Строительство »

У МЗС РФ засудили США за спробу вплинути на вибори в Венесуелі

Фото: flickr.com/Bernt Rostad

Офіційна Москва висловлює жаль у зв'язку з тим, що зовнішні чинники мали негативний вплив на вибори в Венесуелі, передає РІА Новини" заяву МЗС Росії.

У поширеній у понеділок коментарі російські дипломати вказали, що США і кілька інших країн відкрито заявили про невизнання підсумків голосування в латиноамериканській країні.

Подібні заяви, як підкреслили в МЗС, здатні викликати «серйозні довгограючі наслідки».

За оцінкою офіційної Москви, в зв'язку з ситуацією, що склалася був «створений небезпечний прецедент, коли легітимність виборчого процесу ставиться в залежність навіть не від позиції міжнародних спостерігачів, запрошених для його супроводу, а від заздалегідь оголошеної точки зору окремих держав».

При цьому присутні міжнародні спостерігачі відзначили, що президентські вибори у Венесуелі пройшли в спокійній обстановці, що показує високу ступінь громадянської відповідальності венесуельців, які прийшли на виборчі дільниці, і прихильності громадян боліваріанської республіки принципам демократичного волевиявлення.

Президентські вибори відбулися в Венесуелі 20 травня. За даними Національної виборчої ради, 5,8 мільйона виборців підтримали діючого главу держави Ніколаса Мадуро, 1,8 мільйона громадян виступили за головного кандидата від опозиційних сил Енрі Фалькона.

Раніше увечері 21 травня Президент РФ Володимир Путін надіслав вітання Ніколасу Мадуро з нагоди його переобрання президентом, висловивши готовність продовжувати взаємодію з венесуельською стороною по двосторонньої і міжнародної порядку денному.