Строительство »

ОАЦ пояснив, в яких випадках не можна буде зателефонувати через інтернет

Опубліковане 20 липня постанову про контроль над IP-телефонією, яке набирає чинності 18 вересня, викликало масу вопросов.Можно чи буде дзвонити через Skype за кордон і використовувати для дзвінків інтернет-сервіси? Tut.by попросив розповісти про ці та інші особливості документа Оперативно-аналітичний центр при президенті.

- Я активний користувач месенджерів, в тому числі Skype і Viber. Що зміниться для мене з 18 вересня?

При відправці повідомлень і дзвінків всередині месенджера (наприклад, з Viber на Viber, зі Skype на Skype) нічого не зміниться. Виняток - дзвінки з месенджерів на міські / мобільні телефони (послуги типу Viber Out) або прийом дзвінків з звичайних телефонів в месенджер за умови, що Viber і інші месенджери не укладуть офіційних договорів з білоруськими операторами електрозв'язку на терминацию свого трафіку.

В даний час Skype вже уклала договір з операторами, тому після 18 вересня послуга Skype Out буде працювати безперебійно. У ряду інших месенджерів, в тому числі Viber, таких договорів поки немає. Тому після вступу в силу постанови з дзвінками на міські / мобільні телефони у користувачів цих месенджерів можуть бути проблеми. Але це не означає, що послуга Viber Out одномоментно перестане працювати.

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

У ОАЦ пояснили, як буде здійснюватися контроль за зв'язком. фото tut.by

- Чи зможу я зателефонувати друзям в Америку на мобільні телефони з Skype і Viber (послуги Out) після 18 вересня? І навпаки: чи зможуть мої друзі з Америки зателефонувати мені зі звичайного телефону в Skype і Viber?

- Я використовую IP-телефонію по роботі (Skype for Business, колишній Microsoft Lync) для дзвінків колегам за кордон. Чи зміниться що-небудь для мене з 18 вересня?

РЕКЛАМА

Указ № 98 і затверджене положення регламентують діяльність щодо пропуску трафіку на території Білорусі. У разі, коли власником сервісу не порушений порядок пропуску трафіку на мережах електрозв'язку Білорусі, ви зможете здійснити (прийняти) дзвінок.

- Чи зможу я користуватися онлайн-сервісами IP-телефонії на кшталт zadarma.com або sipnet.ru після 18 вересня?

Така можливість буде заблокована після реалізації операторами електрозв'язку вимог указу № 98 і затвердженого положення. Разом з тим зазначені власники онлайн-сервісів для надання своїх послуг можуть організувати взаємодію з білоруськими операторами електрозв'язку, які мають необхідні ліцензії, і в майбутньому продовжити роботу з білоруськими абонентами.

- Послуги на кшталт Viber Out і так платні. Виходить, що вартість після легалізації трафіку зросте?

Основний момент в наданні подібних послуг полягає в тому, що часто вони виявляються незаконно зловмисниками (які не платять податки) за допомогою GSM-шлюзів.

Подібні дії зловмисників призводять до того, що сумлінний білоруський абонент, який приймає зарубіжний виклик (або виклик з Білорусі) в Viber (або інший месенджер) бачить на своєму пристрої не вихідний номер викликає зарубіжного або білоруського абонента, а номер, який використовується «недобросовісним» абонентом для перетворення і перенаправлення «сірого трафіку» в GSM-шлюзі.

Це спричиняє негативні економічні наслідки для операторів електрозв'язку.

Наприклад, після легалізації термінації трафіку Skype на мобільні мережі білоруських операторів тарифи цього сервісу не змінилися. Практика показує, що тарифи, які застосовуються для термінації трафіку ОТТ-сервісів, перевищує номінальну вартість легальних маршрутів. Так що і в відношенні інших месенджерів не потрібно очікувати підвищення тарифів.

У ОАЦ пояснили, як буде здійснюватися контроль за зв'язком. фото tut.by

- Якщо я буду дзвонити з будь-якого мессенджера на звичайні телефони або скористаюся якимось онлайн-сервісом для цих же цілей, мій номер заблокують?

Ні, не заблокують. Блокування будуть піддаватися абонентські номери, які беруть участь в термінації міжнародного трафіку за допомогою GSM-шлюзів, тобто номера зловмисників, які переводять ваш IP-трафік в «звичайний».

- Що мені загрожує (крім блокування номера) за порушення вимог указу № 98?

Оператори електрозв'язку через суд має право вимагати від вас відшкодування своїх збитків (завданих збитків).

- У нас на роботі встановлена АТС, що перенаправляє виклики зі звичайного міського номера на VoIP-клієнти співробітників на місцях. Співробітники мають можливість здійснювати дзвінки, в тому числі за кордон (через цю АТС). Як вплине постанову на них?

В даному випадку мова йде про IP-клієнтів в локальній мережі, а всі виклики здійснюються через АТС зі звичайним міським номером. Тому тут нічого не зміниться.

РЕКЛАМА

- Чи можливі помилки при блокуванні номера через порушення положення? Куди мені звертатися, якщо номер заблокований оператором, на мій погляд, випадково?

Основним методом виявлення порушень порядку пропуску трафіку на мережах електрозв'язку є активна антіфрод-система (англ. Fraud - шахрайство), що здійснює тестові виклики з-за кордону (так звана прозвонка).

Суть її полягає в тому, що оператор зв'язку замовляє у відповідних зарубіжних організацій певну кількість дзвінків, які ініціюються з усіх точок світу, на що належать оператору зв'язку номера телефонів.

Аналізуючи маршрут такого дзвінка, оператор зв'язку має можливість зі 100% -ною вірогідністю виявити GSM-шлюз (абонентські номери) зловмисників і заблокувати його. Помилкова блокування малоймовірна. Однак, якщо ви вважаєте, що номер заблокований помилково, вам необхідно представити оператору електрозв'язку, з яким у вас укладений договір, письмові пояснення та документи, які підтверджують невикористання абонентського номера для порушень порядку пропуску трафіку.

- Проти кого і чого направлено це положення?

Положення про систему протидії порушенням порядку пропуску трафіку на мережах електрозв'язку направлено на попередження, виявлення та припинення порушень порядку пропуску трафіку, а також захист прав як білоруських абонентів, так і білоруських операторів електрозв'язку. Положення є логічним продовженням указу президента від 15 березня 2016 р № 98 «Про вдосконалення порядку передачі повідомлень електрозв'язку» в частині створення системи протидії порушенням порядку пропуску трафіку на мережах електрозв'язку і конкретизує деякі організаційно-технічні питання.

Боротьба з «сірим трафіком»

У ОАЦ розповіли, що на території Білорусі набула широкого поширення практика передачі голосових повідомлень електрозв'язку в порушення встановлених вимог (так званий сірий трафік). Нова система спрямована на боротьбу зі зловмисниками за допомогою блокування SIM-карт і інтернет-з'єднань GSM-шлюзів (пристроїв, що дозволяють з'єднувати між собою IP- і GSM-мережі), інших пристроїв та інтернет-сервісів (таких, як, наприклад, проект Zadarma ), які використовуються в шахрайських схемах.

У ОАЦ розповіли, що білоруські оператори електрозв'язку постійно пропонують інтернет-мессенджерам і ОТТ-сервісів організувати взаємодію з перекладу IP-трафіку в голосовий і навпаки ( «терминацию» трафіку). Але йдуть на співпрацю далеко не всі, продовжуючи неофіційно підтримувати потік «сірого трафіку», що направляється в нашу країну.

Нерідкі випадки, коли білорус, що знаходиться за кордоном і підключив роумінг, дзвонить білоруському абоненту, але виклик останньому приходить не по каналах традиційної телефонії, а в месенджер Viber (якщо у абонента встановлена ​​однойменна програма). А іноді абонент, який ініціює дзвінок з-за кордону, просто не може додзвонитися до необхідного йому білоруського абонента.

В цьому випадку білоруські оператори змушені платити своєму іноземному партнеру за надані роумінгові послуги, які, по суті, були надані не за узгодженим в договорі між операторами маршрутах і, більш того, надані з сумнівною якістю зв'язку.

Автор: tut.by

Можно чи буде дзвонити через Skype за кордон і використовувати для дзвінків інтернет-сервіси?
Що зміниться для мене з 18 вересня?
І навпаки: чи зможуть мої друзі з Америки зателефонувати мені зі звичайного телефону в Skype і Viber?
Чи зміниться що-небудь для мене з 18 вересня?
Ru після 18 вересня?
Виходить, що вартість після легалізації трафіку зросте?
Що мені загрожує (крім блокування номера) за порушення вимог указу № 98?
Як вплине постанову на них?
Куди мені звертатися, якщо номер заблокований оператором, на мій погляд, випадково?
Проти кого і чого направлено це положення?