Строительство »

Як зробити, щоб кременчуцькі велосипедисти НЕ носилися по тротуарах - розповідає Олексій Корчак

У сквері ім. Бабаєва почне працювати велосипедний патруль

Керівник кременчуцької громадської організації «Велосипедист» Олексій Корчак розповів «Телеграфу», що планується зробити для того, щоб велосипедисти перестали носитися по алеях і тротуарах і злити пішоходів.

Організація, яка носить зараз скромну назву «Велосипедист», де-факто існує з 2008 року. Тоді вона хвацько називалася «Crazy Bikes».

- Олексій, велосипедисти, що носяться по пішохідних тротуарах, моторошно дратують пішоходів. Ваша організація збирається якось вирішувати цю проблему?

- І організація збирається, і я особисто збираюся. Я з цією проблемою добре знайомий. Минулого літа було кілька конфліктних ситуацій, доводилося затримувати хлопців. Гуляли по парку з дружиною, вона була вагітна, а хлопці летять на швидкості 20+ по тротуару. Зупиняв. У мене до таких екстремалам перше питання: «Хлопець, тобі вже виповнилося 7 років?». Пояснюю. У правилах дорожнього руху чітко записано: «По тротуарах мають право рухатися на дитячих велосипедах, в супроводі дорослих, діти у віці до 7 років». Усе. Люди ображаються на таке питання, а чого ображатися, якщо ти ведеш себе, як 7-річна дитина? Для всіх, хто старше семи, в тих же правилах написано: «велосипедист має право на рух по проїжджій частині з 14 років». Різницю відчуваєте? З 14 років їздять по проїжджій частині, а не по тротуарах! Але ж у нас така країна: спершу організуємо пару аварій, потім сядемо почитати правила! Що стосується вашого питання, то в цьому році ми плануємо почати зачистку скверу ім. Бабаєва. Зачищати будемо велосипедистів-порушників. Для цього організуємо патрулі - 5-6 наших велосипедистів з черепашачою швидкістю 6-7 метрів на годину будуть об'їжджати парк і зупиняти тих, хто мчить зі швидкістю в районі 20-ти. Там вузькі алеї, слизька плитка, гуляють матусі з дітьми, діти самі граються. При будь-якому, самому класному велосипеді, при відмінному гальмівному обладнанні гальмівний шлях все одно складе 5-6 метрів, не загальмувати ти миттєво. Тому буде зупиняти порушників і пояснювати їм правила дорожнього руху. Ми вже консультувалися з юристами: нічого протизаконного немає в тому, що одна група громадян пояснює іншій групі громадян правила дорожнього руху. Якщо не допоможе, доведеться доставляти «колег» на вулицю 29 вересня для складання протоколу.

- З ким ви узгоджували ідею патрулювання скверу?

- У нас повне взаєморозуміння в цьому питанні з мерією. Малецький (віце-мер, ред.) Нас підтримує. Йдуть переговори, щоб з двох сторін скверу розмістити трафаретний знак «проїзд на велосипедах заборонено». Дуже сподіваємося, що людям буде зрозумілий сенс зображення з перекресленим велосипедом. Сквер Бабаєва - початок, далі плануємо патрулювати парки Придніпровський і Ювілейний. Хоча там ситуація не така напружена, просто алеї ширше і народу менше. Ще, мабуть, потрібно думати про патрулюванні парку Воїнів-інтернаціоналістів на Молодіжному, звідти теж багато скарг.

- Велосипед популярний, і багато хто готовий був би пересісти на нього навіть з економії, але в Кременчуці немає спеціальних велосипедних доріжок. Все-таки пересічному громадянину страшнувато їхати в потоці слабо передбачуваних кременчуцьких водіїв автомобілів. У той же час міські дороги практично неможливо розширити, щоб прокласти нормальні велосипедні доріжки. Є якесь рішення цієї проблеми?

- Природно, є! Ми співпрацюємо з Асоціацією велосипедистів Києва, вони є лідерами в Україні з проектування та облаштування велодоріжок. В цьому році ми подали заявку, щоб до нас з Асоціації приїхав експерт для планування велодоріжок. Повинен приїхати якийсь крутий німець, його перебування оплачує Асоціація. В цьому році у них, швидше за все, не вистачить грошей, але на 2016-й вони пообіцяли точно організувати такий візит. Суть методу в тому, щоб прокладати велодоріжки не по центральних магістралях, а по периферійним дорогам, де відокремити метр простору від дороги або тротуару нема такої проблеми. З мерією у нас з цього питання повне взаєморозуміння, вони сказали: нехай експерт приїжджає, будемо планувати. Але грошей на доріжки у них немає. Це зрозуміло, в країні війна. Будемо шукати варіанти, в тому числі, і спонсорські.

- Підсумуйте завдання вашої організації.

- Наше завдання - створення велосипедної інфраструктури в Кременчуці. У неї входять велодоріжки і велопарковки. Велопарковки повинні бути у великих супермаркетів, біля мерії, інших громадських будівель, які відвідує значна кількість людей. І хочемо розвивати велопрокат.

- Класно. У Парижі чудові велопарковки, де будь-який громадянин, який заплатить гроші в автомат або має проїзний, може взяти велосипед, проїхати на ньому в годину пік туди, куди треба, і залишити його на найближчій велостоянки, а не повертати на первинну. Зручно. Це, до речі, муніципальні велопарковки. У Кременчуці так буде?

- Як би це м'якше сказати ... Ви не врахували різницю менталітету парижанина і кременчужанина. Я, звичайно не думаю так про всіх кременчужан, але дехто з них візьме велосипед і поїде на ньому додому, а не на стоянку. Але ми обміркуємо вашу пропозицію, немає меж досконалості.

Ваша організація збирається якось вирішувати цю проблему?
У мене до таких екстремалам перше питання: «Хлопець, тобі вже виповнилося 7 років?
Люди ображаються на таке питання, а чого ображатися, якщо ти ведеш себе, як 7-річна дитина?
Різницю відчуваєте?
З ким ви узгоджували ідею патрулювання скверу?
Є якесь рішення цієї проблеми?
У Кременчуці так буде?