Строительство »

Як відкрити бізнес без вкладень з нуля

 1. Підготовчі «заходи»
 2. статус посередника
 3. Починаємо з послуг
 4. Партнерство в існуючій компанії

Що може бути більш складне в життя, ніж відкриття своєї справи? Стародавні люди, щоб вижити, ганялися за мамонтом. У наш час гонитва за здобиччю переросла в цивілізований процес під назвою бізнес або підприємництво. Але це як і раніше найвідповідальніша, що тільки може бути, від чого (як і раніше) залежить саме фізичне існування і благополуччя.

В Інтернеті існує чимало ресурсів, присвячених тому, щоб допомогти бізнесменам без досвіду визначитися з параметрами організованого підприємства. Однак перш ніж вдаватися в деталі пропонується розібратися зі вступними і навіть накидати план-схему.

Підготовчі «заходи»

1) Почати бізнес з нуля без вкладень можна, якщо є ідея. Вона лежить в основі всіх проектів. Тільки з неї потрібно починати і, якщо тут все туманно, то проект запускати не варто - це шлях до краху. Просто необхідно відповісти собі на питання:

 • що передбачається продавати (мається на увазі визначення профільного товару або послуги, при цьому ні в якому разі не можна братися за ту сферу, в якій немає розуміння);
 • хто є покупцями (слід оцінити величину потенційного попиту).

2) Важливий психоемоційний настрій. Потрібно бути готовим до величезної кількості стресових ситуацій і до того, що успіх буде вкрай важко досяжний. Тепер весь час потрібно обов'язково бути впевненим в собі. Допомогти в цьому зможе задоволення, яке неминуче буде супроводжувати процесу досягнення мети. Звідси наступне: ...

3) Необхідність чіткого визначення мети. Це не завжди можуть бути гроші (хоча в переважній кількості випадків це так). Самореалізація - теж гідна мета. Але не можна забувати про першорядності ідеї.

4) Обов'язково слід прорахувати ризики:

 • стартапи ніколи не потрібно здійснювати на останні гроші. Позикові теж не годяться, якщо при цьому немає грошової резервної подушки (бізнес може і не «вистрілити», а ця стаття зовсім не «керівництво для неминучого руйнування»);
 • потрібно позначити для себе рамки обмежень. Зізнайтеся собі, що є допустимим в роботі, а що ні і чому. Таким чином, вималюється та межа, яку ні в якому разі не можна переступати, щоб або не порушити закон, або не розоритися, та не зрадити самого себе, врешті-решт!

5) Завжди потрібно бути максимально реалістичним. І для початку зі списку потенційних пологів занять слід викреслити ті, які пов'язані з придбанням обладнання та наймом штату персоналу - без початкового капіталу тут не обійтися.

Відповіді на всі вищепредставленими питання допоможуть обґрунтовано, тобто з комерційних позицій, вибрати сферу діяльності.

статус посередника

Далі, потрібно визначитися, чи є бажання ставати посередником або ж розглядається тільки гордий статус виробника. Не потрібно думати, що в посередництві є якась крамола. Адже якщо покупці купують товар або послугу у посередника, то його прибуток з точки зору ринку цілком морально обгрунтована. Бути посередником в ланцюжку - не прибуткове заняття, однак, воно дозволяє накопичити необхідний капітал для подальшого зростання.

При цьому початок бізнесу без вкладень, якщо мається на увазі торгівля товарами, досить важко. На цьому терені і при даних вступних можна починати виключно, як посередник і тільки в тому випадку, якщо є навички продажів. Без вміння продавати не вийде ні клієнта знайти, ні про передоплату / предпоставки домовитися, ні розкрутитися. Що користується попитом знайти зі значною преференцією за ціною закупівлі практично неможливо. Виручати буде виключно досвід продажів. З цієї ж причини слід готуватися до жорсткої конкуренції - ще одну особливість стартапів. Підсумуємо умови, як почати бізнес без вкладень (успішно) на посередництво у продажу товарів:

 1. Є навик і досвід продажів.
 2. Є ексклюзивний вихід на ходовий товар за нижчою ціною.
 3. Є технічна можливість залишати різницю у себе (тобто щоб товар «переставляти» безпосередньо, а ось потік оплати контролювався посередником).

Є технічна можливість залишати різницю у себе (тобто щоб товар «переставляти» безпосередньо, а ось потік оплати контролювався посередником)

Починаємо з послуг

Подавляюще популярна методика, як відкрити бізнес з нуля без вкладень. Їх, дійсно, може і не знадобитися. Але особливістю діяльності є повне залучення у виробничий процес самого підприємця. Умови, при яких така діяльність стане успішною:

 1. Є якась послуга, яку можливо здійснювати краще за інших (і є розуміння, як це зробити).
 2. Послуга повинна мати досить високу вартість, щоб продуктивність підприємця дозволяла здійснювати накопичення (в загальному, щоб не в годину по чайній ложці).

Спочатку, зрозуміло, доведеться все робити самому. Але ніхто не забороняє підприємцю наймати персонал у разі, якщо попит на послуги перевищує його власну продуктивність. Численні рекрутингові агентства здатні ефективно підібрати кандидатури найманих менеджерів аж до оренди різноробочих http://avangard-hr.ru/services/arenda-personala/arenda-proizvodstvennogo-personala/ .

Характерною рисою бізнесу з надання послуг є його відносно легкий демонтаж. Саме на початковому етапі, коли не вклав значних коштів в інфраструктуру і в специфічні теми, на кшталт навчання і підвищення кваліфікації персоналу, зупинитися (якщо проект не виходить на розрахункові показники) найпростіше. Американці називають це терміном stop-loss, і у випадку з послугами це можна зробити максимально безболісно для гаманця.

Американці називають це терміном stop-loss, і у випадку з послугами це можна зробити максимально безболісно для гаманця

Партнерство в існуючій компанії

Будь-який бізнес має на увазі наявність якогось дефіцитного ресурсу. Володіючи ним, підприємець контролює свій прибуток. У нашому випадку таким ресурсами можуть виступати особисті якості людини:

 • унікальні знання і навички, здатні конвертуватися в дохід компанії;
 • клієнтська база даних (фактично - «база відносин»), нерозривно пов'язана з її творцем;
 • зв'язку і можливості впливу в різних держорганах, що дозволяють (при правильному застосуванні) виводити бізнес на новий, більш високий рівень).

У цьому випадку власник діючого бізнесу (якщо він, звичайно, його справжній господар) ніколи не залишить перераховані вище переваги без уваги. І їх куди як простіше конвертувати в реальну частку (у відсотках статутного капіталу існуючої фірми), ніж почати бізнес з нуля, лише з однієї ідеї і без вкладень.

У словосполученні «як відкрити бізнес без вкладень» визначальними словами є саме «без вкладень». Один відомий політик говорив: «... З грошима кожен може - ти спробуй без грошей». Всі процеси йдуть повільно і складно, часу ні на що не вистачає, то, що можна купити, доводиться робити самому. Безумовно, на таке може піти тільки людина з високою мотивацією. Тому, по-уникнення великих невдач, загляньте в себе і переконайтеся, що воно вам треба! А потім вже по списку - починайте з ідеї.