Строительство »

Довгострокові фінансові вкладення, кошти для стабільного доходу

 1. Що таке довгострокові інвестиції?
 2. Способи довгострокового інвестування
 3. Вибір ринку нерухомості
 4. На що звертати увагу при покупці нерухомості?
 5. Вибір об'єкта нерухомості

Сучасні економічні умови такі, що навіть власники великого бізнесу не можуть розраховувати виключно на свої джерела доходів. Всілякі флуктуації і потрясіння у світовій економіці, а також посилилася в останні роки геополітична напруженість змушують власників капіталу шукати альтернативні джерела доходу, орієнтовані на довгостроковий період.

До числа таких альтернатив відносяться довгострокові інвестиції, під якими розуміються вкладення в цінні папери, інвестиції в нерухомість , Інші матеріальні активи і т.д.

Що таке довгострокові інвестиції?

Що таке довгострокові інвестиції

Коли інвестор розраховує на довгострокові фінансові вкладення, кошти інвестуються як мінімум на термін від 1 року до 5 років. Експерти називають різні цифри, в тому числі в залежності від сфери діяльності інвестора, але головна суть такої інвестиційної стратегії полягає в тривалому володінні активом - іноді більше 10 або 15 років. Що це дає?

 1. Головною перевагою довгострокових вкладів є можливість отримання стабільного доходу. Інвестор робить ставку не на швидкий прибуток, а на стабільність. Таким чином, ризики при довгострокових інвестиціях нижче, ніж при короткострокових спекулятивних операціях.
 2. Крім того, після закінчення терміну інвестування власник активу може продати його, повернувши спочатку витрачену суму і отримавши додатковий прибуток, якщо за минулий період часу актив встиг подорожчати. У рідкісних випадках вартість може перевищувати первісну в кілька разів.

Однак вкладення коштів у проекти на тривалий термін зовсім не передбачає відсутність ризиків.

По-перше, по-справжньому перспективний проект по ряду причин може виявитися під керівництвом неефективних людей, в результаті чого той чи не принесе очікуваного прибутку, або і зовсім виявиться збитковим.

По-друге, при довгостроковому інвестуванні вкладник не може повернути кошти протягом тривалого часу, а в ряді випадків навіть отримати прибуток до моменту закінчення терміну.

Проте, стабільність і досить високий дохід виявляються досить привабливими причинами вибору саме цього підходу.

Способи довгострокового інвестування

Способи довгострокового інвестування

Цінні папери

Незважаючи на досить високі ризики, акції компаній є одним з найбільш затребуваних видів активів в сфері інвестицій. У більшості випадків, якщо фірма випускає нові акції, це свідчить про високі темпи її зростання. Стабільний прибуток інвестора в цьому випадку формується за рахунок виплати дивідендів, а в певний момент пакет акцій може бути проданий цілком заради одноразової великої суми.

Що стосується ризиків, то їх можна в значній мірі знизити за рахунок диверсифікації вкладень . Експерти і досвідчені трейдери радять купувати акції компаній, зареєстрованих в різних країнах і працюють в різних галузях економіки. Такий пакет акцій буде відносно надійно захищений навіть в довгостроковій перспективі.

стратегічні інвестиції

У цьому варіанті довгострокових фінансових вкладень, кошти також спрямовуються на покупку цінних паперів, однак головною метою є придбання контрольного пакета, що дозволить в подальшому контролювати фінансову діяльність підприємства.

Варто мати на увазі, що контрольний пакет дуже рідко купується разом. У більшості випадків процес розтягується на довгі роки. Крім того, оскільки всі кошти вкладаються в цінні папери однієї-єдиної компанії, така стратегія не передбачає диверсифікації, що значно підвищує ризики.

Купівля обладнання

Ще один варіант довгострокових фінансових вкладень - придбання обладнання, транспортних засобів і тому подібних активів, які потім здаються в оренду або в лізинг підприємствам. Як і у випадку з нерухомістю, регулярний дохід інвестор отримує від оренди, а після закінчення терміну може перепродати активи. Однак таке обладнання потребує регулярного ремонту і обслуговуванні.

Інвестиції в нерухомість і будівництво

Нерухомість відноситься до числа традиційно придбаних активів для цілей довгострокового інвестування. Незважаючи на високу вартість, у великих мегаполісах високо затребувані як житлові, так і комерційні об'єкти.

Стабільна довгострокова виручка забезпечується за рахунок здачі нерухомості в оренду. Крім того, оскільки нерухомість в цілому протягом тривалого терміну дорожчає, інвестор також має можливість перепродати об'єкт для отримання великого одноразового доходу.

На тривалий термін розраховані і інвестиції в об'єкти, що будуються. При виборі даної стратегії інвестор позбавлений можливості здавати приміщення в оренду, проте може заробити за рахунок істотної різниці в цінах на етапі початку будівництва і на етапі здачі об'єкта.

Вибір ринку нерухомості

Вибір ринку нерухомості

Оскільки будь-які інвестиції пов'язані з тим чи іншим ступенем ризику, навіть придбання реальних матеріальних активів вимагає обережності і правильного підходу до вибору ринку.

 • По-перше, від інвестора буде потрібно уважний аналіз цікавить егоринка з точки зору його економічних перспектив. Мова йде про вибір майданчика не тільки в межах Росії, але і на зарубіжних ринках нерухомості . Також варто оцінити стабільність політичної системи обраної країни.
 • Важливу роль також відіграє вибір майданчика з точки зору того, в якій валюті інвестор буде отримувати дохід. Наприклад, рубль не є достатньо надійною валютою, і по можливості варто вибирати більш стабільні грошові одиниці.
 • Коли інвестор вибирає довгострокові фінансові вкладення, кошти будуть потрібні не тільки на придбання самого активу - в даному випадку нерухомості, - але і на його обслуговування, а також на сплату податків. У зв'язку з цим важливо також проаналізувати особливості місцевого податкового законодавства.
 • Не менш важливо отримати вичерпну інформацію про законодавство в сфері нерухомості і зокрема в питанні прав іноземного інвестора.

На що звертати увагу при покупці нерухомості?

На що звертати увагу при покупці нерухомості

Крім особливостей самого об'єкта - його вартості, площі, стану, віку і т.д., - величезне значення мають і інші чинники, не пов'язані з нерухомістю безпосередньо, але також визначають її інвестиційний потенціал.

 • Розташування об'єкта часто має навіть більше значення, ніж його стан, і здатне значно підняти його цінність. Необхідно звернути увагу на супутню інфраструктуру, наявність магазинів, лікарень, дитячих садків і шкіл, на транспортну доступність, наявність поблизу ресторанів чи інших розважальних об'єктів і т.д. Іншими словами, потрібно взяти до уваги наявність або відсутність всього, що може оцінити потенційний орендар або покупець.
 • Виходячи з тих же міркувань, інвестор може вкластися в нерухомість в не розвиненому районі міста за умови, що протягом найближчих років тут заплановано поліпшення інфраструктури. Згодом це значно підвищить і вартість активу, і дохід від оренди.
 • Потенціал зростання відповідних галузей. В даному випадку інвестор повинен звернути увагу на перспективи свого активу з позицій його потенційної затребуваності. Якщо купується житло, важливо оцінити прогнозоване зростання ринку праці в даному місті і / або районі. У разі офісної або промислової нерухомості - потенціал розвитку ділового середовища або, відповідно, промисловості. Інвестуючи в готельну нерухомість, потрібно проаналізувати стан і перспективи туристичної індустрії міста.

Вибір об'єкта нерухомості

Нарешті, не останнє значення має вибір типу нерухомості, оскільки кожен з них має свої особливості. Так, житло (квартири і таунхауси) є найбільш простим і зрозумілим видом активів в даній сфері, але в разі виходу на зарубіжний ринок ефективне управління таким активом утруднено.

З цієї точки зору комерційна нерухомість краще підходить для іноземного інвестора, оскільки в більшості випадків передбачає можливість найму керуючої компанії. Купівля номера в готелі і зовсім звільняє власника від необхідності брати участь в діяльності готелю, тому що об'єкт знаходиться під управлінням оператора.

Цікавитесь інвестиціями в готельну нерухомість Дубая? Дізнайтеся детальну інформацію, скачавши гід для інвесторів .

Що таке довгострокові інвестиції?
Що таке довгострокові інвестиції?
Що це дає?
На що звертати увагу при покупці нерухомості?
Цікавитесь інвестиціями в готельну нерухомість Дубая?