Строительство »

Якою буде нова життя району Проспект Вернадського

  1. Система бульварів і урбан-блоки. Проект від архмастерской "Гінзбург Архітектс" і АТ "Моспроект"
  2. Пішохідні переходи через проспект і замкнуті двори. Архітектурне рішення від бюро "Остоженка" і ТОВ...
  3. Дев'ять дворів, з'єднаних бульваром. Проект російсько-американського консорціуму
  4. Офісні будівлі і приватні двори. Ідеї ​​реновації від архбюро "Мастер'c план» і Bofill Arquitectura

Жителі п'ятиповерхівок в районі проспекту Вернадського, які увійшли до програми реновації, залишаться в своєму районі. Всього тут планується знести 58 п'ятиповерхівок - 290 тисяч квадратних метрів житла. З'являться новобудови, а разом з ними оновиться вся територія району. У лютому виберуть кращий архітектурний проект реновації з чотирьох, які вийшли у фінал конкурсу. Познайомитися з архітектурними рішеннями можна на виставці, яка відкрита на вулиці 2-я Брестська, будинок 6. Жителі п'ятиповерхівок в районі проспекту Вернадського, які увійшли до програми реновації, залишаться в своєму районі

Фото: портал Москва 24 / Микита Симонов

Система бульварів і урбан-блоки. Проект від архмастерской "Гінзбург Архітектс" і АТ "Моспроект"

Фото: портал Москва 24 / Микита Симонов

Архітектори з компаній "Моспроект" і "Гінзбург Архітектс" пропонують розбити район проспекту Вернадського на урбан-блоки - квартали, а поруч розмістити громадські простору і об'єкти соціальної інфраструктури. На їхню думку, у території є кілька недоліків: слабка внутрішня система пішохідних зв'язків, велика кількість замкнутих територій, зони занадто щільної забудови, недостатньо розвинена соціальна інфраструктура. У своєму проекті вони планують це виправити.

На місці п'ятиповерхівок пропонується побудувати будинки змінної поверховості з переважанням семіетажек. На перших поверхах розмістяться магазини, банки, кафе і об'єкти побутового обслуговування.

Всі парковки будуть підземними, а кількість машино-місць після реалізації проекту має збільшитися майже вдвічі: з 5101 до 10979. Побудувати планується в 2,3 рази житла більше, ніж знесуть, - 608 тисяч квадратних метрів. Перші новосели будуть переїжджати в уже побудовані містом будинку. За підрахунками архітекторів реалізація проекту займе вісім-дев'ять років.

Команда пропонує створити в районі систему бульварів і об'єднати їх одним пішохідним маршрутом. До нього увійдуть також природні комплекси та ставки. За проектом повинні бути збережені всі існуючі дерева і додатково висаджені нові. Впорядкують зони відпочинку, спортивні майданчики, а в кварталі 34-35 вздовж проспекту Вернадського за лінією існуючих 16-поверхових будинків прокладуть внутрішній бульвар.

Архітектори також запланували будівництво соціальних об'єктів: дитячого садка, школи і поліклініки.

Пішохідні переходи через проспект і замкнуті двори. Архітектурне рішення від бюро "Остоженка" і ТОВ "Інститут економіки міста"

Фото: портал Москва 24 / Микита Симонов

Особливість проекту, запропонованого архітектурним бюро "Остоженка" і ТОВ "Інститут економіки міста", - об'єднання в єдине ціле двох частин району, розділених проспектом Вернадського. Для цього команда архітекторів пропонує звести наземні пішохідні переходи і змінити режим роботи світлофорів. Район поділять на зони ділової, комерційної та рекреаційної активності.

Будинки пропонують будувати не вище десяти поверхів, а двори зробити замкнутими. На думку архітекторів, це додасть затишку. Перші поверхи, як і в інших проектах, будуть нежитловими.

Новобудови розташують в п'яти хвилинах ходьби від будь-якого соціального об'єкта: дитячого садка, школи, поліклініки.

Дев'ять дворів, з'єднаних бульваром. Проект російсько-американського консорціуму

Фото: портал Москва 24 / Микита Симонов


Головна ідея концепції, яку запропонували архітектори ТОВ "Арт-група" Камінь ", Steven Holl Architects, ТОВ" Центр міських інновацій і технологій ", ВАТ" Моспроект-4 ", полягає в створенні дев'яти дворів, з'єднаних одним бульваром. По обидві його сторони планується висадити дерева. Оформлення кожного двору буде унікальним, тут з'являться фонтани і скульптури.

Квартали зв'яжуть єдиним пішохідним маршрутом. Жителі, які рідко вибираються за межі свого району, зможуть погуляти практично не відходячи від будинку. У проекті передбачені інноваційні інженерні рішення, наприклад, використання енергії вітру і установка підземних резервуарів для збору води.

Архітектори планують зводити будинки середньої поверховості. Більшість будівель будуть семи- або дев'ятиповерховими, але задумано побудувати кілька 22-поверхових будинків поруч з метро "Проспект Вернадського".

Автомобілістам заборонять в'їжджати і залишати машини у дворах. Місця для авто будуть в підземному паркінгу або за будинками, уздовж проїжджої частини. Взагалі за проектом кількість наземних місць для паркування машин скоротиться на 17%, при цьому загальне число машино-місць збільшиться з 5,101 тисяч до 7,056 тисяч за рахунок будівництва підземних паркінгів.

Офісні будівлі і приватні двори. Ідеї ​​реновації від архбюро "Мастер'c план» і Bofill Arquitectura

Фото: портал Москва 24 / Микита Симонов

Родзинкою проекту іспано-російського архітектурного консорціуму "Мастер'c план" і Bofill Arquitectura стануть "в'їзні ворота" - дві офісні вежі, з'єднані критої пішохідної галереєю через проспект Вернадського.

Там зможуть розміститися банки, компанії, але однозначно не житлові приміщення, вважають архітектори. Основна ідея проекту - створити квартал за принципом "нульового кілометра": де люди живуть, там і працюють, щоб мінімально витрачати час на дорогу на роботу. Передбачено будівництво 30% будівель суспільно-ділового призначення, 70% - це житлова забудова.

Перші поверхи житлових будинків займуть кафе, ресторани і в'їзні групи в підземні парковки. Двори зроблять приватними. У районі з'являться нові школи і дитсадки, фізкультурний центр, поліклініка, центр творчості, діловий центр, об'єкти торгівлі, фітнес-центри, багатофункціональний центр і центр соціального захисту.


Казанцева Світлана