня 2012 року № 138-І.

Протягом трьох робочих днів після подання організацією заяви про переоформлення паспорта угоди і необхідних для цього документів банк приймає рішення про переоформлення або про відмову в переоформленні паспорта угоди.

Коли банк може відмовити в переоформленні паспорта угоди

Банк має право відмовити організації в переоформленні паспорта угоди в випадках:

 • неподання або подання неповного комплекту документів та інформації, необхідних для переоформлення паспорта угоди;
 • невідповідності даних в заяві на переоформлення паспорта угоди з поданими документами;
 • відсутності в поданих документах підстав для переоформлення паспорта угоди.

Після усунення виявлених недоліків організація може повторно подати в банк заяву про переоформлення паспорта угоди, необхідні для цього документи та інформацію.

Такий порядок в пункті 8.6 Інструкції Банку Росії від 4 червня 2012 року № 138-І.

Якщо банк буде перетворений, змінить найменування або організаційно-правову форму, то паспорт угоди кредитна організація переоформить самостійно. Компанія подавати заяву про переоформлення паспорта угоди в даному випадку не повинна ( п. 8.9 Інструкції Банку Росії від 4 червня 2012 року № 138-І ).

Відповідальність за порушення правил оформлення паспорта угоди 1

Чим загрожує організації неоформлення (прострочення з оформленням) паспорта угоди

Якщо організація порушить правила оформлення паспорта угоди (в т. Ч. Заплатити в строк подачу документів в банк), податкова інспекція або митниця як органи валютного контролю можуть оштрафувати:

 • організацію - на суму від 40 тис. руб. до 50 тис. руб .;
 • керівника організації, головного бухгалтера - на суму від 4000 руб. до 5000 руб.
 • Якщо протягом року аналогічне порушення буде скоєно повторно, то сума штрафу складе:
 • для організації - від 120 тис. до 150 тис. руб .;
 • для керівника організації, головного бухгалтера - від 12 тис. до 15 тис. руб.

Це випливає з частин 6 , 6.4 статті 15.25 Кодексу РФ про адміністративні правопорушення.

Довідка про валютні операції

При веденні розрахунків, надходження або списання іноземної валюти за контрактом, за яким оформлений паспорт угоди, потрібно подавати довідки про валютні операції. Наприклад, при надходженні іноземної валюти на рахунок російської організації, відкритий в банку-нерезидента (за межами Росії), російська організація повинна подати довідку про валютні операції з доданими виписками в уповноважений банк, де оформлений паспортсделкі. Про це - в пунктах 2.5-2.7 , 3.6 , 3.10-3.13 Інструкції Банку Росії від 4 червня 2012 року № 138-І.

Документи, які ви вказали в довідці, можна не подавати, якщо зараховуєте іноземну валюту на транзитний валютний рахунок або списуєте її з розрахункового рахунку в іноземній валюті, і при цьому борг за договором перед нерезидентом - не більше 1000 дол. США ( п. 2.1 Інструкції Банку Росії від 4 червня 2012 року № 138-І ). Детальніше про випадки і терміни оформлення довідки про валютні операції см. Перелік та порядок подання документів по валютних операціях ».