Строительство »

Порошенко застосував право вето до закону про держпідтримку кінематографії

Глава держави вважає за доцільне доопрацювати Закон / president.gov.ua

Про це повідомила прес-служба глави держави.

Президент наголошує на необхідності посилення державної підтримки кінематографії в Україні. Розвиток і реформування національного кінематографу передбачені Стратегією сталого розвитку «Україна - 2020».

Читайте також Кабмін пропонує Порошенко підписати закон про держпідтримку кіно - ЗМІ

Глава держави зазначає, що Закон «Про державну підтримку кінематографії в Україні», який надійшов на підпис, має ряд позитивних норм, які сприятимуть створенню умов для розвитку кіновиробництва, впровадження прозорих процедур здійснення фінансування проектів, закладе основу для забезпечення прав інтелектуальної власності і тому подібне.

У той же час, президент повернув цей Закон до Верховної Ради з пропозиціями для доопрацювання з метою приведення його положень у відповідність до вимог Конституції України, Бюджетного кодексу, відповідно до норм інших законодавчих актів.

Глава держави вважає за доцільне доопрацювати запропонований Законом механізм надання державної субвенції для повернення частини кваліфікованих витрат, здійснених суб'єктом кінематографії при виробництві фільму, з урахуванням принципів, визначених бюджетним і податковим законодавством, виклавши його в окремому законі.

Як повідомляв УНІАН, 22 вересня Верховна Рада України прийняла Закон «Про державну підтримку кінематографії в Україні» (реєстраційний номер 3081-д).

Законом передбачено, що державна підтримка кінематографії здійснюється за рахунок коштів Державного фонду підтримки кінематографії України. Джерелами формування Фонду є, зокрема, кошти загального фонду державного бюджету України в розмірі не менше 0,2 відсотка видатків загального фонду держбюджету за попередній рік. Фінансова підтримка кінематографії може здійснюватися за рахунок грантів, подарунків, благодійних внесків, пожертвувань і коштів місцевих бюджетів.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter