Строительство »

Як вкласти гроші в ПІФи - Інвестиції в ПІФи - рентабельність і ризики інвестицій в ПІФи на Invest Rating

 1. Цілі і завдання інвестування в ПІФи
 2. Класифікація ПІФів
 3. Цілі і завдання інвестування в ПІФи
 4. Способи інвестування в ПІФи
 5. Горизонт інвестування в ПІФи
 6. Ризики інвестування в ПІФи
 7. Результат інвестування в ПІФи

Цілі і завдання інвестування в ПІФи  Пайовий інвестиційний фонд (ПІФ) являє собою форму колективного інвестування, яка передбачає об'єднання коштів кількох інвесторів з метою подальшого розміщення вкладень в активи для отримання доходу

Цілі і завдання інвестування в ПІФи

Пайовий інвестиційний фонд (ПІФ) являє собою форму колективного інвестування, яка передбачає об'єднання коштів кількох інвесторів з метою подальшого розміщення вкладень в активи для отримання доходу. Вкладення інвесторів переходять під відповідальність професійного керуючого, який і бере на себе зобов'язання збільшити прибутковість капіталовкладень.

ПІФ, таким чином, є майновим комплексом, заснованим на довірчому управлінні з боку фахівця або керуючої компанії. Основна мета такого фонду - збільшення вартості фондового майна. Активи фонду є паї засновників фонду, які на підставі взаємної згоди передають управління професійному менеджеру або команді керуючих.

Класифікація ПІФів

Все ПІФи можна розділити на кілька груп за такими критеріями.

 1. Відкритість фонду:
  • відкриті - дозволяють купувати паї і погашати їх в будь-який час,
  • закриті - паї можуть бути погашені лише після закриття фонду, купити ж пай можна лише на початку формування ПІФу,
  • інтервальні - дають можливість купувати і погашати паї в заздалегідь обумовлені тимчасові інтервали (зазвичай з періодичністю 1-2 рази на рік).
 2. Напрямок інвестування:
  • акції,
  • облігації,
  • індекси,
  • змішані вкладення,
  • іпотека,
  • нерухомість,
  • прямі інвестиції,
  • хеджування,
  • рента,
  • кредити,
  • фонди фондів,
  • галузеві фонди,
  • товарні ринки,
  • венчурні фонди,
  • грошові ринки,
  • цінності мистецтва.
 3. Капіталізація компаній, в які інвестуються кошти:
  • ПІФи високої капіталізації інвестують переважно в дорогі компанії (вартість понад $ 8 млрд). Для таких фондів характерна стабільність і низький рівень волатильності.
  • ПІФи середньої капіталізації інвестують, як правило, в компанії вартістю $ 1-8 млрд.
  • ПІФи малої капіталізації вкладають кошти інвесторів в акції компаній з ринковою вартістю не більше $ 1 млрд. Такі ПІФи дуже різко реагують на коливання фондового ринку.
 4. ПІФи, що інвестують в галузі або регіони.
 5. ПІФи з гарантією на вкладення інвесторів - такі фонди відрізняються тим, що дозволяють отримати хороший дохід і гарантують інвестору збереження його коштів.

Цілі і завдання інвестування в ПІФи

Мета інвестування в ПІФи - фінансова завдання, яке ставить перед собою інвестор, вкладаючи свої кошти в фонд. Основні цілі інвестування в ПІФи наступні:

 • Збільшення доходу.
 • Накопичення капіталу для подальших більших вкладень.
 • Заощадження коштів до моменту виходу на пенсію.

Цілі інвестування в ПІФи визначають і інвестиційний горизонт, тобто той максимальний термін, на який інвестор планує вкладати кошти.

Збільшення доходів в даний момент є однією з найпоширеніших цілей вкладень в ПІФи, в тому числі і в Росії. З цією метою, як правило, вибираються ПІФи, що надають хороші гарантії на збереження і перебільшення коштів інвесторів, а також дозволяють закрити пай в будь-який момент.

Накопичення капіталу - також досить популярна мета, для якої вибирають ПІФи з низьким рівнем ризику.

Використання ПІФів з метою накопичення коштів до моменту виходу на пенсію в Росії практично не поширене, в той час як в країнах Європи вкладення в фонди як спосіб отримання «добавки» до пенсії користується популярністю.

Для російських інвесторів в останні роки актуальними також стали такі цілі, як збереження своїх коштів від інфляції та забезпечення прибутковості від вкладень, рівень якої зможе перевищити поточний рівень інфляції.

Вибір цілей визначається, крім іншого, такими критеріями, як:

 • вік інвестора,
 • рівень доходів інвестора,
 • життєві цілі і пріоритети,
 • рівень економічної грамотності,
 • очікувана прибутковість вкладень,
 • готовність ризикувати вкладеннями,
 • особливості характеру і психології інвестора.

Способи інвестування в ПІФи

Залежно від типу ПІФу, можна виділити наступні варіанти інвестування.

 1. Вкладення в облігації. Короткострокова прибутковість подібних вкладень досить низька, проте в довгостроковій перспективі вкладення в облігації часто виявляється більш вигідним, ніж інвестиції в акції. Середній рівень прибутковості можна порівняти з банківським депозитом. Однак, у порівнянні з банками, у ПІФу є істотний плюс: інвестор має право в будь-який час забрати вкладення і отриманий прибуток, не втративши при цьому значну частину доходу, як це відбувається в разі передчасного зняття коштів з депозиту в банку. Рівень ризику при інвестуванні в облігаційні Піфи також один з найнижчих.
 2. Вкладення в акції. У тих випадках, коли інвестору важливо отримати більш високий прибуток, вибираються ПІФи акцій. Керуючі таких фондів набувають акції компаній, які, ймовірно, мають тенденцію до подорожчання і потім продають їх по досягненні акціями піку вартості. Незважаючи на високу прибутковість, цей вид ПІФів один з найризикованіших.
 3. Змішані інвестиції. Мінімальний ризик в поєднанні з високою прибутковістю може бути досягнутий при вкладенні в ПІФи змішаних інвестицій. Такі фонди активно застосовують так званий диверсифікаційний принцип, тобто вкладають кошти інвесторів в різні активи: акції, нерухомість, художні цінності і т.д.
 4. Венчурні фонди. Такого роду ПІФи ставлять на найбільш ризиковані акції, і подібна тактика часто призводить до «згорянню» до 75% коштів фонду. Однак отриманий прибуток покриває всі збитки з лишком.
 5. ПІФи нерухомості. У таких фондах інвестування відбувається в будівництво об'єктів з їх подальшим продажем або ж в покупку готової нерухомості з метою здачі її в оренду або перепродажу. Такого типу ПІФи завжди закриті, тобто інвестор зможе забрати свої вкладення і відсотки лише за закриття фонду (зазвичай через 4-5 років).

Горизонт інвестування в ПІФи

Єдине правило для всіх вкладень - чим вище очікувана прибутковість, тим довше горизонт інвестування - справедливо і для ПІФів. На довгих горизонтах (3 роки і вище) короткострокові коливання ринків згладжуються, і прибутковість інвесторів зростає. Помилки ж і розчарування, що стосуються вкладень у ПІФи, найчастіше пов'язані саме з невірним вибором горизонту інвестування.

У російських умовах поріг входу в фонд для інвестора починається від декількох десятків тисяч рублів. Середній інвестиційний горизонт становить 3-5 років.

Ризики інвестування в ПІФи

ПІФи вважаються більш ризикованим способом вкладення коштів, ніж банківські депозити. Мінус такого інвестування - в необхідності оплати послуг керуючої компанії або менеджера фонду (причому платежів може бути кілька видів, залежно від умов КК). Середній розмір комісії за послуги КК - 0,5-5%.

Практика показує, що багато ПІФи стають збитковими, тому перед вибором керуючої компанії варто уважно вивчити її статистику і рейтинг, щоб не інвестувати в потенційно збитковий фонд. Невдале і неграмотне управління вкладеннями може істотно знизити вартість паю, замість її збільшення.

Мінус ПІФів - ще і в тому, що недосвідченому або інвесторові досить складно зорієнтуватися в різноманітті фондів і вибрати той, який з високою часткою ймовірності принесе йому очікуваний прибуток.

Результат інвестування в ПІФи

Поширена думка, що більшість керівників ПІФами прагнуть до максимальної прибутковості фонду, але це не так. Велика частина КК ставлять перед собою завдання, перш за все, побити індекс, з яким порівнюється результат активності даного фонду (в Росії - це індекс РТС). Тому далеко не завжди очікувана прибутковість ПІФу збігається з реальною.

Як правило, середня прибутковість фондів облігацій тримається на рівні 8-12% річних. Найбільш успішні фонди можуть демонструвати рівень 45-50% і вище.

Що стосується вартості паю, то в ПІФах акцій і облігацій вона залежить від динаміки ринку і індексу ММВБ. Тому, інвестуючи в ці ПІФи, вкладник може розраховувати на рівень доходу, близький до приросту ринку. Однак через нестабільність російського ринку підвищується ризик зниження прибутковості на ПІФах з довгим горизонтом.

Інвестиції в ПІФи - всі матеріали Індексні ETF фонди в Росії

Тема пасивних інвестицій та вкладення в індексні фонди з кожним роком стає все більш популярною. Найбільш простим і дешевим способом вкладення в ринковий індекс ...

Пайові інвестиційні фонди

На якому вигляді ПІФу буде правильно зупинити свій вибір, безпосередньо залежить від вашої інвестиційної стратегії. ПІФи, що працюють з акціями, обіцяють більш високу прибутковість, а ПІФи облігацій вважаються більш надійним інструментом. Дуже характерним для інвестора є невірна оцінка можливостей і ризиків, пов'язаних з кожним видом фонду ...

20 правил індивідуального інвестора

До мене надходить багато прохань про допомогу в інвестуванні від людей, інтереси яких не відповідають тому, що роблю я, або які просто поки що не відповідають нашим мінімальним вимогам. Мені незручно відмовляти людям, особливо відданим читачам і тим, кому дійсно потрібна допомога і хто не може ніде знайти об'єктивного ради ...