Строительство »

Україна має намір ввести електронні візи для росіян

Для відвідування країни потрібно буде заповнити анкету на сайті українського МЗС, а потім реєструватися за місцем перебування. Чи можуть тут бути складності і запровадить Москва у відповідь заходи? Для відвідування країни потрібно буде заповнити анкету на сайті українського МЗС, а потім реєструватися за місцем перебування

Фото: Петро Сівков / ТАСС

Україна має намір ввести електронні візи для громадян «країн міграційного ризику», в тому числі для росіян. Про це пише «Коммерсант» з посиланням на план по реалізації Стратегії державної міграційної політики України. Для відвідування країни потрібно буде заповнити анкету на сайті українського МЗС, а по приїзді - реєструватися за місцем перебування.

Узагальнену інформацію про проект міграційна служба країни повинна представити до січня 2019 року. Україна готується до президентських і парламентських виборів. Такими заявами і гіпотетичними заходами влада намагається консолідувати електорат, який виступає проти Росії. Опозиційно налаштованих громадян не беруть до уваги, каже голова київського Центру політичного і економічного аналізу Олександр Кава:

- З огляду на, скільки громадян України їздять регулярно в Російську Федерацію - і до родичів, і на заробітки, очевидно, що для цієї частини населення України це буде велика незручність. Якісь будуть заходи у відповідь з боку і Росії вжито щодо громадян України. Більш того, родинні зв'язки істотно ускладняться.

- Про ці анкетах говорили ще рік тому. З січня тільки біометрії ввели для росіян. Чому все це час розмови велися, але ось активних дій не робилося?

- Зараз в Україні такий політичний процес, що політичні заяви зробити набагато простіше, ніж підготувати відповідний законопроект, його прийняти, виробити інструмент його реалізації. А заяву зробити набагато простіше.

З січня 2018 року українські прикордонники почали брати відбитки пальців у представників «групи ризику». Поки на сайті МЗС України є тільки анкета, причому російською мовою, яка потрібна тим росіянам, у яких немає біометричних паспортів. Анкету можна заповнити заздалегідь або безпосередньо на кордоні і там же здати відбитки пальців, говорить головний редактор медіагрупи «Завтра», політолог Андрій Томський:

- Зараз потрібен біометричний паспорт. Якщо біометричного паспорта немає, тоді використовуються ось ці папери, які потрібно заповнювати, тому що, якщо у людини немає відбитків пальців, відповідно, немає чіпа в паспорті, в якому всі ці дані вказані. Вони десь повинні бути відображені. Тому це по-старому робиться на папері.

- Тобто це заповнюється при в'їзді, не треба заздалегідь подавати цю анкету?

- Ви можете подати це заздалегідь через посольство, через інтернет. Хоч за місяць, будь ласка. Таким чином, це скоротить час на кордоні, і, навпаки, це буде навіть зручніше.

У червні український МЗС повідомив, що Україна до 1 серпня відкриє візові центри у восьми містах Росії, але поки такі центри так і не з'явилися. Можливе введення візового режиму коментує український журналіст, політолог Ігор Петрук:

- Тема візового режиму - це політична тріскотня. Це депутати, їм треба говорити, як-то підігрівати інтерес виборця до себе.

- Якщо все-таки візовий режим буде, як відреагують самі українці на такі нові правила?

- Я думаю, спокійно. Дуже спокійно. Ставлення до Росії дуже змінилося. Все, що стосується якихось заборонних заходів по відношенню до Росії, на сьогоднішній день в українському суспільстві сприймається навіть нейтрально. Польща більше цікавить, тому що багато українців туди більше, ніж в Росії, зараз їздять працювати. До розірвання договору про дружбу, швидше за все, нічого не буде.

У середині серпня міністр інфраструктури України Володимир Омелян закликав українців, які працюють в Росії, їхати на заробітки в країни Євросоюзу. Він оголосив, що після закриття залізниці в Росію поїзда будуть спрямовані в країни ЄС. Хоча рішень про закриття залізничного та автобусного сполучення київська влада ще не прийняли.

Додати BFM.ru в ваші джерела новин?

Чи можуть тут бути складності і запровадить Москва у відповідь заходи?
Чому все це час розмови велися, але ось активних дій не робилося?
Тобто це заповнюється при в'їзді, не треба заздалегідь подавати цю анкету?
Якщо все-таки візовий режим буде, як відреагують самі українці на такі нові правила?
Ru в ваші джерела новин?