Строительство »

Квартири в іпотеку в Москві: як купити квартиру в кредит?

 1. Квартири в іпотеку в Москві: як купити квартиру в кредит? Купівля квартири по іпотеці через агентство...
 2. Квартири в іпотеку в Москві: як купити квартиру в кредит?
 3. Плюси і мінуси іпотечного кредитування
 4. Квартири в іпотеку в Москві: як купити квартиру в кредит?
 5. Плюси і мінуси іпотечного кредитування

Квартири в іпотеку в Москві: як купити квартиру в кредит?

Купівля квартири по іпотеці через агентство - це реальні переваги:

 • кредит за зниженою ставкою;
 • підбір підходящої квартири;
 • збір документів;
 • прискорення погодження
  з видачі кредиту.
Дізнатися всі подробиці ...У липні 2018 року минуло 20 років російській іпотеці - в 1998 році вийшов федеральний закон «Про іпотеку (заставі нерухомості)». З тих пір іпотечне кредитування в нашій країні помітно набирає обертів, викликаючи зростання процентних ставок, але залишаючись при цьому мало не єдиним способом придбання власного житла для значної частини населення. Купити квартиру в кредит намагаються і москвичі, і гості столиці, для яких банками останнім часом розробляється все більше різноманітних програм, що дозволяють знизити витрати при отриманні кредитів.

Для початку позначимо перелік документів, що регламентують іпотечне кредитування в Росії, які слід вивчити перед придбанням іпотеки або ж проконсультуватися з цього питання у юриста ріелтерської компанії:

 • Федеральний закон № 102-ФЗ «Про іпотеку (заставі) нерухомості»;
 • Федеральний закон № 152-ФЗ «Про іпотечні цінні папери»;
 • Федеральний закон № 117-ФЗ «Про накопичувально-іпотечній системі житлового забезпечення військовослужбовців»;
 • Федеральний закон № 218-ФЗ «Про кредитні історії»;
 • Федеральний закон № 135-ФЗ «Про оціночної діяльності в РФ»;
 • Житловий, Цивільний, Податковий кодекси РФ;
 • Федеральний закон № 122-ФЗ «Про державну реєстрацію прав на нерухоме майно та угод з ним»;
 • Федеральний закон № 214-ФЗ «Про участь у пайовому будівництві багатоквартирних будинків і інших об'єктів нерухомості».

Основні етапи придбання квартири в іпотеку, які диктуються російським законодавством і банківською системою, полягають у наступному:

 1. Подача заявки в банк на отримання іпотечного кредиту. До заявки додається пакет документів, перелік яких необхідно заздалегідь уточнювати в кредитній організації. Як правило, в нього входять:
  • паспорт;
  • документи, що підтверджують сімейний стан, наявність дітей;
  • довідка про доходи, заповнена за формою 2-ПДФО і / або за формою банку;
  • копія трудової книжки, чинний трудовий договір;
  • копія свідоцтва про видачу ІПН;
  • копія свідоцтва державного пенсійного страхування;
  • для чоловіків до 27 років - копія військового квитка.
  Банк може запросити не тільки копії, але, швидше за все, оригінали документів для підтвердження їх достовірності. Частина кредитних установ вимагає також пред'явити свідоцтва про наявність цінних паперів або дорогої власності, довідки про доходи членів сім'ї, про стан здоров'я, про наявність соціальних пільг і ряд інших документів.
 2. Банк приймає рішення про надання позики, що може зайняти от2-3 дня до тижня. Якщо споживач користується послугою «експрес-іпотеки», відповідь може бути дан годин протягом дня.
 3. При позитивному рішенні банку на видачу кредиту позичальникові надається від 2 до 4 місяців на вибір житла. Обраний об'єкт нерухомості повинен відповідати вимогам, висунутим банком.
 4. Подача в банк документів на придбану квартиру: правовстановлюючих документів на об'єкт і ряду інших (повний перелік уточнюється в банку).
 5. Оцінка квартири, що купується незалежною організацією, винесення банком остаточного рішення про суму кредиту.
 6. Страхування об'єкту нерухомості, що; як додаткова умова банком може бути висунуто страхування життя і здоров'я набувача.
 7. Укладення договору купівлі-продажу квартири по іпотеці.
 8. Передача документів на державну реєстрацію права власності. Реєстрація здійснюється протягом п'яти днів.
 9. Отримання документів, що підтверджують право власності на квартиру, заселення.

В даний час банки намагаються частково зняти з плечей позичальників тягар зі збору та оформлення документів. Наприклад, для отримання іпотечного кредиту в «ВТБ» можна надати тільки паспорт і другий документ на вибір, але лише в тому випадку, якщо початковий внесок не нижче 30% від вартості квартири.

Порівняємо умови іпотечного кредитування, пропоновані десятьма найбільш затребуваними у москвичів банками.

Таблиця 1. Умови іпотечного житлового кредитування за даними на січень 2019 року

Сбербанк

15

10,6

30

ВТБ

10

10,1

30

Абсолютбанк

20

10,74

30

ДомРФ

15

10,5

25

Райффайзенбанк

15

10,25

30

Відродження

15

9,5

30

Альфа Банк

10

9,99

30

Совкомбанк

10

10,4

30

У таблиці вказані цифри за загальними іпотечними програмами банків. У ряді випадків розроблені спеціальні пропозиції для різних категорій громадян.

У 2018 році Уряд затвердив нові умови для програми так званої сімейної іпотеки, за якою держава субсидує банкам частину іпотечної ставки, щоб сім'я з двома і більше дітьми протягом декількох років платила по кредиту тільки 6%. Ставка 6% залежить від того, який за рахунком дитина народилася в родині в 2018 році або пізніше. Друга дитина - пільгова ставка діє 3 роки, третій або наступний - ставка діє 5 років.

Ключова ставка ЦБ + 2% - ці умови будуть діяти після того, як закінчиться пільговий період. Ставцев ЦБ вважають на день укладення договору. Наприклад, в 2019 року ключова ставка становить 7,5%. Якщо зараз при народженні другої дитини взяти іпотеку з держпідтримкою, то три роки потрібно буде платити за неї 6%, а потім - 9,5%.

Для військовослужбовців, що беруть участь в накопичувально-іпотечній системі (НІС), важливий невисокий відсоток річних і прийнятна максимальна сума кредиту. «ВТБ» пропонує ставки від 9,8% і позику до 2450 тис. Рублів. «Сбербанк» дає кредит на термін до 20 років зі ставкою від 9,5% на суму 2500 тис. Руб. В обох випадках для погашення кредиту використовуються кошти, що нараховуються по НДС.

Слід також звернути увагу, що своїм клієнтам і співробітниками компаній-партнерів банки зазвичай надають певні преференції, пропонуючи знижені процентні ставки по житловим кредитом, спрощуючи процедуру оформлення позики.

Можна вигідно купити квартиру в іпотеку в Москві, користуючись також спеціальними акціями на покупку нерухомості в столиці ..

У разі іпотечного кредитування банк також несе певний ризик неповернення кредиту, тому кредитна установа проводить свою перевірку юридичної чистоти житла і засвідчується в наявності всієї дозвільної документації у забудовника. У більшості випадків до позичальника пред'являються вимоги про наявність хоча б одного року безперервного стажу роботи, не менше 6-місячного стажу роботи на поточному місці (в аналогічній сфері). Розмір кредиту, як правило, не перевищує 85-90% від оціночної (а не названої продавцем) вартості квартири.

Плюси і мінуси іпотечного кредитування

Мінуси, з якими пов'язане іпотечне житлове кредитування:

 • Значна переплата за житло через досить високої процентної ставки по кредиту. Остання в першому кварталі 2013 року становила в середньому 12,6% (за даними «Банку Росії») при середньорічній інфляції в 5-6%. Додамо, що ставки від 10% призначаються банками зазвичай за умови внесення 40-50% вартості квартири в якості початкового внеску.
 • Ризик утворення значної простроченої заборгованості (хоча з кожним роком вона знижується, про що свідчать звіти АІЖК) і втрати житла в разі різкого зниження доходів.
 • Необхідність щомісячних виплат близько 35% сімейного бюджету в рахунок боргу по іпотеці протягом 10-30 років.
 • Додаткові витрати - в першу чергу на послуги обов'язкового страхування власності, а також на послуги агентства нерухомості, так як без його допомоги покупка квартири в іпотеку забирає багато часу і сил, пов'язаних з оформленням і узгодженням документів, пошуками підходящої квартири і т.д.

При очевидних недоліках придбання квартири в іпотеку росіяни, проте, все активніше оформляють іпотечні кредити. Нагадаємо, що в серпні 2017 р Сбербанк різко опустив ставки - до 8,9% річних на готове житло, за ним потягнулися й інші учасники ринку. Для порівняння: в кінці 2016 р іпотечна ставка на вторинному ринку перевищувала 12% За даними Центробанку, середньозважена іпотечна ставка за кредитами, наданими населенню в жовтні 2018 р склала 9,41% - це мінімум за всю історію спостережень. Кредити на покупку квартир в новобудовах видавалися під 9,16% в середньому, а на вторинне житло - 9,51%. В цілому за підсумками 2018 року в Москві було зареєстровані 90 641 іпотечних договорів - на 66,6% більше, ніж в 2017 р Причому якщо в попередні роки левова частка іпотечних угод укладалася на ринку новобудов, то в 2018 р, попит на іпотеку більш-менш рівномірно розподілявся між «первинкою» і «вторинки». Плюси житлового кредитування, або чим викликане неухильне збільшення попиту на іпотечні кредити?

 • Купівля квартири в іпотеку для значного числа росіян залишається єдиним шансом на поліпшення житлових умов в короткі терміни.
 • Купити квартиру в кредит - значить вкладати гроші у власне, а не орендоване житло, а також отримати можливість негайного заселення в неї.
 • Можливе дострокове погашення іпотечного кредиту (материнський капітал, спадок, підвищення доходів), на яке більшість банків сьогодні не вводить обмежень.
 • Удосконалюється база іпотечних програм, в тому числі здійснюваних за державної підтримки, можна підібрати вигідні умови кредитування для різних категорій громадян.
 • З 2016 іпотечний позику стали використовувати для покупки квартир і подальшої здачі їх в оренду. В агентстві "Азбука Житла" підрахували, що в минулому році кожен четвертий орендар вибирав житло в будинках, зданих не більш як три роки тому, і цей показник зріс удвічі з 2016 року.

Ці та інші переваги покупки квартири в іпотеку змушують все більше людей звертатися в банки за отриманням позики. Незважаючи на те, що в кінці 2018 - початку 2019 р банки підняли іпотечні ставки, ринок ще не встиг це відчути, тому що поки люди продовжують отримувати кредити по схваленим раніше заявками. Уже навесні 2018 року банкіри очікують падіння попиту на іпотеку. Однак з огляду на, що метою влади є підтримка будівельної галузі, швидше за все, держава, як і в минулий раз, буде її субсидувати.

Квартири в іпотеку в Москві: як купити квартиру в кредит?Купівля квартири по іпотеці через агентство - це реальні переваги:

 • кредит за зниженою ставкою;
 • підбір підходящої квартири;
 • збір документів;
 • прискорення погодження
  з видачі кредиту.
Дізнатися всі подробиці ...У липні 2018 року минуло 20 років російській іпотеці - в 1998 році вийшов федеральний закон «Про іпотеку (заставі нерухомості)». З тих пір іпотечне кредитування в нашій країні помітно набирає обертів, викликаючи зростання процентних ставок, але залишаючись при цьому мало не єдиним способом придбання власного житла для значної частини населення. Купити квартиру в кредит намагаються і москвичі, і гості столиці, для яких банками останнім часом розробляється все більше різноманітних програм, що дозволяють знизити витрати при отриманні кредитів.

Для початку позначимо перелік документів, що регламентують іпотечне кредитування в Росії, які слід вивчити перед придбанням іпотеки або ж проконсультуватися з цього питання у юриста ріелтерської компанії:

 • Федеральний закон № 102-ФЗ «Про іпотеку (заставі) нерухомості»;
 • Федеральний закон № 152-ФЗ «Про іпотечні цінні папери»;
 • Федеральний закон № 117-ФЗ «Про накопичувально-іпотечній системі житлового забезпечення військовослужбовців»;
 • Федеральний закон № 218-ФЗ «Про кредитні історії»;
 • Федеральний закон № 135-ФЗ «Про оціночної діяльності в РФ»;
 • Житловий, Цивільний, Податковий кодекси РФ;
 • Федеральний закон № 122-ФЗ «Про державну реєстрацію прав на нерухоме майно та угод з ним»;
 • Федеральний закон № 214-ФЗ «Про участь у пайовому будівництві багатоквартирних будинків і інших об'єктів нерухомості».

Основні етапи придбання квартири в іпотеку, які диктуються російським законодавством і банківською системою, полягають у наступному:

 1. Подача заявки в банк на отримання іпотечного кредиту. До заявки додається пакет документів, перелік яких необхідно заздалегідь уточнювати в кредитній організації. Як правило, в нього входять:
  • паспорт;
  • документи, що підтверджують сімейний стан, наявність дітей;
  • довідка про доходи, заповнена за формою 2-ПДФО і / або за формою банку;
  • копія трудової книжки, чинний трудовий договір;
  • копія свідоцтва про видачу ІПН;
  • копія свідоцтва державного пенсійного страхування;
  • для чоловіків до 27 років - копія військового квитка.
  Банк може запросити не тільки копії, але, швидше за все, оригінали документів для підтвердження їх достовірності. Частина кредитних установ вимагає також пред'явити свідоцтва про наявність цінних паперів або дорогої власності, довідки про доходи членів сім'ї, про стан здоров'я, про наявність соціальних пільг і ряд інших документів.
 2. Банк приймає рішення про надання позики, що може зайняти от2-3 дня до тижня. Якщо споживач користується послугою «експрес-іпотеки», відповідь може бути дан годин протягом дня.
 3. При позитивному рішенні банку на видачу кредиту позичальникові надається від 2 до 4 місяців на вибір житла. Обраний об'єкт нерухомості повинен відповідати вимогам, висунутим банком.
 4. Подача в банк документів на придбану квартиру: правовстановлюючих документів на об'єкт і ряду інших (повний перелік уточнюється в банку).
 5. Оцінка квартири, що купується незалежною організацією, винесення банком остаточного рішення про суму кредиту.
 6. Страхування об'єкту нерухомості, що; як додаткова умова банком може бути висунуто страхування життя і здоров'я набувача.
 7. Укладення договору купівлі-продажу квартири по іпотеці.
 8. Передача документів на державну реєстрацію права власності. Реєстрація здійснюється протягом п'яти днів.
 9. Отримання документів, що підтверджують право власності на квартиру, заселення.

В даний час банки намагаються частково зняти з плечей позичальників тягар зі збору та оформлення документів. Наприклад, для отримання іпотечного кредиту в «ВТБ» можна надати тільки паспорт і другий документ на вибір, але лише в тому випадку, якщо початковий внесок не нижче 30% від вартості квартири.

Порівняємо умови іпотечного кредитування, пропоновані десятьма найбільш затребуваними у москвичів банками.

Таблиця 1. Умови іпотечного житлового кредитування за даними на січень 2019 року

Сбербанк

15

10,6

30

ВТБ

10

10,1

30

Абсолютбанк

20

10,74

30

ДомРФ

15

10,5

25

Райффайзенбанк

15

10,25

30

Відродження

15

9,5

30

Альфа Банк

10

9,99

30

Совкомбанк

10

10,4

30

У таблиці вказані цифри за загальними іпотечними програмами банків. У ряді випадків розроблені спеціальні пропозиції для різних категорій громадян.

У 2018 році Уряд затвердив нові умови для програми так званої сімейної іпотеки, за якою держава субсидує банкам частину іпотечної ставки, щоб сім'я з двома і більше дітьми протягом декількох років платила по кредиту тільки 6%. Ставка 6% залежить від того, який за рахунком дитина народилася в родині в 2018 році або пізніше. Друга дитина - пільгова ставка діє 3 роки, третій або наступний - ставка діє 5 років.

Ключова ставка ЦБ + 2% - ці умови будуть діяти після того, як закінчиться пільговий період. Ставцев ЦБ вважають на день укладення договору. Наприклад, в 2019 року ключова ставка становить 7,5%. Якщо зараз при народженні другої дитини взяти іпотеку з держпідтримкою, то три роки потрібно буде платити за неї 6%, а потім - 9,5%.

Для військовослужбовців, що беруть участь в накопичувально-іпотечній системі (НІС), важливий невисокий відсоток річних і прийнятна максимальна сума кредиту. «ВТБ» пропонує ставки від 9,8% і позику до 2450 тис. Рублів. «Сбербанк» дає кредит на термін до 20 років зі ставкою від 9,5% на суму 2500 тис. Руб. В обох випадках для погашення кредиту використовуються кошти, що нараховуються по НДС.

Слід також звернути увагу, що своїм клієнтам і співробітниками компаній-партнерів банки зазвичай надають певні преференції, пропонуючи знижені процентні ставки по житловим кредитом, спрощуючи процедуру оформлення позики.

Можна вигідно купити квартиру в іпотеку в Москві, користуючись також спеціальними акціями на покупку нерухомості в столиці ..

У разі іпотечного кредитування банк також несе певний ризик неповернення кредиту, тому кредитна установа проводить свою перевірку юридичної чистоти житла і засвідчується в наявності всієї дозвільної документації у забудовника. У більшості випадків до позичальника пред'являються вимоги про наявність хоча б одного року безперервного стажу роботи, не менше 6-місячного стажу роботи на поточному місці (в аналогічній сфері). Розмір кредиту, як правило, не перевищує 85-90% від оціночної (а не названої продавцем) вартості квартири.

Плюси і мінуси іпотечного кредитування

Мінуси, з якими пов'язане іпотечне житлове кредитування:

 • Значна переплата за житло через досить високої процентної ставки по кредиту. Остання в першому кварталі 2013 року становила в середньому 12,6% (за даними «Банку Росії») при середньорічній інфляції в 5-6%. Додамо, що ставки від 10% призначаються банками зазвичай за умови внесення 40-50% вартості квартири в якості початкового внеску.
 • Ризик утворення значної простроченої заборгованості (хоча з кожним роком вона знижується, про що свідчать звіти АІЖК) і втрати житла в разі різкого зниження доходів.
 • Необхідність щомісячних виплат близько 35% сімейного бюджету в рахунок боргу по іпотеці протягом 10-30 років.
 • Додаткові витрати - в першу чергу на послуги обов'язкового страхування власності, а також на послуги агентства нерухомості, так як без його допомоги покупка квартири в іпотеку забирає багато часу і сил, пов'язаних з оформленням і узгодженням документів, пошуками підходящої квартири і т.д.

При очевидних недоліках придбання квартири в іпотеку росіяни, проте, все активніше оформляють іпотечні кредити. Нагадаємо, що в серпні 2017 р Сбербанк різко опустив ставки - до 8,9% річних на готове житло, за ним потягнулися й інші учасники ринку. Для порівняння: в кінці 2016 р іпотечна ставка на вторинному ринку перевищувала 12% За даними Центробанку, середньозважена іпотечна ставка за кредитами, наданими населенню в жовтні 2018 р склала 9,41% - це мінімум за всю історію спостережень. Кредити на покупку квартир в новобудовах видавалися під 9,16% в середньому, а на вторинне житло - 9,51%. В цілому за підсумками 2018 року в Москві було зареєстровані 90 641 іпотечних договорів - на 66,6% більше, ніж в 2017 р Причому якщо в попередні роки левова частка іпотечних угод укладалася на ринку новобудов, то в 2018 р, попит на іпотеку більш-менш рівномірно розподілявся між «первинкою» і «вторинки». Плюси житлового кредитування, або чим викликане неухильне збільшення попиту на іпотечні кредити?

 • Купівля квартири в іпотеку для значного числа росіян залишається єдиним шансом на поліпшення житлових умов в короткі терміни.
 • Купити квартиру в кредит - значить вкладати гроші у власне, а не орендоване житло, а також отримати можливість негайного заселення в неї.
 • Можливе дострокове погашення іпотечного кредиту (материнський капітал, спадок, підвищення доходів), на яке більшість банків сьогодні не вводить обмежень.
 • Удосконалюється база іпотечних програм, в тому числі здійснюваних за державної підтримки, можна підібрати вигідні умови кредитування для різних категорій громадян.
 • З 2016 іпотечний позику стали використовувати для покупки квартир і подальшої здачі їх в оренду. В агентстві "Азбука Житла" підрахували, що в минулому році кожен четвертий орендар вибирав житло в будинках, зданих не більш як три роки тому, і цей показник зріс удвічі з 2016 року.

Ці та інші переваги покупки квартири в іпотеку змушують все більше людей звертатися в банки за отриманням позики. Незважаючи на те, що в кінці 2018 - початку 2019 р банки підняли іпотечні ставки, ринок ще не встиг це відчути, тому що поки люди продовжують отримувати кредити по схваленим раніше заявками. Уже навесні 2018 року банкіри очікують падіння попиту на іпотеку. Однак з огляду на, що метою влади є підтримка будівельної галузі, швидше за все, держава, як і в минулий раз, буде її субсидувати.

Квартири в іпотеку в Москві: як купити квартиру в кредит?Купівля квартири по іпотеці через агентство - це реальні переваги:

 • кредит за зниженою ставкою;
 • підбір підходящої квартири;
 • збір документів;
 • прискорення погодження
  з видачі кредиту.
Дізнатися всі подробиці ...У липні 2018 року минуло 20 років російській іпотеці - в 1998 році вийшов федеральний закон «Про іпотеку (заставі нерухомості)». З тих пір іпотечне кредитування в нашій країні помітно набирає обертів, викликаючи зростання процентних ставок, але залишаючись при цьому мало не єдиним способом придбання власного житла для значної частини населення. Купити квартиру в кредит намагаються і москвичі, і гості столиці, для яких банками останнім часом розробляється все більше різноманітних програм, що дозволяють знизити витрати при отриманні кредитів.

Для початку позначимо перелік документів, що регламентують іпотечне кредитування в Росії, які слід вивчити перед придбанням іпотеки або ж проконсультуватися з цього питання у юриста ріелтерської компанії:

 • Федеральний закон № 102-ФЗ «Про іпотеку (заставі) нерухомості»;
 • Федеральний закон № 152-ФЗ «Про іпотечні цінні папери»;
 • Федеральний закон № 117-ФЗ «Про накопичувально-іпотечній системі житлового забезпечення військовослужбовців»;
 • Федеральний закон № 218-ФЗ «Про кредитні історії»;
 • Федеральний закон № 135-ФЗ «Про оціночної діяльності в РФ»;
 • Житловий, Цивільний, Податковий кодекси РФ;
 • Федеральний закон № 122-ФЗ «Про державну реєстрацію прав на нерухоме майно та угод з ним»;
 • Федеральний закон № 214-ФЗ «Про участь у пайовому будівництві багатоквартирних будинків і інших об'єктів нерухомості».

Основні етапи придбання квартири в іпотеку, які диктуються російським законодавством і банківською системою, полягають у наступному:

 1. Подача заявки в банк на отримання іпотечного кредиту. До заявки додається пакет документів, перелік яких необхідно заздалегідь уточнювати в кредитній організації. Як правило, в нього входять:
  • паспорт;
  • документи, що підтверджують сімейний стан, наявність дітей;
  • довідка про доходи, заповнена за формою 2-ПДФО і / або за формою банку;
  • копія трудової книжки, чинний трудовий договір;
  • копія свідоцтва про видачу ІПН;
  • копія свідоцтва державного пенсійного страхування;
  • для чоловіків до 27 років - копія військового квитка.
  Банк може запросити не тільки копії, але, швидше за все, оригінали документів для підтвердження їх достовірності. Частина кредитних установ вимагає також пред'явити свідоцтва про наявність цінних паперів або дорогої власності, довідки про доходи членів сім'ї, про стан здоров'я, про наявність соціальних пільг і ряд інших документів.
 2. Банк приймає рішення про надання позики, що може зайняти от2-3 дня до тижня. Якщо споживач користується послугою «експрес-іпотеки», відповідь може бути дан годин протягом дня.
 3. При позитивному рішенні банку на видачу кредиту позичальникові надається від 2 до 4 місяців на вибір житла. Обраний об'єкт нерухомості повинен відповідати вимогам, висунутим банком.
 4. Подача в банк документів на придбану квартиру: правовстановлюючих документів на об'єкт і ряду інших (повний перелік уточнюється в банку).
 5. Оцінка квартири, що купується незалежною організацією, винесення банком остаточного рішення про суму кредиту.
 6. Страхування об'єкту нерухомості, що; як додаткова умова банком може бути висунуто страхування життя і здоров'я набувача.
 7. Укладення договору купівлі-продажу квартири по іпотеці.
 8. Передача документів на державну реєстрацію права власності. Реєстрація здійснюється протягом п'яти днів.
 9. Отримання документів, що підтверджують право власності на квартиру, заселення.

В даний час банки намагаються частково зняти з плечей позичальників тягар зі збору та оформлення документів. Наприклад, для отримання іпотечного кредиту в «ВТБ» можна надати тільки паспорт і другий документ на вибір, але лише в тому випадку, якщо початковий внесок не нижче 30% від вартості квартири.

Порівняємо умови іпотечного кредитування, пропоновані десятьма найбільш затребуваними у москвичів банками.

Таблиця 1. Умови іпотечного житлового кредитування за даними на січень 2019 року

Сбербанк

15

10,6

30

ВТБ

10

10,1

30

Абсолютбанк

20

10,74

30

ДомРФ

15

10,5

25

Райффайзенбанк

15

10,25

30

Відродження

15

9,5

30

Альфа Банк

10

9,99

30

Совкомбанк

10

10,4

30

У таблиці вказані цифри за загальними іпотечними програмами банків. У ряді випадків розроблені спеціальні пропозиції для різних категорій громадян.

У 2018 році Уряд затвердив нові умови для програми так званої сімейної іпотеки, за якою держава субсидує банкам частину іпотечної ставки, щоб сім'я з двома і більше дітьми протягом декількох років платила по кредиту тільки 6%. Ставка 6% залежить від того, який за рахунком дитина народилася в родині в 2018 році або пізніше. Друга дитина - пільгова ставка діє 3 роки, третій або наступний - ставка діє 5 років.

Ключова ставка ЦБ + 2% - ці умови будуть діяти після того, як закінчиться пільговий період. Ставцев ЦБ вважають на день укладення договору. Наприклад, в 2019 року ключова ставка становить 7,5%. Якщо зараз при народженні другої дитини взяти іпотеку з держпідтримкою, то три роки потрібно буде платити за неї 6%, а потім - 9,5%.

Для військовослужбовців, що беруть участь в накопичувально-іпотечній системі (НІС), важливий невисокий відсоток річних і прийнятна максимальна сума кредиту. «ВТБ» пропонує ставки від 9,8% і позику до 2450 тис. Рублів. «Сбербанк» дає кредит на термін до 20 років зі ставкою від 9,5% на суму 2500 тис. Руб. В обох випадках для погашення кредиту використовуються кошти, що нараховуються по НДС.

Слід також звернути увагу, що своїм клієнтам і співробітниками компаній-партнерів банки зазвичай надають певні преференції, пропонуючи знижені процентні ставки по житловим кредитом, спрощуючи процедуру оформлення позики.

Можна вигідно купити квартиру в іпотеку в Москві, користуючись також спеціальними акціями на покупку нерухомості в столиці ..

У разі іпотечного кредитування банк також несе певний ризик неповернення кредиту, тому кредитна установа проводить свою перевірку юридичної чистоти житла і засвідчується в наявності всієї дозвільної документації у забудовника. У більшості випадків до позичальника пред'являються вимоги про наявність хоча б одного року безперервного стажу роботи, не менше 6-місячного стажу роботи на поточному місці (в аналогічній сфері). Розмір кредиту, як правило, не перевищує 85-90% від оціночної (а не названої продавцем) вартості квартири.

Плюси і мінуси іпотечного кредитування

Мінуси, з якими пов'язане іпотечне житлове кредитування:

 • Значна переплата за житло через досить високої процентної ставки по кредиту. Остання в першому кварталі 2013 року становила в середньому 12,6% (за даними «Банку Росії») при середньорічній інфляції в 5-6%. Додамо, що ставки від 10% призначаються банками зазвичай за умови внесення 40-50% вартості квартири в якості початкового внеску.
 • Ризик утворення значної простроченої заборгованості (хоча з кожним роком вона знижується, про що свідчать звіти АІЖК) і втрати житла в разі різкого зниження доходів.
 • Необхідність щомісячних виплат близько 35% сімейного бюджету в рахунок боргу по іпотеці протягом 10-30 років.
 • Додаткові витрати - в першу чергу на послуги обов'язкового страхування власності, а також на послуги агентства нерухомості, так як без його допомоги покупка квартири в іпотеку забирає багато часу і сил, пов'язаних з оформленням і узгодженням документів, пошуками підходящої квартири і т.д.

При очевидних недоліках придбання квартири в іпотеку росіяни, проте, все активніше оформляють іпотечні кредити. Нагадаємо, що в серпні 2017 р Сбербанк різко опустив ставки - до 8,9% річних на готове житло, за ним потягнулися й інші учасники ринку. Для порівняння: в кінці 2016 р іпотечна ставка на вторинному ринку перевищувала 12% За даними Центробанку, середньозважена іпотечна ставка за кредитами, наданими населенню в жовтні 2018 р склала 9,41% - це мінімум за всю історію спостережень. Кредити на покупку квартир в новобудовах видавалися під 9,16% в середньому, а на вторинне житло - 9,51%. В цілому за підсумками 2018 року в Москві було зареєстровані 90 641 іпотечних договорів - на 66,6% більше, ніж в 2017 р Причому якщо в попередні роки левова частка іпотечних угод укладалася на ринку новобудов, то в 2018 р, попит на іпотеку більш-менш рівномірно розподілявся між «первинкою» і «вторинки». Плюси житлового кредитування, або чим викликане неухильне збільшення попиту на іпотечні кредити?

 • Купівля квартири в іпотеку для значного числа росіян залишається єдиним шансом на поліпшення житлових умов в короткі терміни.
 • Купити квартиру в кредит - значить вкладати гроші у власне, а не орендоване житло, а також отримати можливість негайного заселення в неї.
 • Можливе дострокове погашення іпотечного кредиту (материнський капітал, спадок, підвищення доходів), на яке більшість банків сьогодні не вводить обмежень.
 • Удосконалюється база іпотечних програм, в тому числі здійснюваних за державної підтримки, можна підібрати вигідні умови кредитування для різних категорій громадян.
 • З 2016 іпотечний позику стали використовувати для покупки квартир і подальшої здачі їх в оренду. В агентстві "Азбука Житла" підрахували, що в минулому році кожен четвертий орендар вибирав житло в будинках, зданих не більш як три роки тому, і цей показник зріс удвічі з 2016 року.

Ці та інші переваги покупки квартири в іпотеку змушують все більше людей звертатися в банки за отриманням позики. Незважаючи на те, що в кінці 2018 - початку 2019 р банки підняли іпотечні ставки, ринок ще не встиг це відчути, тому що поки люди продовжують отримувати кредити по схваленим раніше заявками. Уже навесні 2018 року банкіри очікують падіння попиту на іпотеку. Однак з огляду на, що метою влади є підтримка будівельної галузі, швидше за все, держава, як і в минулий раз, буде її субсидувати.

Квартири в іпотеку в Москві: як купити квартиру в кредит?
Квартири в іпотеку в Москві: як купити квартиру в кредит?
Плюси житлового кредитування, або чим викликане неухильне збільшення попиту на іпотечні кредити?
Квартири в іпотеку в Москві: як купити квартиру в кредит?
Плюси житлового кредитування, або чим викликане неухильне збільшення попиту на іпотечні кредити?
Квартири в іпотеку в Москві: як купити квартиру в кредит?
Плюси житлового кредитування, або чим викликане неухильне збільшення попиту на іпотечні кредити?