Строительство »

Інструкція по ремонту моніторів samsung 940n і 740n

Принесли на ремонт 2 монітори samsung - 940n і 740n. Найчастіше у цих апаратів виникають проблеми з блоком живлення, але, що цікаво, модифікацій цих самих блоків для сорокових моделей кілька. У наших хлопців попалася одна модифікація і для сімнадцяти, і для дев'ятнадцяти дюймової моделі. Відповідно, ремонт цієї модифікації тут і опишемо.

Перше, що слід зробити - це подивитися на дисплей під різними кутами (бажано при відключеному кабелі D-SUB, який VGA і йде до відеокарти). Якщо помітно, що там бігає напис «кабель не підключений«, то це наш пацієнт. У пацієнта не працює підсвічування, а все інше нормально.

Звичайно, щоб цього звіра починають, його потрібно розібрати. Робиться це досить просто - знімаємо ніжку і половину корпус. Корпус я половинив за допомогою ось такої синьої штуки, схожої на медіатор (фото нижче). Купити її можна в більшості Радіомаркет і стоїть одна така дрібничка близько 15 рублів. Підходить не для будь-якої техніки, але на обидва моника мені однієї такої цілком вистачило.

Підходить не для будь-якої техніки, але на обидва моника мені однієї такої цілком вистачило

Після того, як всі засувки відчеплені, кладемо монітор дисплеєм вниз і знімаємо пластиковий кожух. Следущим кроком потрібно зняти кожух, що захищає дроти, що йдуть до ламп підсвічування і відчепити шлейф 2, обведений синім колом. Кожух також знімається легко маленької тонкої плоскою викруткою. Знявши кожух, відчіплюватися дроти, що живлять підсвічування (на фото нижче).

Потім відчіплюватися проводок, що веде до кнопок на обличчі монітора. і відокремлюємо матрицю від електроніки. Далі відчіплюватися шлейф харчування, що йде до плати скалера (фото нижче - відзначений червоним), викручуємо 3 гвинта (на тому ж фото відзначені синім). Дивимося на конденсатори (в моєму випадку вони вже були замінені) зафіксовані червоним і перевіряємо запобіжник 2 (відзначений синім - така зелена деталька). Перевірити запобіжник просто - беремо тестер, виставляємо на прозвон і замикаємо контакти. Якщо є писк, то запобіжник цілий. У моєму випадку запобіжник помер. Значить, проблема в одній з двох (або в обох) транзисторних збірок AF4502. В якості запобіжника можна взяти будь-який на 3А, конденсатори (бажано теж замінити) беруться звичайні електролітичні 820мкФ 25В (рублів по 10 у кожному Радіомаркет). Міняємо збірки, включаємо, перевіряємо - все працює. Трохи обмовлюся про спосіб заміни збірок. Для цієї справи я використовував паяльну станцію з феном. Так ось, щоб акуратно отпаять збірки, що не виставляйте температуру фена більше 350 градусів - можна зіпсувати плату (відшаровується лаковий шар з доріжками). Як флюс використовував ФКСП, потім протирав місця пайки медичним спиртом за допомогою ватних паличок. Вибір флюсу не найвдаліший, так як він призначений для пайки при температурах в районі 250-280оС, але тут все вийшло.

На цьому, мабуть, закінчу і побажаю і Вам вдалого ремонту і ще раз подякую автора статті за адресою http://galaxybrain.ru/ремонт-монитора-samsung-syncmaster-740n