Строительство »

Як вести бухгалтерію ІП самостійно: покрокова інструкція по спрощеній системі, ЕНВД

 1. Програми для самостійного ведення бухгалтерії
 2. Звітність підприємця на загальній системі
 3. Звітність підприємця на спрощеній системі
 4. Звітність підприємця на системі поставлений дохід (ЕНВД)

Оплата послуг штатного бухгалтера часом може бути великою витратою для підприємця. З огляду на, що більшість з них застосовує спрощену систему оподаткування або ЕНВД , Багато хто бере на себе функцію бухгалтера. Але для цього потрібно знати, як вести бухгалтерію ІП самостійно. Відповіді шукайте в статті.

Програми для самостійного ведення бухгалтерії

Для допомоги підприємцям, які хочуть відповісти на питання, як самому вести облік, сьогодні є кілька онлайн-сервісів і спеціалізованих програм. Вони покликані максимально спростити цей процес і багато надають покрокову інструкцію. З найбільш відомих і популярних:

 • Програма 1С-Бухгалтерія. Її можна освоїти самостійно, щоб самому вести облік, але для цього потрібен час.
 • Сервіс «Моя справа». Стає все більш популярним, з огляду на зручність, функціональність і прийнятну вартість обслуговування. Також приємним бонусом є підтримка колл-центру відповідає на виниклі по роботі програми питання.
 • Сервіс «Небо» має можливість безкоштовного тестування протягом 2-х тижнів. Реалізована передача звітів до відповідних органів за деяку плату.
 • «Мої фінанси» дозволяють формувати необхідну в процесі роботи підприємця документацію, а також може скласти декларацію і відправити її в ФНС.

«Мої фінанси» дозволяють формувати необхідну в процесі роботи підприємця документацію, а також може скласти декларацію і відправити її в ФНС

Крім автоматизованого способу ведення бухгалтерії, можна самому вести її як раніше - вручну. Все залежить від конкретних переваг.

Беручи до уваги, відсутність звітності у ІП розглянемо докладну інструкцію, які відрахування в бюджет ведуть по кожній системі оподаткування.

Звітність підприємця на загальній системі

 1. ВП у даному випадку повинен вести Книгу доходів і витрат.
 2. За Книзі формується декларація 3-ПДФО в кінці звітного року і оплачується податкова ставка, яка дорівнює 13% отриманих від ведення бізнесу доходів. Максимальний термін подачі декларації - 30 квітня.
 3. ПДВ також відноситься до обов'язкових на даній системі оподаткування, оплачується кожні 3 місяці і становить він 18%.
 4. ПДВ формується виходячи з даних, зазначених по рахунках-фактурах від постачальників підприємця і його самого, а також придбань і продажу в спеціальних журналах. Детальніше про те, як розрахувати ПДВ, читайте тут .
 5. Додаткові податки (майновий, транспортний, земельний) перераховуються лише в тому випадку, якщо підзвітні об'єкти потрібні ІП для ведення бізнесу.

На даній системі при наявності каси потрібно ведення по ній журналу і обліку первинних прибутково-касових документів .

У разі найму персоналу в обов'язки підприємця входить розрахунок і утримання із зарплати працівників прибуткового податку. Також він повинен вести облік по кадрам і виробляти внески в ПФ і ФСС.

Звіти, які накладаються на підприємця у разі найму персоналу:

 1. Відділ податкової служби:
 • до 20 січня подаються відомості про кількість співробітників;
 • до 1 квітня - 2-ПДФО про заробітну плату персоналу;
 1. Фонд соціального страхування подається відомість, яка формується кожні 3місяці і кожен рік за формою ФСС-4. Термін подачі - до 15го числа першого місяця наступного кварталу.
 2. Пенсійний фонд вимагає подачі форми РСВ-1 до 15го числа другого місяця наступного кварталу і року.

Навіть в разі відсутності співробітників потрібно знати, як ІП оплачує фіксовані внески в бюджет до Пенсійного фонду та ОМС. Ці суми можуть змінюватися щорічно і краще уточнити їх в місцевому податковому органі. Дана інформація важлива, щоб знати, як правильно вести бухгалтерію і оплатити все відрахування без складнощів.

Корисно знати, що податок при ОСНО і ССО розраховується від сум отриманого доходу. У разі відсутності у підприємця діяльності і, природно, отримання доходу, він може не платити податки.

Звітність підприємця на спрощеній системі

ІП на ССО пропонується можливість вибору наступної податкової бази:

 • 6% від суми отриманих доходів;
 • 15% від суми, отриманої при схемі «доходи мінус витрати».

Залежно від обраного варіанту змінюється і сума податку, що перераховується до бюджету. Декларація подається раз на рік, до 30 квітня. Звітність по найманим працівникам ведеться в даному випадку, як і при ОСНО. ІП, що знаходиться на спрощеній системі, звільняється від сплати прибуткового податку і на майно фізичних осіб.

Чим ще приваблива саме ця система оподаткування, так це відсутністю ПДФО, ПДВ та майнового податку. Проте при наявності використовуваного в бізнесі транспорту або ділянки землі, потрібно буде здійснити відповідні податкові платежі.

Щоб не заробити штрафні санкції, звертайте увагу на офіційні вимоги до ведення обліку та враховуйте регіональні нюанси суб'єктів РФ.

Звітність підприємця на системі поставлений дохід (ЕНВД)

На вмененке податок до бюджету оплачується кожен квартал до 25-го числа місяця після звітного періоду. Тоді як декларація подається не пізніше 20-го числа цього місяця. Тобто, якщо податки перераховувалися за 3 квартал (липень, серпень, вересень), то декларація повинна бути подана не пізніше 20 жовтня, а оплачуються вони не пізніше 25 жовтня.

Відповідно, IP, звітує по ЕНВД, веде облік доходів і витрат, і відстежує зміну фізичних показників на своєму підприємстві, які впливають на податкову базу. До останніх відносяться розмір орендованої площі, кількість працівників, транспортних засобів, торгових місць і інші показники, що залежать від роду діяльності підприємця.

Як стало зрозуміло, з податків ІП знаходиться на ЕНВД оплачує ПДФО, внески до ФСС і ПФР.

Коли підприємець веде кілька видів діяльності, звітувати йому потрібно по кожному з них окремо.

Відео-ролик про здачу звітності для ІП має працівників

У сюжеті докладно розповідається, які звіти, в які терміни і за який період потрібно здавати підприємцю, яка має працівників. Схема для ІП не має працівників простіша.

Корисна порада бінесменам: де отримати додаткові гроші на бізнес .

У будь-якому випадку вести облік самостійно або наймати бухгалтера, вирішувати потрібно самому підприємцю. Ті ж, хто займається здачею звітності без чиєїсь допомоги, вважає, що в цьому немає нічого складного. Важливо лише вчасно відслідковувати зміни, що відбулися в законодавстві.