Строительство »

Молдова незадоволена новими правилами перетину українського кордону - ЗМІ

У Молдові готують адекватну відповідь для України - ЗМІ / Фото: ТСН

Як повідомляє « Лента.ру »З посиланням на Moldnews, за словами міністра закордонних справ і європейської інтеграції Молдови Наталії Герман, Кишинів підготує« адекватну відповідь »у разі, якщо правила не скасують.

Читайте також Міндоходов за рік виявило порушень митного законодавства на 796 млн грн «Міністр закордонних справ України Леонід Кожара пообіцяв, що найближчим часом виступить з пропозиціями щодо подолання ситуації. Але до офіційного рішення з боку української влади, на жаль, ці заходи на кордоні будуть застосовуватися », - зазначила міністр, додавши, що виступає за вирішення цього питання« шляхом мирних переговорів ».

Про необхідність пред'являти «фінансове забезпечення» (400 євро або виписку з банківської карти на відповідну суму) при в'їзді в Україну стало відомо 27 січня. «Комерсант-MD» тоді писав, що у громадян Молдови виникли труднощі при перетині кордону. Зокрема, прикордонники відмовляли у в'їзді чоловікам, які подорожують як групами, так і поодинці (ті, хто не зміг потрапити в країну, припустили, що українська влада побоюється їх участі в акціях протесту). Пізніше з'ясувалося, що нові правила уряд України прийняв ще на початку грудня, однак застосовувати їх почали тільки зараз. У постанові Кабміну йдеться про всіх іноземців, що в'їжджають в країну, однак «фінансове забезпечення» поки вимагали пред'явити тільки на українсько-молдовському кордоні.

Колишній представник Молдови в ООН Олексій Тулбуре назвав це нововведення політично мотивованим і зв'язав його з тим, що деякі політики в Кишиневі підтримують український Майдан.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter