Строительство »

NEWSru.com :: Ректор ВДІКу відповів кінознавцям, який звинуватив його в знищенні Інституту кіномистецтва

Ректор ВДІКу відповів кінознавцям, який звинуватив його в знищенні інституту кіномистецтва

Ректор ВДІК ім. Герасимова Володимир Малишев відповів на послання членів Гільдії кінознавців і кінокритиків, які заявили, що Науково-дослідному інституту кіномистецтва (НИИК), приєднаному до ВДІКу, загрожує знищення.

У відкритому листі, опублікованому порталом "ПрофіСінема" , Малишев повідомляє, що три роки тому інститут передали ВДІКу разом з "його невирішеними, десятиліттями нашарувалися питаннями". За його словами, керівництво НИИК багато років більше половини кращої частини будівлі в дігтярні провулку "безкоштовно здавало в оренду фірмі, яка не має ніякого відношення до діяльності інституту", при цьому боргів накопичилося майже на 7 млн ​​рублів - "тобто гроші, які могли б піти співробітникам на зарплату та інші потреби ".

"Довелося ВДІКу виселяти орендарів і судитися з ними. Але було пізно і суд програли, а збитки лягли на ВДІК. На момент приєднання ВДІК взяв на себе борги НИИК в розмірі 7,2 млн рублів, у тому числі з оплати оренди і відшкодування комунальних послуг в розмірі 6,6 млн рублів, податку на прибуток - 440 тис. рублів; пені з ПДВ - 117 тис. рублів ", - перераховує ректор ВДІКу.

Він зазначає, що річний бюджет інституту - близько 14 млн рублів, з яких 12,5 млн йшло на зарплату, практично все інше - на утримання будівлі. "Середня зарплата науковців становила близько 10 тис. Руб. Тривалий термін не проводилися ремонти приміщень, що не купували обладнання і меблі. Не було перспективної програми розвитку інституту. Про яку повноцінної діяльності та розвитку могла йти в той момент мова?" - пише Малишев.

Він зазначає, що в цих умовах деякі співробітники НИИК стали виходити на роботу всього кілька разів на місяць, отримуючи при цьому повну зарплату: "Виходить явна фальсифікація. Деякі співробітники умудряються працювати на двох-трьох роботах одночасно, в тому числі і в іноземних вузах. А в будівлі НДІ працюють щодня не більше 15-20 чоловік з 46 ".

В останні роки, за словами ректора ВДІКу, кіноуніверсітет робить все для того, щоб забезпечити НДІ нормальну діяльність: "Середня зарплата науковців становить зараз близько 25 тис. Рублів (зростання на 150%). Важко зрозуміти, про які" половинних зарплатах "йде мова в листі. Річний бюджет інституту збільшився майже вдвічі. Були проведені косметичні ремонти, придбано нове обладнання та меблі ".

Окремо Малишев торкнувся питання про історичній будівлі в дігтярні провулку. За його словами, воно потребує ремонту, але грошей на нього у ВДІКу немає: "Ясно одне, що на час проведення робіт необхідно буде звільнити будівлю в дігтярні провулку. Нам запропоновано забезпечити роботу НИИК в основній будівлі ВДІК, з урахуванням того, що побудований новий навчальний корпус і площа робочих приміщень університету подвоюється. Якщо буде прийнято рішення щодо переведення НДІ в корпус ВДІК, то, звичайно ж, інститут буде розміщений компактно на одному з поверхів з дотриманням всіх нормативів і вимог для наукової роботи. Безумовно, він залишиться НДІ кіномистецтва і ні про яке перетворення в якийсь "науковий" відділ мова не йде. Сподіваюся, що співпраця різних структурних підрозділів ВДІК стане ефективніше і науковці зможуть збагатити навчальний процес своїми знаннями, а педагоги і студенти будуть активніше залучатися до наукових досліджень ".

Ректор ВДІКу також прокоментував частину листа кінознавців, що стосується колишнього директора Музею кіно Наума Клеймана, заявивши, що відноситься до його заслугах з великою повагою і всіляко його підтримує. "Дай Бог йому здоров'я і довгих років повноцінного життя! Поки ще ректор ВДІКу, В. Малишев", - підписався керівник кіноуніверсітета.

Про яку повноцінної діяльності та розвитку могла йти в той момент мова?