Строительство »

Що робити, якщо планшет не включається

 1. Планшет неможливо включити
 2. Діагностика і ремонт в домашніх умовах
 3. Планшетний комп'ютер включається «наполовину»

Незалежно від вартості та характеристик техніки, проблеми можуть з'явитися у будь-якого гаджета. Якщо ви зараз читаєте цю статтю, значить, з вашим планшетним комп'ютером трапилася біда, наприклад, він не працює . Перш ніж бігти в сервіс-центр, віддавати гаджет в ремонт і платити за діагностику, можна спробувати самому з'ясувати, чому планшет не включається . Незалежно від вартості та характеристик техніки, проблеми можуть з'явитися у будь-якого гаджета

З'ясувати причини, по яких не включається планшет можна самостійно

Причини поломки можуть критися як в програмному забезпеченні ОС Андроїд, так і в «залізі». Зрозуміло, після серйозного падіння, швидше за все, усунути проблему самостійно буде складно. Але якщо планшет перестав включатися після установки програми або оновлення прошивки, то ви цілком зможете впоратися своїми силами. Але про все по порядку: розберемося з діагнозом за симптомами.

Планшет неможливо включити

Причин, за якими може не включатися планшет, безліч. Для того, щоб відновити працездатність пристрою, слід виключити найбанальніші поломки:

 1. В першу чергу перевірте акумулятор. Як це не смішно, але багато власників гаджетів просто забувають вчасно поставити пристрій на зарядку. Android-моделі після підключення до живлення ще протягом 10 хвилин можуть не подавати «ознак життя». Все одно не включається? Переконайтеся в справності зарядного пристрою.
 2. Переконайтеся в справності кнопки включення. Для цього рекомендуємо прислухатися, адже при натисканні повинен бути чутний клац. Проблема лікується за допомогою пайки, але такого роду роботу краще довірити фахівцеві. У тому випадку, якщо не закінчився період гарантійного обслуговування, тим більше не радить займатися самодіяльністю.
 3. Переконайтеся, що планшет не пошкоджений. Наприклад, якщо він провів якийсь час у руках дитини, то варто пошукати тріщини або вм'ятини на корпусі. У цьому випадку ремонт також варто довірити професіоналам, адже самостійно виявити точну причину неполадки буде складно.

Діагностика і ремонт в домашніх умовах

У разі якщо Android-планшет не включається, а у вас немає можливості звернутися в сервісний центр, варто спробувати реанімувати гаджет самостійно. При цьому ви, звичайно ж, повинні віддавати собі звіт в тому, що в разі невдачі він вже може не підлягати ремонту.

Для початку необхідно виключити таку ситуацію - пристрій працює, але немає зображення. Зробити це досить просто. Для початку ви заряджаєте планшет, потім виключаєте. Через 20 хвилин включите його, почекайте дві хвилини і перевірте задню кришку: вона повинна трохи нагрітися. Якщо все йде саме таким чином, то доведеться розбирати гаджет і перевіряти шлейфи. Також проблема може ховатися в згорілої видеоплате - тоді ремонт не обійдеться без пайки.

Однією з причин може бути недостатнє напруга з зарядного пристрою

Часто зустрічаються і поломки, пов'язані з системою живлення. У більшості Android-моделей акумулятор припаюється до системної платі проводами. Іноді батареї підключаються за допомогою шлейфа або коннектора. Тому спочатку необхідно перевірити контакти. Якщо все підключено правильно, то продовжуємо пошук несправності.

Нерідко пристрій може не включатися через що вийшов з ладу акумулятора . У цьому випадку було б непогано виміряти напругу, що видається батареєю і з плати. Щоб виміряти вольтаж плати, потрібно вийняти акумулятор і підключити зарядний пристрій. У підсумку ви повинні отримати наступні дані:

 • при зарядці на 5 V батарея має 3,7 V, а з плати подається 3,9-4,2 V;
 • при зарядці на 9 V батарея має 7,4 V, а з плати подається 7,9-8,2 V;
 • при зарядці на 12 V батарея найчастіше має 7,4 V, а з плати подається 7,9-12,2 V.

Якщо показники ваших вимірювань відповідають вищевказаним даними, то немає проблем з ланцюгом харчування. В такому випадку шукати причину, чому не включається гаджет, варто в несправності плати або збої завантажувача. У будь-якому випадку «самолікування» протипоказано, і варто звернутися за допомогою.

Планшетний комп'ютер включається «наполовину»

Розглянемо тепер такий випадок - ваш гаджет включається, але на екрані зависає нескінченна заставка з написом «Android» або із зображенням поламаного робота. Тут причина в програмному збої. Він зазвичай відбувається після установки оновлень, нових додатків, примусового завершення системних процесів.

Він зазвичай відбувається після установки оновлень, нових додатків, примусового завершення системних процесів

Планшет може не включатися через програмного збою

Як краще вчинити в даній ситуації? Варто спробувати скидання на заводські настройки. Ви втратите всі свої дані, але зате отримаєте працездатний пристрій. Щоб здійснити hard reset потрібно потрапити в режим RecoVery. Залежно від моделі гаджета вам допоможе натискання однієї з наступних комбінацій клавіш:

 • підвищення гучності, зменшення гучності і кнопка включення;
 • кнопка включення, клавіша «додому» і підвищення гучності;
 • кнопка включення і зменшення гучності;
 • кнопка включення і підвищення гучності;
 • зниження і підвищення гучності.

Далі необхідно знайти розділ «wipe data / factory reset», після вибору якого сміливо натискайте «yes - delete all user data». Потім вибирайте «Reboot System». Переміщення між пунктами в режимі RecoVery здійснюється за допомогою гойдалки регулювання гучності, а підтвердження вибору проводиться клавішею включення.

Переміщення між пунктами в режимі RecoVery здійснюється за допомогою гойдалки регулювання гучності, а підтвердження вибору проводиться клавішею включення

Якщо самостійно не вдалося знайти причину, то тоді варто звернутися в сервісний цент

У тих випадках, коли hard reset безсилий, можна спробувати перепрошити пристрій. Але для цього вам потрібно отримати root-права. У більшості випадків це означає, що ви втрачаєте гарантії. До того ж ви дієте виключно на свій страх і ризик, тому ніхто не дає ніяких гарантій позитивного результату. Перш ніж це зробити, подумайте все ж про звернення в сервіс-центр.
Зрозуміло, при будь-яких спробах самостійна заміна деталей планшета існує ризик остаточно «доламати» пристрій. Тому без певних знань в електроніці ви можете хіба що зробити скидання до заводських налаштувань і переконатися в справності зарядного пристрою.

Особливо часто бувають типові «хвороби» у недорогих китайських моделей. Якщо знаєте про подібні проблеми, то поділіться своїм досвідом і способами «лікування» з нашими користувачами. Ви все-таки вирішили взятися за розбір гаджета? Пошукайте в мережі інструкцію для вашої моделі.

Тисни "Подобається" та читай кращі пости на Facebook

Все одно не включається?
Ви все-таки вирішили взятися за розбір гаджета?