Строительство »

Нас дістало! Під Києвом люди оголосили війну бізнес-сваволі - новини України - фото, відео

Будь-привабливий клаптик землі в Україні моментально забудовується. Нерідко з колосальним порушенням законодавства - при потуранні або взаємовигідному "співпраці" з чиновниками та правоохоронцями. А доведені до крайності люди все частіше об'єднують зусилля, щоб відстояти право на гідне життя.

Один з таких прикладів - скандальне будівництво в Вишневому під Києвом.

Місцева влада обіцяли жителям на ділянці понад 10 га побудувати парк і школу - тепер же приватна фірма намагається там втиснути висотки. Оскільки мляві спроби правоохоронців зупинити будівництво ні до чого не привели, жителі міста взяли справу в свої руки.

Будь-привабливий клаптик землі в Україні моментально забудовується

Будівництво в Вишневому

Будівництво в Вишневому

місто Вишневе

Гаряча фаза конфлікту

Як і будь-який інший місто-супутник Вишневе переживає сьогодні бурхливу забудову. Але з розростанням кам'яних джунглів відчувається і гостра нестача парків і скверів. жителі розповіли OBOZREVATEL , Що в місті з населенням близько 40 тис. Чоловік є всього кілька скверів.

"Є два дуже маленьких скверу в південній частині міста і ще один в центрі, на вул. Європейська, посередині якого футбольне поле. Погодьтеся, трохи зелені для багатотисячного міста", - розповіла нашим журналістам місцева мешканка.

Будівництво в Вишневому. Де грати дітям?

Історія протистояння із забудовником, які накинули оком на землю, яка відповідно до генеральним планом міста є територією для зелених насаджень, почалася ще в 2017 році.

ТОВ "Євро 2000" нагнало на ділянку будівельну техніку, почавши риття котлованів і заливку фундаментів, при цьому оригінали документів місцевим жителям забудовник не показав (докладніше про документації забудовника розповімо нижче).

Засновниками "Євро 2000" є Сергій Олександрович Підхомутний, Людмила Василівна Підхомутная, а також компанія "Тінекасл Лімітед". Адреса останньої - Беліз, що на східному узбережжі Центральної Америки.

Будівництво в Вишневому

Обурені нахабством забудовника люди відповіли протестами і почали блокувати будівельну техніку. Забудовник змушений був зменшити темпи, але будувати не припинив і таки зумів звести три восьмиповерхових будинку на площі в два гектари.

Гаряча фаза конфлікту почалася в серпні цього року. 3 серпня сталося звіряче побиття активіста Ігоря Грішачева . Сам молодий чоловік пов'язував цей напад з його непримиренною позицією щодо забудови згаданої ділянки в Вишневому.

16 серпня відбулася сутичка місцевих жителів з "охороною" будівництва. як розповіла OBOZREVATEL місцева жителька, забудовник в короткі терміни вирив два котловани, залив їх фундаментом і огородив парканом. Люди вийшли на протест, однак їх атакували ТІТУШКИ (про них ми детально розповімо в наступній публікації). Тоді жителі зламали і спалили огороджує будівництво паркан.

"Нас просто дістало!" - кажуть люди.

  - кажуть люди

Будівництво в Вишневому

Будівництво в Вишневому

Будівництво в Вишневому

на запит OBOZREVATEL в Національній поліції України повідомили, що судовим рішенням забудовнику заборонені будівельні роботи на скандальному ділянці.

"Києво-Святошинської місцевою прокуратурою розпочато кримінальне провадження за фактом умисного невиконання постанови Господарського суду Київської області від 04.06.2018 р з приводу заборони проведення будівельних робіт по забудові ділянки з кадастровим номером 3222410600: 01: 009: 0007", - зазначається у відповіді поліції .

2018 р з приводу заборони проведення будівельних робіт по забудові ділянки з кадастровим номером 3222410600: 01: 009: 0007, - зазначається у відповіді поліції

відповідь поліції

відповідь поліції

спірна ділянка

кадастрова карта

Наші журналісти також поставили запитання, чи встановлені на сьогоднішній день особи, які здійснювали тиск і застосовували фізичну силу відносно жителів Вишневого? Чи ведеться на даний час будівництво на спірній території?

У Нацполіціі пішли від відповіді, пославшись на ст. 387 Кримінального кодексу України, яка забороняє повідомляти дані оперативно-розшукової діяльності, досудового розслідування.

Над будівництвом розташований повітряний "коридор" в аеропорту "Київ". Літаки низько пролітають над землею.

Чи не отримали наші журналісти зрозумілих відповідей і від Генеральної прокуратури України, де ми просили повідомити:

- чи відомо керівництву відомства про конфлікт жителів Вишневого і забудовника ділянки на вул. Святошинської;

- вивчалися чи матеріали виробництва протиправності забудови вказаної ділянки. Які заходи прокурорського реагування використовувалися для виявлення порушень законів;

- знаходяться на розгляді Генпрокуратури матеріали виробництв про причетність представників органів влади, пов'язаних з незаконною забудовою в Вишневому.

У відомстві обмежилися лаконічним відповіддю, зводиться до того, що поліція проводить досудове розслідування, органи прокуратури Київської області здійснюють нагляд в зазначених виробництвах.

відповідь Генпрокуратури

також OBOZREVATEL направив запит в Київську обласну державну адміністрацію, але відповіді досі не отримав.

Поки силовики "розслідують", забудовник, незважаючи на накладений арешт на ділянку, не припиняє спроб продовжити будівництво.

27 серпня на територію будівництва зайшли 10-15 молодчиків спортивної зовнішності (тітушек) і робітники з технікою - які почали рити землю в котловані, ймовірно, для заливки бетону.

"На місці була я і ще чотири жінки. Ми почали дзвонити в районне управління поліції. Незабаром ТІТУШКИ хтось подзвонив і вони з робочими відійшли", - повідомила нашим журналістам місцева мешканка, яка попросила не називати її ім'я.

Незабаром ТІТУШКИ хтось подзвонив і вони з робочими відійшли, - повідомила нашим журналістам місцева мешканка, яка попросила не називати її ім'я

Будівництво в Вишневому

Ірина Большакова

Будівництво в Вишневому

Ірина Большакова

Липові документи?

Історія зі скандальним ділянкою в Вишневому тягнеться з 2007 року, коли міськрада віддала землю в оренду ТОВ "Євро 2000". Наведемо витяг з Єдиного реєстру судових рішень .

На сесії Вишневського міськради був затверджений проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки ТОВ для житлової та громадської забудови. Рішення було підписано головою міськради (нині покійний). Надалі між міськрадою і компанією було укладено договір оренди ділянки площею 10,25 га по вул. Святошинська / Машинобудівників.

За даними слідства, відповідно до витягу Державного земельного кадастру про земельну ділянку, технічну документацію розробляло ДП "Київський науково-дослідний інститут землеустрою".

В ході слідчих дій було встановлено, що:

- висновки про погодження проекту землеустрою щодо відведення ділянки на право оренди "Євро 2000" для житлової забудови не видавалися;

- Київський обласний центр охорони і наукових досліджень пам'яток культурної спадщини не видавав висновки узгодження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки;

- за інформацією ДП "Київський науково-дослідний інститут землеустрою", останній з ТОВ в договірні відносини не вступав. Договір на проведення землевпорядних робіт не підписував. Проект землеустрою щодо відведення ділянки терміном на 25 років на житлову забудову в 2007 році не розробляв;

- в інформації Вишневського міськради зазначено, що договір оренди ділянки площею 10,25 га з кадастровим номером 3222410600: 01: 009: 0007 між міськрадою і "Євро 2000" не укладався;

В результаті Києво-Святошинський районний суд 1 червня 2018 року позначилася арешт і заборона на відчуження, реєстрацію земельної ділянки з кадастровим номером 3222410600: 01: 009: 0007, що належить на праві власності "Євро 2000". Але, як ми бачимо, забудовник ігнорує законодавство і якби не жорстка позиція місцевих жителів, ділянка в Вишневому, мабуть, був би вже забудований.

Пізніше стало відомо, що забудовник оформив право власності на три своїх недобудови. Інформація про це замовчувалася.

Також з 18 вересня почалася нова фаза протистояння жителів із забудовником.

Додамо, що в центрі Києва збираються побудувати 115-метрову висотку .

Ти ще не читаєш наш Telegram ? А дарма! підписуйся

Де грати дітям?
Чи ведеться на даний час будівництво на спірній території?