Строительство »

Напоказ: 6 новорічних вітрин

 1. JNBY
 2. Марина Миколаївна
 3. «Трафік»
 4. ЦУМ
 5. Данило Берг
 6. «КМ 20»
 7. Володимир Бордо
 8. Mood Swings Apartment Store
 9. Максим Чугунов
 10. «Весна»
 11. Надія Шепелєва

Оформити вітрини магазину і в звичайний час не сама легка задача: можна ненароком порушити закон «Про рекламу» або потрапити під гарячу руку скаржників з «Профспілки громадян Росії» , А під Новий рік до цих ризиків додається ще й шанс не сподобатися чиновникам і бути оштрафованим на велику суму за відсутність на вітрині стандартного плаката з Дідом Морозом. The Village сфотографував вітрини шести московських магазинів і з'ясував, як вони приготувалися до Нового року і можливим претензіям з боку міської управи.

JNBY

За торішнє оформлення не за канонами місцевої управи (у вітрині не було вогників і ялинки) JNBY в Великому Козіхинський провулку отримав неабиякий штраф, якого, на щастя, вдалося уникнути. На цей раз магазин зробив у вітрині більш ніж наочне зображення ялинки, але від плакатів зі сніговиками все одно відмовився.

Марина Миколаївна

бренд менеджер
JNBY і Items

Ми маємо гіркий досвід знайомства з інспекцією. Благо в минулий раз вийшли сухими з води без збитку для компанії. В цьому році ми уважніше поставилися до макетів, використовували червоний і зелений кольори, а головне - миготливі вогники. Дуже складно адаптувати новорічне оздоблення до стилю стриманого китайського бренду, але головний символ Нового року, ялинка, все одно у нас присутній.

Оформлення займає не більше тижня. Що стосується бюджету, це коливається сума, тому що, з одного боку, ми дуже любимо залучати до створення вітрин студентів і молодих художників, а з іншого - віддаємо перевагу великим інсталяцій. Цього року нашу вітрину прикрашає малюнок у вигляді композиції з геометричних фігур, які повторюють контур новорічної ялинки.

«Трафік»

У «Трафіку» проблем з міською управою бути не повинно: не тільки тому, що на вітрині є олені, новорічні вогні у вигляді північного сяйва і багато снігу, а й з-за досвіду спілкування з комісією під час перебування «Трафіку +» на Чистопрудному бульварі .

ІРИНА КАЗАКОВА

директор магазинів «Трафік»

Ми вибрали просту ідею: Північний полюс, олені і північне сяйво, але втілення зробили нетрадиційним. Наприклад, північне сяйво - це гірлянди з декількох білих ромбів різного розміру.

Якщо говорити про концепцію вітрин магазинів «Трафік», то вона єдина, ми хочемо в першу чергу представити одяг, зацікавити цим перехожих. Але кожен сезон, крім манекенів, у вітрині з'являються плакати та інсталяції, що відображають настрій сезону.

Цього разу ми обмежилися нехитрій ідеєю в красивому виконанні. Але, скажімо, цієї весни і влітку вирішили торкнутися теми екології - у вітрині магазину на Нікітському бульварі була інсталяція - дерево з пластикових пляшок з листям з фантиків, яке виражало ідею переробки та повторного використання упаковки. До речі, ця вітрина недавно виграла в міжнародному конкурсі If Design.

Про існування інспекції ми знаємо і постійно з нею стикаємося, ось недавно отримали повідомлення, що в терміни вітрину не вбрання. Особливо було складно, коли «Трафік +» ще перебував на Чистопрудному бульварі. Місцевий інспектор - принципова жінка, їй дуже часто щось не подобалося. Інший раз доводилося їздити в управу району і купувати плакати по 70 рублів, створені дизайнерами для офіційних свят, але ми, звичайно, їх ніколи не вішали. Ми взагалі за свободу вираження і сміливі ідеї, тому нам така політика здається дикістю.

ЦУМ

У найбільшому універмазі міста 38 вітрин, тому підготовка до їх сезонному оформлення зазвичай займає кілька місяців, а перед новорічними святами і зовсім доходить до року. Напередодні свят креативний відділ орієнтувався в основному на загальноприйняті поняття про красивому і дорогому, тому зазвичай більш сміливий у вираженні ідей, за які неодноразово потрапляв під суд громадськості, в цьому році ЦУМ обмежиться традиційним оформленням.

Данило Берг

глава креативного відділу

Кожен сезон ми разом з креативним відділом продумуємо концепцію оформлення. Ідеї ​​завжди різні, але, звичайно, новорічні вітрини завжди зроблені в більш-менш класичному стилі. Стайлінг манекенів складається зі святкових нарядів: шуби, вечірні сукні, смокінги, головні убори і так далі.

Кожна вітрина - це окремо розіграна мізансцена з тими чи іншими учасниками свята. Десь пара на тлі святкового столу, десь подруги зібралися біля ялинки, десь будуар з дівчиною, яка тільки збирається на свято.

Головний посил новорічних вітрин - створення святкової атмосфери, щоб покупці і просто перехожі відчували наближення найпрекраснішого свята. Також особливо уважним клієнтам ми даємо підказки і варіанти підбору новорічного гардероба, щоб максимально показати асортимент магазину.

Процес підготовки новорічних вітрин один із самих довгих, дизайнери починають робити moodboard і малювати ескізи за півроку. За кілька місяців до Нового року дизайнери за попередніми ескізами розставляють кожну вітрину. Потім слід стайлінг манекенів, коли їх одягають в необхідної стилістиці і кольоровій гамі. Процес довгий і трудомісткий. Більшість предметів інтер'єру я вибираю сам на міжнародних виставках, де ми замовляємо їх мало не за рік до постановки.

«КМ 20»

У «Кузнецькому мосту 20» вітрини в найменшій мірі покликані показати красивий товар. У минулому році тут за 5 тисяч рублів зробили вітрину в честь мітингів, а в цьому - інсталяцію на тему змій з метою пожартувати, здивувати, порадувати і позлити відвідувачів і випадкових перехожих. Словом, фантазії оформлювачам не позичати, а то, що речі все-таки продаються, тільки доводить, що святкова атмосфера - це не обов'язково ялинка.

Володимир Бордо

оформлювач

Недовго мудруючи, я вирішив подумати на тему змій. Зайнявся дослідженням і через якийсь час з'ясував, що у роду Вісконті на гербі був зображений змій, випльовує дитини. Його завиток, строгість геральдики і помпезність (а новорічні вітрини все-таки торжество марнославства над розумом) підштовхнули мене копати далі. У підсумку я забрів в нетрі дадаїзму і раннього сюрреалізму, вважаючи, що деякі їхні напрацювання можна поєднати з блиском, гігантизм і умовністю Джеффа Кунса. Ну і трохи пожартувати над головною виставкою минає про Праді і Ськьяпареллі.

Наші вітрини не відображають нічого, крім факту свята. Але ми давно шукали привід візуально порадувати наших відвідувачів і перехожих на вулиці. Я часто виходжу курити з магазину і стою в кепочці під вітринами, слухаю і спостерігаю, як люди реагують на якісь вітринні експерименти, не завжди зрозумілі і особисто мені. В сумі я склав картину, яка могла б порадувати, повеселити, а може, і позлити тих, хто щодня проходить повз. Новий рік - легальний привід для вираження бурхливих і добрих емоцій, так чому б не похуліганити?

Велику частину часу оформлення, на жаль, становить пошук підрядників, матеріалів або постачальників для втілення якоїсь ідеї. Згодом ідея трансформується, і на втілення залишається кілька днів. Новорічний сет, звичайно, самий енерго- і матеріально витратний.

Ми знайомі з офіційними правилами оформлення. І в підсвічуванні наших вітрин дійсно містяться лампочки.

Mood Swings Apartment Store

Новорічне оформлення Mood Swings Apartment Store в цей раз зроблено з прицілом на наступні сезони: інсталяція з величезного дерева з принтами з останніх колекцій буде змінюватися в залежності від пори року, правда, поки незрозуміло, як саме.

Максим Чугунов

PR-менеджер магазину

В першу чергу ми хотіли освіжити вітрину, трохи відійти від ідеї Аліси в Країні чудес і зробити все так, щоб було видно, що у нас мультибрендовий магазин і чоловічий, і жіночого одягу. Ми встановили дерево і обшили його тканиною, на якій зображені принти нашої колекції AW 12/13. У нас вже є ідеї, як вітрина буде виглядати взимку, навесні і влітку, але всіх секретів не розкажу. На розробку ідеї та установку вітрини ми витратили рівно місяць, намагалися зробити все на сто відсотків, так як вітрина - це особа магазину, і ми хочемо, щоб наша надавала харизми місту яскравістю і красою, а не сумними плакатами зі сніговиками від управи.

«Весна»

У великих магазинів на кшталт «Весни», за яку відповідає Bosco, чи могли б виникнути проблеми з міською адміністрацією, але оформлювачі все одно справно виконують свою роботу: для цього Нового року вітрини й інтер'єр оформили як чарівну країну, де одночасно живуть герої різних казок .

Надія Шепелєва

головний художник-оформлювач

Кожен сезон для оформлення вітрин і простору (зміна відбувається кожні 2-3 місяці) опрацьовується нова тема, яка об'єднує всі магазини Bosco. Для новорічного оформлення була обрана тема казкової країни, де дивним чином звичайні предмети стають великими, як дерева в лісі, і виникають образи героїв різних казок, одягнених в речі наших улюблених марок. Щоб підкреслити святковий настрій, м и вибрали кольору снігу і сонячних променів.

Оформлення відбувається в кілька етапів: спочатку фасад, потім вхідна зона, атріум і інший простір всіх чотирьох поверхів, тому що тема оформлення інтер'єру завжди збігається з темою вітрин. Від інспекції з нагляду за правильним оформленням нарікань не було.

Фотографії: Юля Татарченко

Новий рік - легальний привід для вираження бурхливих і добрих емоцій, так чому б не похуліганити?