Строительство »

Огляд рідера Amazon Kindle 6: чорний, сенсорний, російською

  1. Зовнішній вигляд і екран Оскільки управління повністю перемістилося на сенсорний екран, з панелі...
  2. Додаткові функції
  3. підсумки

Зовнішній вигляд і екран

Оскільки управління повністю перемістилося на сенсорний екран, з панелі зникли всі кнопки, а зовнішній вигляд корпусу можна описати двома словами: чорний, пластиковий. Як і повинно бути в цій книзі, важлива не обкладинка, а зміст.

Сенсорний екран рідера зроблений на основі інфрачервоних датчиків. Це означає, що будь-яке торкання поверхні, навіть випадкове, буде служити сигналом виконання команди. Для холодних широт це скоріше плюс: можна читати на вулиці або в транспорті, не знімаючи рукавичок.

Для холодних широт це скоріше плюс: можна читати на вулиці або в транспорті, не знімаючи рукавичок

Області торкань на екрані добре розмежовані, так що кожне натискання завжди викликає потрібну функцію. Навички управління доводяться до автоматизму буквально за пару годин.

6-дюймовий екран E-Ink Pearl з роздільною здатністю 800 × 600 точок видає зображення високої якості, дозволяє читати з комфортом і переглядати картинки. Підсвічування немає: для нічного читання потрібно витратитися на апгрейд пристрої і купити окрему кліпсу.

За замовчуванням сторінки Kindle оновлюються повністю в декількох випадках: при розблокуванні, при відкритті нової книги або зміну голови. Краще відразу знайти настройки читання і підключити опцію «Оновлення сторінки», щоб здійснювати повну перезаливка при кожній зміні сторінки, інакше через деякий час накопичився між рядками «сміття» у вигляді світлого тексту буде заважати читання.

Інтерфейс і читання

Читати з Kindle можна багато і довго. Формати, які підтримує рідер безпосередньо: AZW3, AZW, TXT, PDF, MOBI, PRC. За допомогою конвертації можна переглянути HTML, DOC, DOCX, JPEG, GIF, PNG, BMP. Ємність акумулятора становить 750 мА · год. На зарядку потрібно чотири годин (якщо заряджати через підключення до комп'ютера), а щоб повністю витратити енергію - кілька тижнів.

Дуже хороша новина - інтерфейс російською мовою. Після першого включення потрібно пройти короткий навчальний курс по поводженню з рідером, і подальше управління не викличе питань, а якщо і викличе, то керівництво користувача завжди буде поруч. У Kindle присутній навіть тлумачний словник російської мови, який можна використовувати для пошуку значень незнайомих слів.

У Kindle присутній навіть тлумачний словник російської мови, який можна використовувати для пошуку значень незнайомих слів

Для книг і журналів, які ви купили на Amazon, є хмарне сховище, до якого рідер підключається через Wi-Fi. Коли точки доступу поблизу немає, можна читати файли, завантажені на пристрій, благо 4 ГБ пам'яті можуть вмістити цілу бібліотеку. Щоб було зручніше орієнтуватися в файлах, книги можна об'єднувати в колекції. Робочий стіл показує обкладинки книг, що зберігаються на пристрої або в хмарі, а також топові пропозиції книгарні.

Параметри відображення тексту дозволяють поміняти розмір і гарнітуру шрифту, збільшити або зменшити відстань між рядками і вибрати орієнтацію сторінки. Запропонованих функцій цілком достатньо для настройки улюбленої книги. Переміщення по книгам стандартні: за допомогою смуги прокрутки, гортання сторінок і переходів між главами і закладками, управляти якими можна парою дотиків.

Цікава функція - визначення часу, який буде потрібно на читання. Грунтуючись на вашій швидкості читання, Kindle обчислює, коли ви доберетеся до кінця глави або книги. Дійсно допомагає планувати час.

Додаткові функції

Ще при початку роботи Kindle пропонує використовувати додаткові функції: зв'язати обліковий запис з сервісами Facebook і Twitter, встановити батьківський контроль і підключитися до рекомендаційної мережі Goodreads. У соцмережах можна ділитися закладками і переглядати їх у інших користувачів.

Батьківський контроль реалізується двома способами: можна створити профілі для дітей, дозволити їм тільки читання книг, поставити завдання (наприклад, присвятити 30 хвилин в день книзі) і проконтролювати її виконання. А можна заблокувати окремі функції, наприклад доступ до магазину або до експериментального браузеру.

До речі, про браузері. Його сумнівну роботу можна зрозуміти тільки тому, що він експериментальний. Велика частина спроб перевірити, як він функціонує, привела до зависання рідера.

підсумки

У Amazon Kindle 6 є всього дві особливості, заради яких варто звернути на рідер увагу: зручний сенсорний екран і інтерфейс російською мовою. У всьому іншому це звичайна читалка за прийнятні гроші.